AQUAEL MULTIKANI 800

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Cvietu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 1:15 pm
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#1

Post autor: Cvietu »

Nosze sie w zamiarze zakupu filtra zewnetrznego do akwarium 45l (niechce kaskadowego), a do tego za jakis czas chce zmienc akwarium do +/- 100l. Ostatnio przeczytalem opis aquaela modulowego multikani 800, sprytnie to ustrojstwo wyglada, dlatego cos wiecej chce sie dowiedziec na temat tego filtra - jak sie sprawdza wsrod uzytkownikow lub jaki filtr kupic do obecnego akwarium aby nie wymieniac przy zmianie .
Ostatnio zmieniony pn kwie 01, 2013 5:25 pm przez Cvietu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#2

Post autor: Akwamaniak.pl »

To już lepiej kupić normalny kubełek. Z racji tego, że filtracji nigdy za wiele :) będzie to lepszym rozwiązaniem od multikani. Teraz pod dostatkiem tanich, a dobrych kubłów - Aqua Nova, BHW etc.
Obrazek
Obrazek

Autor
Cvietu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 1:15 pm
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#3

Post autor: Cvietu »

Bhw czy jhw? Na kubelkowych sie totalnie nie znam, urzywalem zawsze wewnetrznychw. W chwili obecnej uzywam fluval u2 ale w drugim akwarium tez 45l pada mi filtr i jak mam kupic to chce cos dobrego w rozsadnej cenie.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

AQUAEL MULTIKANI 800

#4

Post autor: jgoluch »

BHW czyli innymi słowy HW-302.
Trochę spory jak na ten litraż, ale wystarczy zredukować przepływ lub dać deszczownie.
Ale już nic więcej się nie powtarzam.
Dodam tylko, że popieram słowa Krzyśka.

Autor
Cvietu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 1:15 pm
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#5

Post autor: Cvietu »

A co sadzicie o fluval 104, mam mozliwosc kupienia w rozsadnej cenie
Awatar użytkownika

Akwamaniak.pl
Uzależniony
Posty: 649
Rejestracja: śr mar 13, 2013 12:37 pm
Telefon: Tel 34 389-29-99
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#6

Post autor: Akwamaniak.pl »

Zapomnij o częściach zamiennych do niego co w przypadku kubełków może być strasznie uciążliwe (uszczelki, wirnik etc.).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

AQUAEL MULTIKANI 800

#7

Post autor: zorbek »

Kupiłem multikani do kostki 27 litrów.
Małe zgrabne a czyszczenie tego to sama przyjemność.
Jedyny defet to pompa dość mocno chuczy gdy jest zamontowana na szybie. W chwili obecnej pompa wisi swobodnie w wodzie i jest cicho.
Druga sprawa to regulacja przepływu praktycznie nie działa i musiałem sobie zrobić zacisk na wąż by nie miec pralki w zbiorniku.
Dla większego zbiornika lepiej chyba wstawić coś większego.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

kran
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 29, 2013 9:36 am
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#8

Post autor: kran »

Mam, używam, co prawda niedługo ale coś mogę powiedzieć. Pracuje jako drugi filtr w akwarium 1,5 m dł. Kupiony głównie po to by pomógł mieszać wodę i miesza całkiem nieźle.
Zalety - osobna pompa, rozwiązanie genialne, po prostu epokowe.umieszczasz ją gdzie ci pasuje. Mój egzemplarz cichy. Stoi bez przyssawek wprost na parapecie, metr od mojej głowy gdy śpię. Lekko szumi, nie przeszkadza ale to, że jest osobno na wężu daję łatwą możliwość skutecznego wyciszenia. ponadto samą pompę możemy wykorzystać do nalewania lub wylewania wody. Zrobienie filtra w rodzaju beczki xenona tez jest dużo prostsze przy wykorzystaniu tej pompy. Zalewanie, rozbieranie, czyszczenie - bajka.
O tym pisali już inni. Nie sprawdzałem regulacji wypływu ale zmniejszenie przepływu to chyba niewielki problem.
Możliwość dowolnej konfiguracji pojemników, można je skręć, łączyć w baterie, stawiać obok siebie, pod akwarium, nad akwarium.
Cena - zestaw podstawowy 110 zł. Kupujesz i masz - dział i jest skuteczny. nie musisz go ulepszać ani go poprawiać ( w przeciwieństwie do chińskich wyrobów). Cena dodatkowego pojemnika to kilkanaście zł. odliczając zawartość. 8 pojemników - 8 litrów złoża, całkiem nieźle.Niezawyżone parametry. Jeśli 600 litrów praktycznego przepływu za mało to chyba wolałbym dokupić drugi zestaw niż inny filtr.
Wady - po za kontrolą przepływu, brak w zestawie prefiltra i przyssawek do mocowania rurek, drobiazg (cenowy) dla producenta a podniósł by produkt w ocenie a ja nie musiałbym drugi raz do sklepu latać.
Cena, możliwości rozbudowy, przebudowy, ustawienia w ciasnych miejscach - jaki dla mnie produkt genialny.
A! I jeszcze rzecz najważniejsza POLSKI !

Autor
Cvietu
Gość
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 1:15 pm
Lokalizacja:

AQUAEL MULTIKANI 800

#9

Post autor: Cvietu »

Dzięki za porady, kupiłem filtr JBL e701 i jest spoko . Na razie smiga na minimum ale już nie długo będzie baniak ok 100l. Jeszcze raz dzięki.
Można zamykać. ;D

Marshall
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: sob kwie 12, 2014 1:58 am
Telefon: 604321777
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Adam
Płeć:

AQUAEL MULTIKANI 800

#10

Post autor: Marshall »

Odkopuję, bo potrzebuję informacji - jaka jest wysokość filtra?

Podawane jest że 18,5 cm ale czy to jest wysokość samego kubła, czy razem ze złączami wlot/wylot?

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z Was zmierzył wysokość tego filtra razem z tymi złączami na rurki...
Sent from my notebook. ;)
Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika

kielon
Uczestnik
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 28, 2014 10:17 am
Lokalizacja: Warszawa Ochota
Na imię mam: Marcin

Re: AQUAEL MULTIKANI 800

#11

Post autor: kielon »

18,5 cm jest do końca tych króćców, na które nakłada się rurki biegnące z i do akwarium

Wysłane z HTC 8X
ODPOWIEDZ