Transport ryb.

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:

mpaw
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 28, 2010 4:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Transport ryb.

#31

Post autor: mpaw »

Ostatni post z poprzedniej strony:

ROGATEK pisze:Nie 'nigdy' tylko dosyć powszechnie. I lepiej to zrobić tak, niż cudować z 'szybkim ruchem', bo już widziałem jak co poniektórzy łapali ryby z podłogi po tym 'szybkim ruchu' :D.
Zawsze można potrenować ma worku bez ryb z samą wodą ;), nad wiaderkiem/miską - z samym workiem bez wody jest jeszcze trudniej :D .
Na niezbyt długą podróż można dmuchnąć, ale już przy kilkunastu godzinach stanowczo polecam "szybki ruch".
Apistogramma WF:
allpahuayo, baenschi, diplotaenia, , elizabethae, erythrura, panduro, cf. personata, sp. Tefe, sp. Miua, sp. D12
Inne:
Dicrossus maculatus, Hypancistrus zebra, Tucanoichthys tucano, Nannostomus anduzei

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Transport ryb.

#32

Post autor: greg »

Przy wydechu powietrza, człowiek wydziela bardzo mało dwutlenku węgla. inaczej usta-usta nie miałoby sensu ;-)

Rrrrogaty

Transport ryb.

#33

Post autor: Rrrrogaty »

greg pisze:Przy wydechu powietrza, człowiek wydziela bardzo mało dwutlenku węgla. inaczej usta-usta nie miałoby sensu ;-)
Moze nie bardzo malo, bo różnica jest rzędu 20%, ale założę się, że przy szykim wdechu-wydechu spokojnie spada do 5-7% czyli można ująć, że jest to zaniedbywalne.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Transport ryb.

#34

Post autor: rhino »

Większość źródeł podaje ok.4%. Przy spokojnym oddechu, bo podczas wysiłku ilość ta wzrasta.

Rrrrogaty

Transport ryb.

#35

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:Większość źródeł podaje ok.4%. Przy spokojnym oddechu, bo podczas wysiłku ilość ta wzrasta.

W powietrzu jest 21% tlenu, w wydychanym 17%. Czyli różnica wynosi ok. 20%. Logiczne ;).

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Transport ryb.

#36

Post autor: greg »

W mojej opinii płytki oddech będzie lepszy niż zamaszyste ruchy.
Ryby się mniej zestresują, dodatkowo może letnia bryza (z ust człowieka) doda im też trochę pozytywnych emocji i energii na czas podróży :D

Rrrrogaty

Transport ryb.

#37

Post autor: Rrrrogaty »

Tylko ważne by wcześniej nie świętować, bo powiedzonko, ze rybka pływa jak pijana może stać się prawdziwe ;)

greg
Bywalec
Posty: 53
Rejestracja: sob maja 16, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Wrocław
Na imię mam: Grzegorz

Re: Transport ryb.

#38

Post autor: greg »

Żadna nowość, tylko zwierz inny :)
[youtube][/youtube]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”