Cieknie z połączenie węży

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#1

Post autor: tomaszzet »

Czołem,

taka sytuacja:
filtr kubełkowy JBL e901 a do niego podłączona dzisiaj lampa UV na tzw wcisk - taki stożkowy wlot.
Użyłem oryginalnego węża JBL od kubła na wylocie i nowokupionego dziś - na wlocie z lampy.
I jest tak, że z jednego wężyka kapie kropla na 15 minut z drugiego, kropla na 2-3 minuty.
Przewody wcisnąłem do końca - do zgrubienia na stożku.

Jak to uszczelnić?

Pomysł mam, by kupić jutro w obi takie stalowe taśmy zaciskane przez dokręcanie śrubki. Pomoże?

Jeszcze po głowie chodzi mi jakiś klej do uszczelniania złączy, ale to już będzie nierozbieralne.

Poradzicie coś?

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#2

Post autor: don_Vall »

Albo opaska na wąż tylko nie zaciskaj za bardzo bo plastik pęknie, albo rurkę od filtra owiń taśmą teflonową i wciśnij na to wąż.
Możesz jeszcze ogrzać wąż i spróbować zmniejszyć jego średnicę gdy będzie gorący i miękki.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#3

Post autor: Lech-u »

tomaszzet pisze:Pomysł mam, by kupić jutro w obi takie stalowe taśmy zaciskane przez dokręcanie śrubki. Pomoże
To jest dobry pomysł.
Tyko uważaj przy dokręcaniu, żeby nie zmiażdżyć króćców w z tej lampy. Dokręć, ale nie na siłę.

Według mnie pomoże na to cieknięcie.

Możesz jeszcze użyć smaru silikonowego, takiego jak się stosuje do uszczelek w instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Ale obejma będzie lepsza.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#4

Post autor: tomaszzet »

Tak zrobię. Znaczy - z zaciskami. Ostrożnie. I dam znać czy pomogło. (oby)

Z teflonem nie da rady, bo za ciasno. To już tak ciasno wchodziło, że musiałem zwilżać końcówkę, by cokolwiek dalej wchodziło. (ale zabrzmiało.. :) )

Dziękuję za wskazówki
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Re: Cieknie z połączenie węży

#5

Post autor: Lech-u »

tomaszzet pisze:Z teflonem nie da rady, bo za ciasno. To już tak ciasno wchodziło, że musiałem zwilżać końcówkę, by cokolwiek dalej wchodziło. (ale zabrzmiało.. )
Dlatego Ci mówiłem o smarze silikonowym.
Ja takie kupuję raz na wieeele lat w sklepie nurkowym. Bardzo łatwo się wciska wszelkie węże na różne króćce. Prawie bez problemu.
Np. taki się nadaję wyśmienicie:

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#6

Post autor: tomaszzet »

Oki doki - dzis - bo najlatwiej - kupie te obejmy; w zasadzie jedna by wystarczyla - ale wole na zimne dmuchac.
Jeden z wezy sie doszczelnil i kapac przestal; drugi - jakby mniej kapie również - ale raz na 5 minut kropla jest; Dam znac; Dziekuje za rady
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#7

Post autor: Lech-u »

tomaszzet pisze:Jeden z wezy sie doszczelnil i kapac przestal; drugi - jakby mniej kapie również - ale raz na 5 minut kropla jest;
Ale to już po założeniu obejm na węże??? Mam nadzieję, że to jeszcze przed założeniem.

Spróbuj jeszcze raz zdjąć węże i jeszcze raz je założyć dokładnie i do samego końca. Może jakiś włos Ci się zawieruszył między wężem a króćcem? Albo jakaś nitka?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#8

Post autor: rudy1986 »

Odtlusc tez koncowki wezy i sam waz.

Autor
tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#9

Post autor: tomaszzet »

Hejka,

a więc wygląda to tak: oba już całkiem przestały przeciekać. Może wycisnęło się powierzte, może jakiś paproszek lub kilka to zatkało - nie wiem. Suche całkiem. Przykładam chust. higieniczną - oba połączenia szczelne.

One włożone były do samego końca. Nie było już nawet prześwitu między kołnierzykiem a przekrojem rurki.
Włosa nie było raczej - a w obu na raz, to już wykluczam (jeśli inaczej było - powinienem grać w totka) - bo robiłem to na mokro - zwiłżałem szyjki. Przetarłem wszystko przed gorącą szmatą - by ew. tłuszcz rozpuścić.

Obejmy i tak założę. A ten smar polecany przez Lecha to nabędę i tak, może być pomocny. On - jak czytałem, uszczelnia i poprawia poślizg przy nasuwaniu węża.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Cieknie z połączenie węży

#10

Post autor: Lech-u »

tomaszzet pisze:Hejka,

a więc wygląda to tak: oba już całkiem przestały przeciekać. Może wycisnęło się powierzte, może jakiś paproszek lub kilka to zatkało - nie wiem. Suche całkiem. Przykładam chust. higieniczną - oba połączenia szczelne.

One włożone były do samego końca. Nie było już nawet prześwitu między kołnierzykiem a przekrojem rurki.
Włosa nie było raczej - a w obu na raz, to już wykluczam (jeśli inaczej było - powinienem grać w totka) - bo robiłem to na mokro - zwiłżałem szyjki. Przetarłem wszystko przed gorącą szmatą - by ew. tłuszcz rozpuścić.

Obejmy i tak założę. A ten smar polecany przez Lecha to nabędę i tak, może być pomocny. On - jak czytałem, uszczelnia i poprawia poślizg przy nasuwaniu węża.
Wypada powiedzieć: BRAWO!


Smar Ci wystarczy na ładnych kilka lat i to nie tylko do akwarystyki (np. w domowych naprawach cieknącego zlewu w kuchni, przy wymianie uszczelki itp.).
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”