Razbora Galaxy a krewetki Blue Jelly

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Razbora Galaxy a krewetki Blue Jelly

#1

Post autor: Behemot »

Cześć

Czy Razborki Galaxy będą zżerać krewetki Blue Jelly? Dorosłe lub młode? W akwarium są kryjówki

pozdrawiam

Behemot
To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika

Limak86
Zapaleniec
Posty: 490
Rejestracja: śr paź 30, 2013 7:37 am
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Razbora Galaxy a krewetki Blue Jelly

#2

Post autor: Limak86 »

Z licznych podobnych kwestii poruszanych na specjalistycznych forach krewetkowych wynika, że praktycznie każda rybka połasi się na młode krewetki, a Danio perłowe o którym piszesz jest w tych polowaniach bardzo skuteczna. Niemniej jednak przy gęstej roślinności coś tam zawsze się uchowa, chociaż na szybki rozwój koloni krewetek nie będzie co liczyć :)
Kamil.
[650L] Labirynty Azji Południowej...
[160L] Szybciej płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...

Autor
Behemot
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: wt gru 30, 2014 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bartek
Płeć:

Razbora Galaxy a krewetki Blue Jelly

#3

Post autor: Behemot »

Dzięki za odpowiedź:)

Co do tezy że każda rybka się połasi odpowiem z własnego doświadczenia: mam teraz w kostce gupiki i RC i NIGDY żaden gupik nie dotknął krewetki (ani dużej ani małej) - może dlatego że znają się od zawsze :) - ale to może być wyjątek od reguły. Moje gupiki potrafią nawet przed krewetkami uciekać :) jak któraś znienacka wyskoczy

Na forum krewetkowym był jeden wpis że razbory galaxy polują na młode krewetki, dlatego tu zapytałem. Czy tylko na młode, czy też na dorosłe krewecie razem też się zasadzają? Kategoria wagowa w sumie podobna :)
    pozdrawiam

    Behemot
    To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata. (…)
    – Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

    Koziol
    Bywalec
    Posty: 96
    Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
    Lokalizacja: Warszawa
    Na imię mam: Rafal

    Re: Razbora Galaxy a krewetki Blue Jelly

    #4

    Post autor: Koziol »

    Z moich obserwacji wynika że jak się chce zaobserwować ciekawe zachowania krewetek to lepiej trzymać bez ryb :) W większym lub mniejszym stopniu wszystkie ryby są zainteresowane jedzeniem krewetek, może poza otoskami...
    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”