Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#1

Post autor: Lech-u »

Opisy żywych przysmaków naszych ryb
Pierwotniaki: na zdjęciach są to wyłącznie orzęski (Ciliata)
Zdjęcia 1 ÷ 11 - Występujące w akwariach pierwotniaki z rodziny orzęsków (Ciliata) podzielić można na dwie grupy - osiadłe i wolno żyjące. W akwarystyce większe znaczenie mają raczej te wolnożyjące, które możemy hodować na skórce banana, sianie itp. Określenie ich przynależności rodzajowej jest trudne, tzn. to co akwaryści nazywają "pantofelkiem" wcale być nim nie musi - jest szereg podobnych do siebie orzęsków wolnożyjących.
Orzęski osiadłe mają długą "nóżkę", którą przytwierdzają się do podłoża - tzw. stylik. W razie potrzeby mogą błyskawicznie się odczepić i popłynąć w poszukiwaniu lepszego miejsca żerowania. Na zdjęciach widać osobniki z rozprostowanym oraz skurczonym stylikiem (w razie zaniepokojenia pierwotniak wciąga rzęski i kurczy stylik). Widać pierwotniaki osiadłe pojedyncze oraz kolonijne (prawdopodobnie różne gatunki).
Obrazek1. pierwotniak osiadły
Obrazek2. pierwotniak osiadły
Obrazek3. Pierwotniak osiadły (skurczony stylik)
Obrazek4. Pirwotniak osiadły (ma wyciągnięty stylik)
Obrazek5. Pierwotniaki osiadłe (kolonia)
Obrazek6. Pierwotniak wolnożyjący
Obrazek7. Orzęsek wolnożyjący
Obrazek8. Orzęsek wolnożyjący
Obrazek9. Orzęsek wolnożyjący
Obrazek10. Orzęsek wolnożyjący (widoczne są rzęski)
Obrazek11. Orzęsek wolnożyjący
Widłonogi - Copepoda
Widłonogi to drobne, z reguły planktonowe, morskie i słodkowodne skorupiaki. Zasiedlają wszystkie oceany i kontynenty łącznie z Antarktydą. Występują wszędzie tam, gdzie jest woda, nawet w wilgotnym mchu, pod korą dolnych części pni drzew tropikalnych, w wilgotnym piasku plaż morskich. Część widłonogów prowadzi pasożytniczy tryb życia, pasożytując na jamochłonach, pierścienicach, skorupiakach, mięczakach, szkarłupniach, rybach. Ciało jest zbudowane ze stałej liczby 16 segmentów (5 głowowych, 6 tułowiowych i 5 odwłokowych). Rozmiar ich ciała zawiera się w zakresie od 0,5 mm do 20 cm, jednak typowi przedstawiciele tej podgromady mają zwykle rozmiar ciała zawierający się w zakresie 0,5 do 2 mm. Pływają za pomocą silnie rozwiniętej pierwszej pary czułków. Ciało ich zawiera żółte kropelki zapasowego tłuszczu (glikolipidy) oraz wiele witamin. Przeważnie są przezroczyste. W morzach stanowią około 9/10 planktonu. Są też głównym składnikiem pokarmu dla śledzi i narybku wątłuszowego (Gadidae). Również gatunki słodkowodne odgrywają pewną rolę jako pokarm dla ryb. Wolno żyjące oraz pasożytnicze widłonogi są rozdzielnopłciowe. Jaja u wielu widłonogów składane są do worków lęgowych znajdujących się po bokach odwłoka. Widłonogi stanowią dużą grupę składającą się obecnie z 9 rzędów, około 220 rodzin i ponad 13 000 gatunków, co czyni je najliczniejszą gromadą wśród skorupiaków niższych.

