Test KH JBL Pytanie

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Test KH JBL Pytanie

#1

Post autor: Grzesiek88 »

Witam. Zrobiłem dziś test mojej wody kranowej w celu sprawdzenia jaką ma twardość węglanową. Q mojemu zdziwieniu wychodzi na to, że woda z wodociągu Praskiego jest twardości 9 :shock: w stopniach niemieckich. Zazwyczaj gdy oglądałem parametry wody na forach była ona znacznie niższa. Czy to ja popełniłem jakiś błąd czy faktycznie mam takie parametry.

Jimmy
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 02, 2010 1:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Test KH JBL Pytanie

#2

Post autor: Jimmy »

Witam. Zrobiłem dziś test mojej wody kranowej w celu sprawdzenia jaką ma twardość węglanową. Q mojemu zdziwieniu wychodzi na to, że woda z wodociągu Praskiego jest twardości 9 :shock: w stopniach niemieckich. Zazwyczaj gdy oglądałem parametry wody na forach była ona znacznie niższa. Czy to ja popełniłem jakiś błąd czy faktycznie mam takie parametry.
Warszawska kranówka ma takie parametry, wiec to nie błąd pomiaru. Jeśli chcesz uzyskać wodę o parametrach "niższych" musisz ją zmiękczyć. Chyba najmniej problemowym sposobem jest użycie filtra RO (odwróconej osmozy). Zmiękczać można za pomocą żywicy jonowymiennej, wcześniej wymienionego flitra RO itp itd. :) Poszukaj na forum a na pewno znajdziesz posty na temat zmiękczania wody.
Awatar użytkownika

Autor
Grzesiek88
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: pt sty 06, 2012 2:54 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Test KH JBL Pytanie

#3

Post autor: Grzesiek88 »

Dzięki za odpowiedź.
Nie wiem czy jest sens zmiękczania wody. Po prostu przy takim KH będę musiał utrzymywać pH na granicy 7. Są to jak by nie patrzeć idealne warunki dla danio perłowego, który podoba mi się tak niezmiernie, że pewnie zawita do mojego akwa w większych ilościach. Myślę, że pH na granicy obojętności nie będzie wywierać negatywnego wpływu na rośliny, ale może ktoś bardziej ogarnięty w temacie roślin się wypowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”