Problem w akwarium davi11

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
Awatar użytkownika

meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#91

Post autor: meping »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dein, daj spokój... Podobno zwierzęta upodabniają się do swoich właścicieli. Rybki z pewnością były szczęśliwe z tego powodu, że jak zrobiły kupkę i siuśki to rzeczone po rozpuszczeniu i wstępnym przetworzeniu pływały dookoła nich do póki ktoś tego nie spuścił od święta do kanalizacji raz na jakiś czas, bo nie było jak cyklu azotowego zamknąć. Takie to się zrobiły rybki, gnojaki gówniarzyki obsikańce, które były z tego powodu zadowolone, gdyż upodobniły się do... no nie będę się powtarzał, napisałem na wstępie... :D :D :D

P.S. Jak cytujecie osobnika z UK, to mi go z kosza wyciągacie... :/

P.P.S. Jak zauważyłem osobnik z UK nie odróżnia ortografii od gramatyki, więc cóż od niego wymagać przestrzegania ich zasad... Eh, dinozur ze mnie. Kiedyś jak dostęp do neta był ograniczony, przez co miały go głównie osoby mające coś pod kopułą, na takich osobników mówiło się "dzieci neostrady".....
Pozdrawiam
meping
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#92

Post autor: davi11 »

A wy dalej swoje...

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#93

Post autor: davi11 »

Bawi was to ?

YouTube channel davi903

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#94

Post autor: pkucaba »

Ok. davi11, wątek robi się bez sensu...

Davi11 zadawaj od teraz konkretne pytania i czytaj ze zrozumieniem odpowiedzi.

Reszta odpowiada (lub nie jeśli ) konkretnie. Zwięzło i krótko na temat...

Do wszystkich:
W miarę po polsku. Polskie znaki i gramatykę odpuszczam... Ortografię nie. :twisted:
Naprawdę jesteśmy tolerancyjni jeśli chodzi o pisownię i składnię.




Koniec kopania się. Niech wygra dobro... :evil: Przyjaźń to magia!
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#95

Post autor: davi11 »

Spoko nie rusza mnie taka gadka, zwykla prawda o wiekszosci polakow , polak polakowi wilkiem.
Ale zaczne jeszcze raz, jak bede pewny ze reszta zalogi zdrowa zrobie aktualna liste co I jakie zmiany w zbiorniku , I wtedy porozmawiamy .
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#96

Post autor: davi11 »

Czesc, sprawdzalem dzis wode robiac test na no2 I ph ,
Test no2 <0.3mg/l
PH 8.0
Czytalem ze jak te dwa testy sa ok to reszta jest zbedna, wiec pozniej jeszcze zrobie podniane wody jakies 25%, spisze zaloge I podam swoja pierwsza propozycje I poprosze o komentarz :)
Pozdrawiam.

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#97

Post autor: saintpaulia »

No2 musi wynosić zero, inny wynik, świadczy o kłopotach z cyklem azotowym. Masz też bardzo wysokie pH, masz informacje o wodzie z wodociągów? Taki kamień płynie Ci w kranie, czy to coś w akwarium?
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#98

Post autor: davi11 »

Test robili w sklepie I powiedzieli ze jest ok , ja odpisalem z tej skali co tam byla, moze blednie odczytalem, a w tym sklepie akwarystycznym co chodze chcacy kupic rybke zawsze prosza o probke wody zanim ci sprzedadza .

YouTube channel davi903

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#99

Post autor: pkucaba »

davi11 pisze:Czytalem ze jak te dwa testy sa ok to reszta jest zbedna,
Nie prawda! Kompletna bzdura. Podaj mi link do tych artukułów!

Podstawowe informacje o prawidłowym zakładaniu i prowadzeniu akwarium autor nasz kolega forumowy kfabisiak1

Podstawowe testy dla Ciebie NO3 i NO2 dzięki nim wiemy jak przebiega cykl azotowy.
Jeśli wszystko przebiega w Twoim akwarium prawidłowo NO2 powinno być 0! (nie zero silnia tylko po prostu zero)

Pozostałe podstawowe testy to PH oraz twardości GH i KH poczytasz w tym w artykułach
p. Andrzeja Radomskiego pt. Chemia wody w pigułce oraz tutaj

Tekstu poniżej nie musisz czytać. Napisałem dlaczego ważne są parametry wody w jakiej żyją ryby.