Zdjęcie 12 - larwa samicy widłonoga Cyclopoida "oczlika" (krótki i proste anteny - samiec ma wygięte)
Zdjęcie 13 - zbliżenie przedniej części ciała samicy widłonoga - widoczne materiały zapasowe w postaci pomarańczowych kulek tłuszczu. Te właśnie materiały zapasowe zawierają barwnik astaksantynę, który nadaje im charakterystyczny pomarańczowy kolor. Astaksantyna dostarczana w pokarmie rybom akwariowym powoduje uzyskanie intensywnych nich maksymalnie intensywnych kolorów, dlatego karmienie oczlikami tak dobrze służy rybom.
Zdjęcie 14 - samica innego gatunku widłonoga nosząca przyczepione dwa worki z jajami.
Zdjęcia 15 i 16 - starsza postać larwalna widłonogów.
Zdjęcie 17 - inny gatunek widłonoga.
Zdjęcie 18 - Nauplius Copepoda - larwa krótko po wykluciu.
Obrazek12. Copepoda - oczlik
Obrazek13. Copepoda
Obrazek14. Copepoda
Obrazek15. Copepoda
Obrazek16. Copepoda
Obrazek17. Copepoda
Obrazek18. Nauplius Copepoda
Wrotki - Rotatoria
Wrotki - typ, małych (50-2000 µm), przezroczystych zwierząt bezkręgowych z charakterystycznym wieńcem rzęsków (aparatem wrotnym), od których pochodzi nazwa typu i o stałej dla gatunku liczbie komórek ciała (z tego względu, wzrost osobniczy odbywa się nie przez przyrost liczby komórek, tylko przez zwiększenie rozmiarów komórek ciała). Zwierzęta te zamieszkują przede wszystkim wody słodkie, ale znane są też formy morskie, słonowodne i lądowe, żyjące na wilgotnych mchach, w glebie kielichach roślin i dziuplach z wodą, czy na torfowiskach lub w piasku w wodzie interstycjalnej. Żywią się martwą materią organiczną, bakteriami, glonami i pierwotniakami. W Polsce występują 554 gatunki, na świecie ponad 2000.

Zdjęcie 19 - piękny wrotek Kellicottia longispina. Na zdjęciu widoczne jest duże jajo przyczepione do pancerzyka stworzenia.
Zdjęcie 20 - wrotek Kellicottia longispina.
Zdjęcia 21 i 22 - wrotek Keratella quadrata.
Zdjęcie 23 - wrotek Keratella quadrata z przyczepionym jajem.
Zdjęcie 24 - wrotek Keratella quadrata.
Zdjęcia 25 i 26 - wrotek Keratella cochlearis.
Zdjęcia 27 ÷ 29 - wielki drapieżnik wśród wrotków - Asplanchna.
Zdjęcie 30 - wrotek Brachionus calyciflorus - jego nazwa łacińska związana jest z kwiatem i rzeczywiście kształt pancerzyka nasuwa skojarzenia z kwiatem tulipana.
Obrazek19. Wrotek Kellicottia longispina
Obrazek20. Wrotek Kellicottia longispina
Obrazek21. Wrotek Keratella quadrata
Obrazek22. Wrotek Keratella quadrata
Obrazek23. Wrotek Keratella quadrata
Obrazek24. Wrotek Keratella quadrata
Obrazek25. Wrotek Keratella cochlearis
Obrazek26. Wrotek Keratella cochlearis
Obrazek27. Asplanchna
Obrazek28. Asplanchna
Obrazek29. Asplanchna
Obrazek30. Brachionus calyciflorus
Wioślarki - Cladocera
Wioślarki to grupa drobnych, głównie słodkowodnych skorupiaków zasiedlających strefę pelagiczną, przydenną (niektóre gatunki żyją zagrzebane w osadach dennych) lub litoralną zbiorników wodnych.

Zdjęcie 31 - wioślarka należaca do gatunku Bosmina longirostris, jej polska nazwa to słoniczka. W "akwarystycznym slangu" błędnie zwana "bosmidia".
Zdjęcia 32 ÷ 36 - różne gatunki wioślarek.
Zdjęcie 37 - u tej przedstawicielki wioślarek - dafni - wielkie i rozbudowane anteny służące do poruszania się złożone są wzdłuż ciała.
Zdjęcie 38 - ta z kolei unosi czułki nad głowę - prawda że pięknie?
Obrazek31. Bosmina longirostris
Obrazek32. Cladocera
Obrazek33. Cladocera
Obrazek34. Cladocera
Obrazek35. Cladocera
Obrazek36. Cladocera
Obrazek37. Dafnia
Obrazek38. Dafnia
Artemia
Artemia to rodzaj skorupiaków z gromady skrzelonogów. Gatunki z tego rodzaju określane są czasami nazwą solowiec, choć nazwa ta dotyczy gatunku Artemia salina. Populacje artemii występują w Europie, Afryce, Azji i Australii.

