poczatkujaca, duzo bledow, troche sukcesow...

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
epti
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 10:52 am
Lokalizacja:
Płeć:

poczatkujaca, duzo bledow, troche sukcesow...

#1

Post autor: epti »

Witam
Jestem poczatkujacym akwarysta. I do tego z .. przypadku-)
Pierwsze akwarium ( 60 l. ) dostalam w spadku na poczatku marca b.r., z trzema kiryskami spizowymi i trzema pstrymi oraz Limnophilia sessiliflora. Nie majac bladego pojecia co powinnam robic kupilam 2 pary ramirezek i 5 rybowe stadko neonkow, parke mieczykow, parke gupikow, parke brzanek wysmuklych , 2 szt gurami dwuplamego oraz dostalam 4 barwniaki czerwonobrzuche i dwa glonki. Jak latwo sie domuslic - parametry wody tragiczne, macymalne przerybienie... pierwsze padly ramirezki, potem cztery neonki i gupiczka, ktora nie mogla urodzic. Jednego gurami oddalam, jak troche poczytalam o akwarystyce. Drugi zostanie u mnie, bo ma jakas wade genetyczna nie rosnie i ma przetracona szczeke - karmimy go baby pokarmem -). Wiec juz z nami zostanie.
NIkt mi nie powiedzial, ze akwarystyka jest jak infekcja, ktora sie mocno rozprzestrzenia. Zaraz po tym, jak padly ramirezki a ja liznelam co nieco informacji, przytaszczylam do domu 160 l. Tym razem zrobilam jak nalezy, baniak dojzal... Ale tylko to zronilam jak nalezy-(( Wpuscilam do srodka parke Pielegnic Ellioti i dwie sztuki nieokreslonej plci Severumek. Jakież bylo moje zdziwienie, kiedy pojawil sie narybek Elliotek. Tyle ze Elliotki gonia severumki nie wspominajac juz o tym, ze maja za ciasno. Czeka nas zakup duzego baniaka, poki co nie ruszam nic w akwa z narybkiem i nie rusze, poki male eliotki nie dorosna.
Tymczasem..zrozumialam ze gupiki i mieczyki to nie sa rybki, ktore chce hodowac. POjawilo sie 6 szt. tęczanek neonowych. Pojawilo sie tez wiecej baniakow - jest jeszcze baniak 72 litry i baniak 45 .
I teraz - potrzebuje porady, zeby nie popelnic wiecej bledow
60 l pozostanie towarzyskie
w 72 stadko teczanek neonowych
w 45 l harem malego gatunku propoprczykowca 1+2

czy to ma rece i nogi?

panborowy
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: pt maja 14, 2010 9:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: poczatkujaca, duzo bledow, troche sukcesow...

#2

Post autor: panborowy »

Możesz zrobić wszystko od początku, i przeprowadzić restart akwarium.
Ja kiedyś w rybnej 60 mialem :
10 neonków
kiryski spiżowe- ok. 3
2 ramirezki
i dużo krewetek.
Zarówno amano jak i red cherry. :wink:

Posadź roslinki.
Najlepiej latwe w hodowli, i mało wymagające.
np.
Rogatek sztywny
kabomba karolińska
mech ognisty- flame moss
Galezatke
I może anubiasa.

Kup jakiś niewielki korzeń i obsadź go mchami i anubiasem.
kup testy do wody i je przeprowadź.
Możesz kupić w biedronce :P jakiś kokos, wydłubać z niego "miąższ", tak zeby została tylko łupinka i albo:

Wyciąć w nim otworek i zrobić "domek" dla ryb.
Albo
Rozwalić go na kawałki i obwiązać mchem i wrzucić do akwarium.

Gdy zrobisz to wszystko to postaraj sie wrzucić fotki akwarium i podać parametry.

Może natchnie cie moje skromne akwarium. (też 60l :wink: )
Obrazek

Wbrew tego co mówią inni sześćdziesiątka to w miarę dużo.

Powodzenia. :smile:
akwarium 60l
2 x aksolotl
2 x kirys
7 x ampularia
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: poczatkujaca, duzo bledow, troche sukcesow...

#3

Post autor: ziabak »

epti pisze: 60 l pozostanie towarzyskie
w 72 stadko teczanek neonowych
w 45 l harem malego gatunku propoprczykowca 1+2

czy to ma rece i nogi?
Tak - ma ręce a nawet nogi ;) - nie do końca tylko jasne dla mnie, jakie ryby ostatecznie zostają w 60l?
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2010 9:21 pm przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

krugerro
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: wt sty 05, 2010 6:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

:)

#4

Post autor: krugerro »

Nawet mi się podoba taka aranżacja :)
Tez posiadam akwa 60l i mam dylemat jak je od początku urządzić,jakie dać roślinki??
może ktoś coś zaprponuje.......:)

Pozdro

Autor
epti
Gość
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 10:52 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: poczatkujaca, duzo bledow, troche sukcesow...

#5

Post autor: epti »

w "towarzyskim" barwniaki, brzanki titleya ( dzizas, jak mi sie te ryby podobaja) , kiryski i "trafiony" gurek-))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”