Po co Ci to? Aby zapewnić swoim podopiecznym właściwe warunki.
Każde stworzenie wodne ( i nie tylko) dobrze czują się w warunkach których ewoluowały i do których się przystosowały.
Taki przykładowo człowiek np. z Polski nie czuje się zbyt komfortowo w okolicach koła podbiegunowego, ani nawet tam gdzie cieplutko i wilgotno np. lasach równikowych. Dobrze czuje się w warunkach umiarkowanych tj np. Polsce, Anglii ;)
Ryby też są przystosowane do określonych warunków. Wtedy żyją długo, cieszą oko, nie chorują....
Owszem taka ryba (jak również statystyczny Polak) będzie żył w niesprzyjających sobie warunkach. Tylko niekoniecznie komfortowo, ani długo. (Zakładamy oczywiście brak pomocy z zewnątrz typu klimatyzacja, ogrzewanie, ubrania.)

Jak istotne są warunki? Niemcy przegrali wojnę z ZSRR również z powodu warunków (dla tych którzy nie pamiętają z historii - sroga zima). Skaczę po tematach, ale z gorączką ciężko mi się myśli...


Testów nie musisz kupować od razu, jeśli takowe wykonują w sklepie.

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#100

Post autor: shadowrider »

NO2 powinno być 0 ale 0,3mg/l to nie jest tragedia jeśli założymy że to akwarium dopiero dojrzewa i zaczyna się cykl azotowy. Stestuj po tygodniu przed podmianą, zobaczysz czy się zmniejsza. Kolejna sprawa to filtr. Miałeś przerybienie więc filtr pewnie jest dobrze zamulony i może mieć przez to słabą wydajność. Powinieneś mieć taki przepływ żeby w najdalszym kącie roślinki delikatnie falowały. Wypłucz wkłady w wodzie odstanej 1 dzień.
pH 8 to trochę dużo. Zobacz ile pH masz bezpośrednio w kranie - jeśli mniej to znaczy że to gravel albo inne plastiki rzeczywiście psują wodę.
I zrób jeszcze test na GH - tak samo w akwarium i w kranie.
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#101

Post autor: davi11 »

Aktualny sklad :

Tetras x3
glass catfish x1
guppy x 3
Gouramic x1
Female fighter x1
Red sword tail x1
Angel fish x2
Tiger barbs x2
Bristlenose pleco x1
----------------------
Roslinki
Cabomba 2
Egeria 1
vallisneria americana mini twister x1
Bscopa monnieri x1
Echinodorus mix x1

Dzis na pocztek dokupilem 2 glass catfish , o tych rybkach pisza ze lepiej czuja sie w grupie .
Filtr dzis wyczyszcze , a co do gravel to zaczynam sie zastanawiac nad piaskiem .

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#102

Post autor: shadowrider »

Rybek masz dużo i już żadnej nie dokupuj. Zwłaszcza że niektóre z nich są trochę duże jak na takie akwarium. Jeśli masz możliwość to zredukuj ilość gatunków. Ryby ławicowe czują się lepiej w grupie jednak większej niż 3 szt. Najgorsze masz połączenie brzanki i skalara.
Poczytaj jeszcze trochę:
http://www.superakwarium.pl/brzanka-sum ... id396.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.superakwarium.pl/zaglowiec-skalar-id422.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.superakwarium.pl/sumik-szklisty-id472.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Z roślin dokup rogatka: http://www.superakwarium.pl/rogatek-id481.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#103

Post autor: davi11 »

Nie narazie juz nic nie kupuje , a skalar I brzanka sa w zbiorniku razem od poczatku I narazie sie nie podgryzaja a sa juz duzo wieksze niz kilka miesiecy temu , bardziej zaczepny jest dwarf gourami. Dzieki za linki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#104

Post autor: davi11 »

Obrazek

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#105

Post autor: davi11 »

Wesolych Swiat I smacznego jajka
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#106

Post autor: davi11 »

Witam, mam pytanie, czy dwa filtry oslugujace akwarium do 300l zrobia ta sama prace co jeden filter do 500l ?