Zdjęcie 39 - larwa artemii - krótko po wykluciu - jeszcze intensywnie pomarańczowa
Zdjęcie 40 - starsza, kilkudniowa larwa artemii - po przejściu kilku kolejnych wylinek jej ciało straciło pomarańczowy kolor, wydłużyło się i larwa zwana już metanaupliusem stała się szybkim pływakiem - z tych powodów dla malutkiego narybku jest już znacznie trudniejsza do zlokalizowania i uchwycenia
Zdjęcie 41 - świeżo wyklute larwy artemii - doskonały pokarm dla narybku wielu gatunków pielęgnic.
Zdjęcie 42 - głowa samicy słonaczka/solowca (Artemia sp.). Widoczne są oczy o złożonej budowie, podczas gdy u larw artemii oczy miały budowe bardzo prostą.
Zdjęcie 43 - samice posiadają jeden worek jajowy, z którego wypuszczają jaja dwoma otworami. Samce mają także podwójne penisy.
Zdjęcia 44 ÷ 46 - samica artemii.
Zdjęcie 47 i 48 - samiec artemii - widoczne duże "kleszcze", które służą do przytrzymywania samicy w czasie kopuclaji oraz długo po jej odbyciu. Uniemozliwia to ponowne zaplodnienie samicy przez innego samca.
Zdjęcie 49 - para artemii w trakcie kopulacji.
Obrazek39. Nauplius artemii
Obrazek40. Starsza larwa artemii metanauplius
Obrazek41. Larwy artemii
Obrazek42. Głowa samicy artemii
Obrazek43. Samica artemii worek jajowy
Obrazek44. Samica artemii widok z boku
Obrazek45. Samica artemii widok z góry
Obrazek46. Samica artemii widok z góry
Obrazek47. Samiec artemii widok z góry
Obrazek48. Samiec artemii widok z góry
Obrazek49. Kopulujące artemie
Wodzień - Chaoborus
Wodzień to rodzaj owadów należący do rzędu muchówek i rodziny wodzieniowatych. Postacie dorosłe tych zwierząt – imago swoim wyglądem przypominają komary, jednakże w odróżnieniu od nich samice wodzienia nie kłują. Wodzienie przechodzą przeobrażenie zupełne.

Zdjęcie 50 - larwy wodzienia (zdjecie rozmrożonych larw) żyją w toni wodnej.
Zdjęcie 51 - larwa wodzienia jest drapieżnikiem, widoczny na zdjęciu wysunięty sztylecik służy jej do przebijania pancerzyków drobnych stworzeń planktonowych, którymi się żywi.
Zdjęcie 52 - larwy wodzienia w przedniej i tylnej części ciała mają woreczki z gazem, w których ciśnienie jest regulowane w zależności od potrzeb. Dzięki temu larwy nie mają problemu ze zmianą głębokości bytowania.
Obrazek50. Wodzienie
Obrazek51. Głowa wodzienia
Obrazek52. Tył wodzienia
Czarne larwy komara - Culicidae
Zdjęcie 53 - poczwarka komara - już wkrótce wyjdzie z niej dokuczliwy owad. Na razie jest jeszcze doskonałym pokarmem dla ryb, choć nieco mniej chętnie zjadanym niż sama larwa komara.
Zdjęcie 54 - poczwarka komara.
Zdjęcia 55 i 56 - larwy komara - wkrótce zamienią się w poczwarki. Te "czarne larwy komara" wzięte pod mikroskop okazały się .... białawe.
Obrazek53. Poczwarka komara
Obrazek54. Poczwarka komara
Obrazek55. Larwa komara
Obrazek56. Larwy komara

Ochotka - Chironomidae
Ochotka to rodzina muchówek. Są to małe i bardzo małe owady podobne do komarów, o wydłużonych przednich nogach i wydatnych czułkach. Są jedną z najliczniejszych w gatunki rodzin w świecie zwierząt – na świecie opisano ponad 10 000 gatunków, w Polsce około 500. Ich systematyka jest bardzo skomplikowana, wciąż opisuje się nowe gatunki i dokonuje rewizji systematycznych. Wykazano, że wiele blisko spokrewnionych ze sobą gatunków z tej rodziny krzyżuje się ze sobą dając płodne potomstwo – w ten sposób dochodzi do powstawania stref mieszańców.

