Mikasowe 126l

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Mikas
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 18, 2022 8:35 pm
Lokalizacja: Równoległa
Płeć:

Mikasowe 126l

#1

Post autor: Mikas »

Ponownie cześć wszystkim,
W lipcu najpóźniej w sierpniu, planuje start Akwarium 126l (80x35x45) baniak już stoi i czeka na dalsze plany mam też filtr chińczyk hw302 kupiony w miejscowym zoologu i to chyba tyle z tego co sam odważyłem się kupić... Bo jakoś tak nie mogę zaufać facetowi w sklepie...
Potrzebuje pomocy z doborem oświetlenia belki LED? A może
Pokrywy z tubami? Po głowie chodzą mi proste rośllinki jak rotala h'ra, rotala vietnam rogatek coś na taflę limnobium spongia może pistia, na 1 plan tripartita Japan... I tu kończy się moje pojęcie o roślinkach a zaczyna się problem z oświetleniem bo za uja nie wiem co wybrać i jak wybrać...
Podłoże, jakie wybrać? Na grupach widzę że masa osób poleca ziemię i na to żwirek... A jak wygląda sytuacja z podłożem aktywnym? Chętnie poczytam wykład kogos kto zna temat od a do z...
Kolejne moja woda z kranu nie nadaje wgl a wgl do akwarium... Gh według testu zoolek wychodzi 37 i dlatego zakupiłem już filterek ro, tylko zastanawiam się czy taka wodę leje prosto po przefiltrowaniu czy dodaje jakiś mineralizator? I o co chodzi z mineralizatorem?
Wkłady do filtra? Zastanawialem się nad zakupieniem wkładów od Aquael ale widzę że sporo osób poleca wkłady sera? A może zamiast tego zostać z samymi gąbkami?
Na koniec... Obsada... Chciałbym jakieś pielegniczki do tego jakieś kiryski, może jakieś neonki? Fantomy czerwone? Nie jestem pewien co wybrać... Najpierw liczę chyba na wasza pomoc, a później będę myślał o obsadzie.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2375
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Mikasowe 126l

#2

Post autor: Ziemiojad »

Mikas
Dużo pytań. Odpowiem na kilka.

Pielęgniczki to piasek w żadnym wypadku podłoże aktywne. Musisz wybrać.
Jak pokrywa to nie rośliny pływające. Na pewno padną. Musisz wybrać. Zresztą pływające rośliny zabierają dostęp do.światła.
Jak rośliny to porządne oświetlenie, jak pielegniczki to może być słabe.
Najpierw kup oświetlenie a potem rośliny. Jeden forumowicz zrobił odwrotnie i...
Mikas pisze: czw maja 19, 2022 10:34 am proste rośllinki jak rotala h'ra
Rotale nie są prostymi roślinami, rosną lekko pochylone i są chimeryczne ( zresztą jak wszystko).

Powodzenia!
Awatar użytkownika

Autor
Mikas
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: śr maja 18, 2022 8:35 pm
Lokalizacja: Równoległa
Płeć:

Mikasowe 126l

#3

Post autor: Mikas »

Dzięki Ziemiojad, jeśli piasek, to pod niego ziemia i kulki gt? I to przykryte siatka? Pałeczki nawozowe mogę też wtedy dołożyc? Co do oświetlenia... Mniej więcej wiem co bym chciał ale za czorta nie łapie się w liczeniu mocy i lumenów do zbiornika... Na allegro znalazłem taką belkę
https://allegro.pl/oferta/happet-lampa- ... 1073198722
tylko nie wiem czy nie będzie za mocna? A jeśli tak to w jaki sposób obliczyć ile światła potrzebuje?
A co do pytań, człowiek uczy się całe życie, a wiedza akwarystyczna się przyda jeśli chce wszystko zrobić jak się należy.
Dodano do tego postu po 8 dniach 15 godzinach 43 minutach 9 sekundach
Mogę liczyć na jakoś pomoc? Nawet niech to będzie sarkazm i hejt ale niech to będzie jakąś pomoc.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2375
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Mikasowe 126l

#4

Post autor: Ziemiojad »

Załóż sobie wątek w dziale galeria. Pokaż szafkę. Z pustym akwarium. Trzymaj się jednego tematu. I zadaj pytanie. Na przykład chce hodować małe apistogramma czy kupić piasek czy podłoże aktywne.
Albo chce mieć podłoże aktywne i rośliny. Co powinienem kupić. Co wybrać.
Wtedy pójdzie ci łatwiej. Nikt za ciebie nie zdecyduje.
Zresztą i tak wszyscy pytają co zrobić a potem robią po swojemu.
Dodano do tego postu po 2 minutach 9 sekundach
Mikas
Najważniejsza sprawa w akwarystyce to jaka masz wodę?
I jaka wodę możesz zrobić? Czy chcesz, możesz kupić filtr RO.?
Czy masz budżet jak z gumy rozciagliwy czy po taniości?
Jakie to ma być akwarium? Ustal co chcesz a wszyscy chętnie pomogą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”