Pierwsze pytania...

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
Awatar użytkownika

Autor
Ravsos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 11:36 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Na imię mam: Rav
Płeć:

Pierwsze pytania...

#61

Post autor: Ravsos »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dziękuję, teraz pozostało czekać na konkretne zimy żeby zobaczyć czy grzałka "wyrobi"... no w razie czego mam identyczną, drugą, zapasową buzałę gdzie w razie czego mogą pracować równolegle :D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Pierwsze pytania...

#62

Post autor: marcinzabki29 »

Tu masz trochę wiadomości na ten temat, ale myślę, że Sam znajdziesz sporo informacji.
http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id20.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

sylwekw
Maniak
Posty: 926
Rejestracja: śr mar 27, 2013 1:52 pm
Lokalizacja: Okolice Nieporętu
Płeć:

Re: Pierwsze pytania...

#63

Post autor: sylwekw »

Ravsos pisze:Dziękuję, teraz pozostało czekać na konkretne zimy żeby zobaczyć czy grzałka "wyrobi"... no w razie czego mam identyczną, drugą, zapasową buzałę gdzie w razie czego mogą pracować równolegle :D
Zima zimą ale chyba w pomieszczeniu, niezależnie czy to zima, wiosna czy jesień to temp utrzymuje ci się mniej więcej taka sama zatem w akwarium też powinno się utrzymywać podobnie.
Awatar użytkownika

Autor
Ravsos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 11:36 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Na imię mam: Rav
Płeć:

Re: Pierwsze pytania...

#64

Post autor: Ravsos »

Zima zimą ale chyba w pomieszczeniu, niezależnie czy to zima, wiosna czy jesień to temp utrzymuje ci się mniej więcej taka sama zatem w akwarium też powinno się utrzymywać podobnie.
No właśnie nie jest tak do końca co mnie po części śmieszy a po części niepokoi...a na pewno nie rozumiem tej sytuacji: temperatura w pokoju w granicach 19-21 stopni C. a w akwarium skoki temperatury uzależnione od temperatury za oknem. Gdzie tu pies pogrzebany?? :?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Pierwsze pytania...

#65

Post autor: rhino »

Ravsos pisze:temperatura w pokoju w granicach 19-21
Jesteś pewien?
Awatar użytkownika

Autor
Ravsos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 11:36 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Na imię mam: Rav
Płeć:

Pierwsze pytania...

#66

Post autor: Ravsos »

Bez dwóch zdań:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
w akwarium temperatura w chwili robienia fotki; 25,3 stopnia C. Czyli spadek bo i na zewnątrz temperatura spadła do 7 stopni.

No i nowość: prócz 3 mieczyków od soboty mam najprawdopodobniej (bo wszystkie opisy i zdjęcia pokrywają się z tym co widzę na żywo) okrzemki... Okrzemki zaatakowały kamienie i brzegi liści roślin.

I teraz pytanie, walczyć z nimi czy też potraktować je jak katar? W większości wypowiedzi przewija się teoria iż okrzemki przychodzą i samoistnie odchodzą - taki urok nowych zbiorników. Trochę mi szkoda roślinek bowiem dostęp światła będzie utrudniony coraz bardziej przez namnażające się okrzemki.

Wasze sugestie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”