Zdjęcie 57 - dorosła postać ochotki podobna jest bardzo do komara, jednak nie kłuje! Na zdjęciu widzimy samicę, co poznać można po krótkich i niewielkich antenach.
Zdjęcie 58 - samiec ochotki jest nieco mniejszy i szczuplejszy od samicy, a głowę zdobią mu imponującej wielkości anteny.
Zdjęcie 59 - głowa larwy ochotki.
Zdjęcie 60 - w tylnej części ciała larwy ochotek mają wyrostki, które maja na celu polepszenie wymiany gazowej dzięki swej dużej powierzchni (ochotki m.in. dzięki temu potrafią znieść okresowe niedostatki tlenu w wodzie).
Zdjęcie 61 - pióropusz na głowie samca ochotki przydaje się podczas lokalizowania zapachu gotowych do rozrodu samic - na czułkach znajdują się receptory czułe na feromony samic.
Zdjęcie 62 - larwy ochotki czerwoną barwę ciała zawdzięczają hemoglobinie - identyczny barwnik znajduje się w naszej krwi! Jest to kolejne przystosowanie do bytowania w niedotlenionej wodzie.
Obrazek57. Dorosła ochotka samica
Obrazek58. Dorosła ochotka
Obrazek59. Głowa ochotki
Obrazek60. Tył ochotki
Obrazek61. Głowa samca ochotki
Obrazek62. Ochotki

Kiełż zdrojowy - Gammarus
Zdjęcie 63 - skorupiaki z rodzaju Gammarus - kiełż dysponują twardymi pancerzami, przez co nie wszystkie ryby akceptują ten rodzaj pokarmu.
Obrazek63. Gammarus

Kryl
Zdjęcie 64 - kryl jest smakowitym kąskiem dla większych ryb, nie ma tak twardego pancerza jak kiełż. Pod mikroskopem okazał się stworem bardzo śmiesznym - zwróćcie uwagę na jego wielkie oczy.
Obrazek64. Kryl


Opisy i zdjęcia: Dzięki uprzejmości i za zgodą dr Mai Prusińskiej (ichtiolog).
Niektóre opisy pochodzą z Wikipedii.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#2

Post autor: Komarowa »

Uff....aż mi sie szkoła przypomniala :razz:
Interesujące.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#3

Post autor: Miro »

Dżdżownica,
dżdżownice (Lumbricidae) – rodzina skąposzczetów spotkamy ją w glebie wilgotnej i żyznej.
Osiąga długość od 1 cm do 1 m
Drobno siekana wspaniale smakuje rybom.
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Smakuje rybo i raczkom.
Pozdrawiam Marcin

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#5

Post autor: Zbyszek »

Nicienie mikro / węgorki mikro
Chyba wszyscy akwaryści odchowujący narybek znają nicienie z gatunku Panagrellus redivivus. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych pokarmów dla narybku. Głównie z powodu łatwości hodowli i tego, że przy większych gatunkach ryb, np. pielęgnicach można go stosować już od pierwszego dnia żerowania narybku.

Na fotce jedna z moich hodowli prowadzona w plastikowym pojemniku po sałatce :).

Obrazek

Obrazek

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#6

Post autor: DanielP »

W wątku dotyczącym kosztów utrzymania akwariów pisałem o alternatywnych(dla sztucznych pokarmów)pokarmach żywych. Jednym z nich jest hodowla doniczkowca. Swoją porcję otrzymałem od znajomej akwarystki. Do utrzymania tej hodowli potrzebujemy plastikowego pojemniczka,trochę ziemi oraz siateczki na której będą żerować robaczki. Moje doniczkowce karmię pasztetem i parówkami:-)Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#7

Post autor: Lech-u »

A jak wyglądają te doniczkowce jak już są?
Wstawisz zdjęcie?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#8

Post autor: DanielP »

Zdjęcie jest świeżutkie i widać na nim tylko pasztet. Doniczkowce są cwane i siedzą w ziemi dopóki nie zobaczą papu. Myślę,że jutro a najpóźniej pojutrze zjedzą wszystko i wtedy zrobię im zdjęcie. One przypominają mi bardzo szklarkę ale są mniejsze.
Awatar użytkownika

SHARK
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Borys
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#9

Post autor: SHARK »

A czy może ktoś zrobić mały "spis" tych pokarmów ale z podziałem na łatwo i ciężko strawne/przyswajalne oraz mocno/słabo tuczące? Pytam bo czytałem różne opinie nt. właśnie doniczkowca czy np. rurecznika.
obrazek

