Skuteczne mocowanie korzenia

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
bomb
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Konrad
Płeć:

Skuteczne mocowanie korzenia

#1

Post autor: bomb »

Mam mały problem z mocowaniem korzenia. Moim celem jest efekt drzewka w akwarium, mam idealny korzeń o budowie drzewa. Na początku po prostu przysypałem go podłożem i obłożyłem kamieniami, ale wypływał, więc wpadłem na pomysł, żeby korzeń z kamieniami spiąć gumką recepturką, następnie włożyć do akwa i przysypać podłożem. Zrobiłem tak, niestety ostatnio gumka pod wpływem wody strzeliła, ale na razie korzeń się trzyma pod podłożem i obłożony kamieniami. W najbliższym czasie chciałbym wymienić heńki, które są koroną drzewa na mech jawajski i boje się, że będzie mógł znów wypłynąć pod wpływem zabiegu wymiany roślinek, będę też musiał zmienić sposób ich mocowania (drucik z plastikową obwódką zastąpić żyłką). Czy jest jakiś sposób by mocniej go przymocować (korzeń)? Wyjmowanie go raczej nie jest wskazane, ponieważ w akwarium jest wiele malutkich kreweci, których nie będę w stanie odłowić, także chciałbym to zrobić bez wyjmowania korzenia. Poniżej załączam zdjęcie jak to u mnie wygląda. Obecnie tylko heniek się trochę posypał, ale za to trawnik się rozrasta ładnie :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/323 ... 46795.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ClariasPL
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 30, 2013 7:45 am
Lokalizacja: Warszawa

Skuteczne mocowanie korzenia

#2

Post autor: ClariasPL »

Szczerze mówiąc to korzeń zawsze będzie wypływał dopóki przed włożeniem go do akwarium nie wyparzysz,a następnie nie potrzymasz w wiadrze zimną wodą,zobaczysz ze to pomoże:)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Skuteczne mocowanie korzenia

#3

Post autor: Lech-u »

ClariasPL pisze:Szczerze mówiąc to korzeń zawsze będzie wypływał dopóki przed włożeniem go do akwarium nie wyparzysz,a następnie nie potrzymasz w wiadrze zimną wodą,zobaczysz ze to pomoże:)
Szczerze mówiąc nigdy mi to nie zadziałało. I albo musiałem przycisnąć korzeń i odczekać wieeeele dni, albo przymocować korzeń od spodu np. za pomocą plexi.

Gotowanie i moczenie w zimnej wodzie u mnie nie zadziałało.
Awatar użytkownika

misha
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: wt gru 03, 2013 1:58 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Skuteczne mocowanie korzenia

#4

Post autor: misha »

Ja mam w 2 akwariach korzenie przyklejone do dna silikonem i jest OK

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Skuteczne mocowanie korzenia

#5

Post autor: Zielony »

Może już nasiąkł i nie trzeba go mocować i kleić.

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Skuteczne mocowanie korzenia

#6

Post autor: mazior »

Ja tez w swoim drzewku dalem plaksi od spodu 20x20 i przysypalem to piaskiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”