Świetlówki do akwarium roślinnego

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
crazyaqua
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: pn sie 18, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Piastów
Na imię mam: Michal
Płeć:

Świetlówki do akwarium roślinnego

#1

Post autor: crazyaqua »

Ponieważ w internecie jest wiele skrajnie różnych opinii na ten temat, postanowiłem zapytać tutaj :)

Mam belkę oświetleniową na 4 świetlówki. Ponieważ niedługo minie rok od początku ich eksploatacji, postanowiłem wymienić je na nowe. Obecnie wszystkie 4 świetlówki mają barwę 10000K.

Pytanie: Jaka konfiguracja świetlówek pod względem barwy światła będzie optymalna, aby bardziej uwydatnić zieleń w akwarium (chcę, żeby było maksymalnie zielono, a nie żółto).
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Świetlówki do akwarium roślinnego

#2

Post autor: ziabak »

Biała zimna, 6500K lub ciut powyżej - 10000K to już jest bardzo niebieska barwa, aczkolwiek jedną taką można dorzucić dla pogłębienia koloru w kierunku zimnego.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Świetlówki do akwarium roślinnego

#3

Post autor: Miro »

A dlaczego chcesz je wymienić ?

Autor
crazyaqua
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: pn sie 18, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Piastów
Na imię mam: Michal
Płeć:

Świetlówki do akwarium roślinnego

#4

Post autor: crazyaqua »

Głównie chodzi mi o wizualny odbiór zieleni w akwarium. Mam 4 świetlówki o barwie 10000K, bo takie były dołączone do belki, ale myślę że to nieoptymalna konfiguracja. Dodatkowo, moje świetlówki wyprodukowane są prze jakąś dziwną firmę SUNSUN.
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2015 9:50 am przez crazyaqua, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Świetlówki do akwarium roślinnego

#5

Post autor: rhino »

Polecam te, pięknie doświetlają zieleń.
http://www.arcadia-aquatic.com/freshwater-lamp-t8-t5/" onclick="window.open(this.href);return false;

Aquaprofi
Gość
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 02, 2015 1:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Świetlówki do akwarium roślinnego

#6

Post autor: Aquaprofi »

Powyżej 6500K powinno być okej,tym bardziej jeżeli chcesz podkreślić zieleń w swoim akwarium. Jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”