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#10

Post autor: DanielP »

Niestety w tej kwestii nie pomogę ponieważ hodowałem tylko nicienie micro i doniczkowca. Żywe pokarmy są dobrą alternatywą dla sztucznych pokarmów ale każdy żywy pokarm jest bogaty w białko i może tuczyć toteż trzeba podawać go z umiarem. Najważniejsza jest urozmaicona dieta.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#11

Post autor: DanielP »

A oto i robaczki kolejno na siateczce i w zbiorniku
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#12

Post autor: Lech-u »

Dlaczego te robale wchodzą na siatkę? Nie rozumiem.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#13

Post autor: Karat »

Hodowałem swojego czasu doniczkowca, ale ponieważ nie potrzebuję dużych ilości żywego dałem sobie spokój.
Pytanie poza tematem.
Jest jakaś termin ważność żywego pokarmu w woreczkach?
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#14

Post autor: Lech-u »

Karat pisze: wt paź 16, 2018 11:31 am Jest jakaś termin ważność żywego pokarmu w woreczkach?
Ja "stosuję" robale dopóki nie śmierdzą padliną lub na wizus nie wykazują oznak życia.
Nie patrzę na datę ważności (nawet jeśli tam jest, w co wątpię).

Gaber

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#15

Post autor: Gaber »

Świeżo pakowany może przetrwać około tygodnia w chłodziarce, Jeśli robaki luźno leżą w mętnej zawiesinie na dnie woreczka to do kosza.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#16

Post autor: DanielP »

Lechu doniczkowce wchodzą na siateczkę ponieważ jest tam dla nich jedzenie więc jest to jedyna droga, aby się do niego dostac:-)
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#17

Post autor: Lech-u »

DanielP pisze: wt paź 16, 2018 4:08 pm Lechu doniczkowce wchodzą na siateczkę ponieważ jest tam dla nich jedzenie więc jest to jedyna droga, aby się do niego dostac:-)
Aaaa, sprytne!
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#18

Post autor: Komarowa »

A u mnie wyhodowało się takie coś.
Przez mój błąd.
Nie zebrałam nadmiaru pokarmu z dna.
Po nocy, ku mojemu przerażeniu i ku uciesze kolcobrzuchow ;D
jakieś 10 cm 2 dna wyglądało tak.

Obrazek

Obrazek

Jeśli się nie mylę, były to nicienie.
Po dwóch dobach zniknęły przy znaczącym udziale ryb :)
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

1andy1
Gaduła
Posty: 162
Rejestracja: sob paź 25, 2014 8:10 pm
Telefon: 605203742
Lokalizacja: Tarchomin
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#19

Post autor: 1andy1 »

naturalny pokarm
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#20

Post autor: Lech-u »

Jak się pojawiły te robaki?
Z jakiego pokarmu?
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#21

Post autor: Komarowa »

Crusta sticks z wapniem.
Tropical.
Pokarm dla krewetek i raczków.

Żyją sobie grzecznie w podłożu, tak myślę.
Namnożyły się nadmiernie z powodu nadmiaru pokarmu zostawionego na dnie.
Dodano do tego postu po 3 minutach 27 sekundach
Za jakiś czas powtórzę to. Tym razem celowo.
Może to dobry sposób na darmowy żywy pokarm.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2019 9:16 pm przez Komarowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#22

Post autor: Lech-u »

Komarowa pisze: wt sty 08, 2019 9:18 pm Namnożyły się nadmiernie z powodu nadmiaru pokarmu zostawionego na dnie.
Albo raczej wylazły, żeby to wsiamać.

A dlaczego dałaś za dużo pokarmu, który zalegał na dnie?
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#23

Post autor: Komarowa »

Lech-u, bo jestem gapa. Zamiast zebrać od razu, zajęłam się czymś i zapomniałam.
A rano było już TO :)
To było kilka pałeczek.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#24

Post autor: Lech-u »

Komarowa pisze: wt sty 08, 2019 9:39 pm Zamiast zebrać od razu,
Lepiej dawać tylko tyle ile uczestnicy biesiady zjedzą w ciągu 2 minut.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#25

Post autor: Komarowa »

Z krewetkami różnie bywa :)
Zajmuje im to trochę więcej czasu niż rybom.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywe pokarmy akwarystyczne - zdjęcia mikroskopowe i opisy

#26

Post autor: Lech-u »

No tak. Zapomniałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”