Liście drzew w akwarium

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
bomb
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Konrad
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#1

Post autor: bomb »

Witam,

w związku z jesienną porą roku postanowiłem zmienić aranżację w akwarium :-) do akwarium wrzuciłem 2 liście, jeden zebrany w tym roku, suchy, liść lipy, drugi wziąłem z zielnika z 2002r., liść dębu czerwonego, więc ten nie powinien gnić, za to nie mam pewności co do tego pierwszego, więc pytanie czy taki liść może zgnić w wodzie? Przed włozeniem do akwarium oba wyparzałem wrzątkiem. Chciałbym jeszcze wrzucić szyszki lub żołędzie, może koledzy podpowiedzą czy nie powinno to mieć wpływu na parametry wody? Z tego co dowiedziałem się o liściach to nie są one szkodliwe. W akwarium mieszkają krewecie RC.

BeGreen
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 30, 2014 2:10 pm
Lokalizacja: warszawa ( izabelin )
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#2

Post autor: BeGreen »

Najlepszym wyborem były by liście dębu i szyszki olchy szarej/czarnej obie te rzeczy powinny obniżyć ph co do reszty to nie powiem co się stanie po wrzuceniu żołędzie ja liście zbierałem z puszczy daleko od jakiejkolwiek drogi bez parzenia ( oczywiście zbrązowiałe )
30 litrów roślinnego

Autor
bomb
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Konrad
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#3

Post autor: bomb »

Zostawię na jakiś czas tego liścia lipy w akwarium, najwyżej wymienię, akurat wybieram się za miasto jutro to poszukam liści dębu z zapasem na wszelki wypadek. Z tego co czytałem szyszki nie są szkodliwe, może się tylko woda zabarwić na nieco bursztynowy kolor, w zależności jaka jest ich ilości, może uda mi się też je znaleźć. Co do żołędzi nie znalazłem żadnej opini, ale wolę nie próbować ich wkładać do akwarium, dopóki nie będę wiedział czy nie będę szkodliwe dla kreweci.

BeGreen
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 30, 2014 2:10 pm
Lokalizacja: warszawa ( izabelin )
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#4

Post autor: BeGreen »

Liście dębu i szyszki olchy są sprawdzone w 100% ja przyjmuje zasadę 1 szyszka na 10l wody a liści polecam nazbierać duuuuuużo to będziesz miec na przyszły rok a krewetki lubią takie "smakołyki" liście lipy i olchy tęż się będą nadawać ale dopiero ususzone i możesz też odłupać trochę kory ( najlepiej olchy ) i do akwa
30 litrów roślinnego

Autor
bomb
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 5:56 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Konrad
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#5

Post autor: bomb »

Ok, dzięki za podpowiedź :-) dobry pomysł z korą, właśnia chciałbym dodać trochę więcej rzeczy do akwarium, bo trochę pusto mi się wydaje po zmianach, wrzuciłem zdjęcia do galerii na forum.

Pozdrawiam

BeGreen
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 30, 2014 2:10 pm
Lokalizacja: warszawa ( izabelin )
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#6

Post autor: BeGreen »

Nie ma za co . powodzenie w poszukiwaniach :)
30 litrów roślinnego

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#7

Post autor: cinek1916 »

O żołędziach nic mi nie wiadomo. Natomiast szyszki olchy i liście (różne) oddają do ody garbinki, zabarwiają wodę na bursztynowy kolor (w zależności od ilości) oraz obniżają Ph. Dla krewetek bardzo dobra sprawa, nie dość, że zmieniają parametry i i jeszcze są dla nich jedzonkiem.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#8

Post autor: Lech-u »

bomb pisze:Przed włozeniem do akwarium oba wyparzałem wrzątkiem.

Nie wiem jak praktykują inni koledzy, ale moje doświadczenia z liśćmi były takie, że te "parzone" rozpadały się w nieładny sposób.
Za to te ususzone i wsadzone do akwarium przez długi czas dodawały uroku (i garbników) do wody.

Ja bym nie parzył liści przez włożeniem do akwarium...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

BeGreen
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: sob sie 30, 2014 2:10 pm
Lokalizacja: warszawa ( izabelin )
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#9

Post autor: BeGreen »

Możesz jeszcze dorzucić łupinę kokosa dla krewetek super kryjówka
30 litrów roślinnego

Kirice
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: wt sie 26, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Liście drzew w akwarium

#10

Post autor: Kirice »

Szyszki warto położyć w miejscu, z którego łatwo później usunąć zabrudzenia - u mnie krewecie tak je rozpracowują, że wióry lecą :-D
... i zaśmiecają podłoże. ;)

ClariasPL
Uczestnik
Posty: 37
Rejestracja: pt sie 30, 2013 7:45 am
Lokalizacja: Warszawa

Liście drzew w akwarium

#11

Post autor: ClariasPL »

Dlatego też nie polecam szyszki jeżeli chcesz potem dosyć często czyścić podłoże,bo trochę się tego uzbiera. O wiele lepiej i bardziej estetycznie- albo i egzotycznie wygląda skorupka od kokosa jako kryjówka dla krewetek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”