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#107

Post autor: Hooltayos »

Dwa filtry zamiast jednego - nawet jeśli są słabsze to:
- lepsza cyrkulacja
- łatwiejsze sterowanie cyrkulacją
- bezproblemowe czyszczenie (jeden chodzi, drugi czyścisz)
- mniej kłopotów z brakiem flory w jednym z nich (gdy "za ostro" wyczyścisz" :D)
- rozdzielenie funkcji 1. Mechanika, 2. Biologia
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#108

Post autor: davi11 »

Czyli jednym slowem na akwa 380l dwa filtry po 300l dobra opcja :) ?

YouTube channel davi903
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#109

Post autor: jgoluch »

Na 380l, to rozumiem, że planujesz zakup dwóch filtrów kubełkowych?
Awatar użytkownika

Autor
davi11
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 20, 2013 11:42 am
Telefon: 07523699949
Lokalizacja:

Re: Problem w akwarium davi11

#110

Post autor: davi11 »

Tak jeden mam eheim prof. 2324 I chce dokupic fluval 305

YouTube channel davi903

Boczek140
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 12:54 pm
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Konrad
Płeć:

Re: Problem w akwarium davi11

#111

Post autor: Boczek140 »

Witam

Chociaż śledzę wasze forum od dłuższego czasu to zarejestrowałem się dopiero teraz. Nie chcę zakładać nowego tematu wiec pozwoliłem sobie podpiąć się do istniejącego.

Mam pytanie co do ospy rybiej, jakiś tydzień temu zauważyłem na pielęgniczkach i neonkach białe plamki. Na forum znalazłem trochę informacji, do których się zastosowałem, kupiłem w sklepie ICHITIO. W każdym razie preparat pomógł i ospa zniknęła po 3 dniach (neonki i inne rybki się uratowały poza 2 pielęgniczkami). Minął już tydzień od zastosowania leku, więc moje pytanie czy jeśli objawy zniknęły mam zastosować się do instrukcji i po podmianie wody ponownie zastosować Ichitio, czy nie faszerować już rybek chemią i zakończyć kurację ?

Kolejna sprawa to ok miesiąca temu przy kupnie pierwszych roślin do akwarium, zaplątał się w nich malutki gupik, rybka żyła i rosła do dziś bez problemu od wczoraj zaczęła przesiadywać na dnie zbiornika a dzisiaj zginęła. Inne rybki wydają się być ok, czy może to być powiązane z lekarstwem ?

Moje akwa to 200 l, parametrów wody nie znam


Obsada
6 skalarów
20 neonków
12 gupików
2 glonojady

będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam
Konrad
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Problem w akwarium davi11

#112

Post autor: Miro »

Boczek140, ten temat trzeba było poruszyć w dziale Choroby i jako nowy a Ty podłączyłeś się pod stary.
Ale jesteś nowy więc takie błędy pewnie moderatorzy wybaczą :keep:
Boczek140 pisze:mam zastosować się do instrukcji
Ja bym zastosował się do instrukcji licząc na to że opracowywali ją ludzie znający się na chorobach.
Boczek140 pisze:czy może to być powiązane z lekarstwem
Jeżeli nie przedawkowałeś to raczej nie, jeżeli już to z chorobą.
Ospa, to choroba większości początkujących akwarystów ale trzeba wyciągnąć z tego wnioski a mianowicie zastanów się skąd ona się wzięła w Twoim akwarium.

Boczek140
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: czw kwie 14, 2016 12:54 pm
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Konrad
Płeć:

Re: Problem w akwarium davi11

#113

Post autor: Boczek140 »

[quote="miro"]Boczek140, ten temat trzeba było poruszyć w dziale Choroby i jako nowy a Ty podłączyłeś się pod stary.
Ale jesteś nowy więc takie błędy pewnie moderatorzy wybaczą [quote]

Poprawię się na przyszłość :)

[quote="miro"]Jeżeli nie przedawkowałeś to raczej nie, jeżeli już to z chorobą.
Ospa, to choroba większości początkujących akwarystów ale trzeba wyciągnąć z tego wnioski a mianowicie zastanów się skąd ona się wzięła w Twoim akwarium.[quote]

Najaprawdopodobniej przywędrowała z dwiema pięlęgniczkami, jedna podała po 3 dniach a druga obsypana ospą zaraziła inne rybki.

Jak na razie stosuje się do instrukcji, dzisiaj robie 3 podmiankę wody (statnio) od tygodnia brak oznak ospy, a pojawił się problem ślimaków :\ Ale to inny temat
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”