Czarny komar

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
ppaula2

Czarny komar

#1

Post autor: ppaula2 »

Kupiłam dziś mrożonego czarnego komara firmy IT.
Niestety w sklepie nie było zbyt dużego wyboru tej firmy.
Czy ten pokarm mogę podawać pielęgniczkom?
Jaki jeszcze mrożony jest dobry dla pielęgniczek?
Do tej pory dawałam im oczlika, i wodzienia.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Czarny komar

#2

Post autor: lovelas1988 »

Wszelki pokarm mrożony jest optymalny dla pielęgniczek.. Możesz dać im jeszcze szklarkę, wszystko w jednym IT czyli Malawi Mix.

Mięsko wolowe próbowałaś? :)
Ostatnio zmieniony czw sie 05, 2010 5:27 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Autor
Linf

Re: Czarny komar

#3

Post autor: Linf »

Możesz podawać praktycznie każdy pokarm mięsny lecz musisz uważać na Ochotkę ponieważ jest ciężko strawna i podawać sporadycznie ja najczęściej karmie swoje Solowcem,Oczlikiem,Rozwielitkami i Czerwonym Planktonem sporadycznie podaję Ochotkę.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Czarny komar

#4

Post autor: saintpaulia »

Możesz też sama zamrozić serduszka drobiowe i serce wołowe, a potem trzeć odpowiednią ilość na drobniutkiej tarce - w ramach urozmaicenia.

Autor
ppaula2

Re: Czarny komar

#5

Post autor: ppaula2 »

Linf, gratuluję syna :)
Taki mały off topic.

Co do pokarmów to ja nie daję ochotki, bo każda moja ryba po ochotce źle się czuła :(

Autor
Linf

Re: Czarny komar

#6

Post autor: Linf »

ppaula2 pisze:Linf, gratuluję syna :)
Dziękuje :)

Autor
Aleksander

Re: Czarny komar

#7

Post autor: Aleksander »

Czarny komar jest teraz dostępny w każdych stojących akwenach wodnych polecam odławianie go i podawanie rybą także pielęgniczką zwłaszcza że sezon na poławianie żywych larw komarów się kończy ja osobiście czynie to przy okazji spacerów z moją suką pamiętajcie tylko żeby wybierać te zbiorniki czy rozlewiska co do których mamy pewność że niema w nich ryb ze względu na zminimalizowanie wprowadzenia jakiegoś choróbska wiem że karmienie żywymi pokarmami pozyskiwanymi z naszej natury ma tyle samo zwolenników co przeciwników ja na leże do tych pierwszych ponieważ obserwując swoje pielęgniczki w domowej hodowli zauważam iż ryby karmione naturalnymi pokarmami nie oswajają się tak jak ryby karmione suchymi lub mrożonymi pokarmami a co za tym idzie mają bardziej naturalne zachowania a obserwacja polowania na żywy pokarm dostarcza mi dużo przyjemności , oczywiście jest to moje prywatne zdanie i można się z nim zgadzać albo nie.POZDRAWIAM.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Czarny komar

#8

Post autor: JPK »

A mógłbyś zdradzić w których akwenach odławiasz pokarm ?
Przyznam szczerze, że wielokrotnie miałem chęć wyłowić co nieco dla moich podopiecznych, ale jako, że nie wiem które zbiorniki są zarybione, a które nie, nigdy tego nie zrobiłem.
Zawsze zaopatruję się w żywy na giełdzie warszawskiej.
pozdr
450l + 112l :)

Autor
Aleksander

Re: Czarny komar

#9

Post autor: Aleksander »

Doskonałym miejscem do poszukiwania takich zbiorników jest obszar puszczy kampinowskiej a także łachy wzdłuż naszej kochanej wisły wybieram te miejsca które latem są suche lub prawie suche a wiosną , jesienią lub po obfitych opadach zapełniają się wodą .

Autor
jerrymagu

Re: Czarny komar

#10

Post autor: jerrymagu »

warto również wziąść pod uwagę rezerwat przyrody Łosiowe Błota (okolice Babic i starego Bemowa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”