350 litrów koloru

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Radbraw
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 02, 2015 6:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

350 litrów koloru

#1

Post autor: Radbraw »

Witam wszystkich, jestem świeżakiem zarowno na forum jak i w akwarystyce. Zamierzam założyć baniak ok 350 litrów.
Wpadły mi w oko paletki i skalary czy te gatunki mogą żyć razem(ph, temp, pokarm itp)? o ile to możliwe chce mieć kilka dostojnych ryb + dwie ławice kolorowego,wesołego drobiazgu(neonki, brzanka danisona) czy to dobre połączenie ?
Chce rownież wiedzieć jak muszę uzbroić swoje akwarium (pompa, filtr itp)
Generalnie chcę mieć kilka dostojnych większych ryb + dwie ławice maluchów by rozweselały towarzystwo, roślin mało max 3 i ok 10 kg skał z pod których, unoszą się bąbelki powietrza (brzeczyk)
Zależy mi na zdrowiu swoich wodnych przyjaciół dlatego postanowiłem poprosić was o pomoc.
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

350 litrów koloru

#2

Post autor: silver007 »

Na wszystkie pytania zadane w tym watku znajdziesz na forum odpowiedzi w watkach juz istniejacych. Poszukaj :) To nie zlosliwosc, tylko nie ma sensu walkowac po raz kolejny tego jaki filtr, grzalka itd. Poczytaj ogolne zasady i dopiero zadawaj konkretne pytania.

Paletki to ryby dla akwarystow bardzo doswiadczonych i jedne z najbardziej wymagajacych. Zdecydowanie odradzam na poczatek.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

350 litrów koloru

#3

Post autor: robertwawa »

Najpierw jakie parametry wody masz potem myśl o paletkach to po pierwsze. Po drugie tak jak kolega wspomniał palety to bardzo wymagające ryby jeżeli chcesz trzymać palety to Twoja przygoda powinna się zacząć od gołego szkła czyli akwa, woda o odpowiednich parametrach, filtr zew,filtr wew z dużą gąbką, grzałka i temperatura rzędu 30 stopni. Potem kupujesz paletki ok 7-8 sztuk do takiego akwarium ok 10-12cm z dobrego źródła czyli nie ze sklepu zoologicznego i wpuszczasz same paletki do akwarium bez żadnych innych ryb. Ryby baaardzo przyzwoite polecam z Wrocławia jak coś to na pw dam namiar i połowa sukcesu to kupić ryby w dobrej kondycji ale za nim to zrobisz to jeszcze dużo poczytaj.

Autor
Radbraw
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 02, 2015 6:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 350 litrów koloru

#4

Post autor: Radbraw »

robertwawa pisze:Najpierw jakie parametry wody masz potem myśl o paletkach to po pierwsze. Po drugie tak jak kolega wspomniał palety to bardzo wymagające ryby jeżeli chcesz trzymać palety to Twoja przygoda powinna się zacząć od gołego szkła czyli akwa, woda o odpowiednich parametrach, filtr zew,filtr wew z dużą gąbką, grzałka i temperatura rzędu 30 stopni. Potem kupujesz paletki ok 7-8 sztuk do takiego akwarium ok 10-12cm z dobrego źródła czyli nie ze sklepu zoologicznego i wpuszczasz same paletki do akwarium bez żadnych innych ryb. Ryby baaardzo przyzwoite polecam z Wrocławia jak coś to na pw dam namiar i połowa sukcesu to kupić ryby w dobrej kondycji ale za nim to zrobisz to jeszcze dużo poczytaj.
Super, o takie info mi chodziło, temp. 30 stopni grzałka diversa grzałka thermoplus 250 pociągnie ? W mieszkaniu średnio jest 24 *C

-- Pn lut 02, 2015 8:46 pm --

@robertwawa pw do Wrocka bardzo chętnie :D
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

350 litrów koloru

#5

Post autor: silver007 »

Radbraw, zanim zdecydujesz o zakupie paletek naprawdę radzę jeszcze sporo poczytać. Jest też forum poświęcone tylko dyskowcom. Hodowla tych ryb to często droga przez mękę. Nie zawsze, ale warto wiedzieć, że może nie być łatwo i odpowiednio się przygotować.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

350 litrów koloru

#6

Post autor: robertwawa »

U mnie grzałka jager 250w temp w mieszkaniu 24 czyli podobnie do 30 stopni będzie często się załączać ale serio najpierw poczytaj bo o problemy i zniechęcenie łatwo. Możesz się zarejestrować na discusforum.pl lub discusforum.adamn.pl i na tym drugim Adamn administrator sprzedaje bardzo dobrej jakości ryby ale naprawdę dużo jeszcze poczytaj i popytaj bo po zakupie ryb możesz być częstym bywalcem działu choroby.

Autor
Radbraw
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 02, 2015 6:04 pm
Lokalizacja: Warszawa

350 litrów koloru

#7

Post autor: Radbraw »

Silver,robert właśnie pytam od czegoś muszę zacząć a to właśnie mój początek. Dziękuje wam idę do sąsiadów na forum :) i zabieram się za lekturę ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”