akwarium krewetkowo-ławicowe

Zaczynasz przygodę z akwarystyką? Koniecznie przeczytaj ten dział :!:
ODPOWIEDZ

Autor
golliee
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 26, 2010 4:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

akwarium krewetkowo-ławicowe

#1

Post autor: golliee »

Witam,

Mam 60l i chciałabym umieścić w nim 4-6 pstrążenic marmurkowych, kilka krewetek (myślałam np. o Caridina cf. cant. Golden Eye Tiger) i jakąś ławicę (np zielone neony lub microrasbora galaxy). Czy to by było ze sobą kompatybilne?

Bardzo proszę bardziej doświadczonych o wypowiedzi nt tego ile mniej więcej sztuk mogłabym dać poszczegółnych osobników z uwzględnieniem kilku "czyszcicieli", może jakieś ślimaczki, bądź coś co będzie zjadać ewentualne glony (będę wdzięczna za konkretne propozycje:)

Pozdrawiam
Ola

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: akwarium krewetkowo-ławicowe

#2

Post autor: JPK »

60l zbiornik na pstrążenice marmurkowe będzie raczej za mały, jeśli już to polecam pstrążenice małe (Carnergiella marthae).
Sądzę, że zaproponowane przez Ciebie połączenie (z uwzględnieniem zmiany pstrążenic na mniejsze) będzie optymalne, ale musisz się liczyc z tym, że populacja krewetek będzie ograniczana przez microrasborki (je polecam, neony są nudne, moim zdaniem).
Cd. gatunku krewetek to się nie wypowiadam, kwestia gustu, tylko radzę poczytać o wymaganiach poszczególnych gatunków krewetek, żeby nie było potem strat.
Jeśli chodzi o ślimaczki to możesz trzymać kilka ampularii lub neririn, jeśli Ci się podobają :)
450l + 112l :)

Autor
golliee
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 26, 2010 4:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: akwarium krewetkowo-ławicowe

#3

Post autor: golliee »

ok, dzieki za odpowiedz.
Na razie powoli sie zabieramy za aranzacje zbiornika wiec jesli chodzi o rybki mamy jeszcze troche czasu:)

Jesli chodzi o pstrazenice, czy masz na mysli ze te marmurkowe sa wieksze od tych "klasycznych" srebrnych? czy gatunek o ktorym wspomniales to jeszcze co innego?


Pozdrawiam!

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: akwarium krewetkowo-ławicowe

#4

Post autor: JPK »

Pstrążenica marmurkowa to Carnergiella strigata (dorasta ona nawet do 8cm), pstrążenica mała to C. marthae (wielkość do 4cm), dlatego też do Twojego akwarium nadaje się pstrążenica mała, marmurkowa rośnie za duża.
:wink:
450l + 112l :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik Początkującego Akwarysty”