Filtr Hailea

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#1

Post autor: zwirek »

W akwarium 112 l założonym 22 listopada mam filtr wewnętrzny hailea 700 l \h posiada on gąbkę i koszyczek na jakiś wkład , z początku czyli przez trzy tygodnie był tam wkład węglowy po czym zmieniłem go na zeolit teraz po trzech tygodniach wyczytałem że to jest wkład biologiczno -chemiczny ,moje pytanie to czy go wymienić na wkład biologiczny -ceramikę czy zostawić zeolit i kiedy go wymienić ,w akwarium jest dużo roślin i sporo rybek ,proszę o podpowiedź
Awatar użytkownika

zuczek222
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: czw lis 15, 2012 8:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Hailea

#2

Post autor: zuczek222 »

Filtr jest stanowczo za słaby do tego akwa. Napisz jaką masz obsadę.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr Hailea

#3

Post autor: Lech-u »

Czy to jest filtr HAILEA BT-700?
Producent podaje, że można go zastosować do akwarium od 70 do 250 litrów, ale...
Czy sprawdzałeś parametry wody? Czy poziom azotanów i azotynów jest OK? Jaka jest twardość wody?
Czy woda jest klarowna, czy pływają jakieś męty?

Czy coś Ciebie zaniepokoiło w związku z tym filtrem? Dlaczego pytasz o wymianę wkładu filtra?
zwirek pisze:sporo rybek
Pochwal się, jaką masz obsadę.
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#4

Post autor: zwirek »

Tak dokładnie to ten filtr ,azotanów i azotynów jeszcze nie sprawdzałem bo jeszcze nie zakupiłem tych testów ,mam testy zolek, ph 6,7
.........Gh-7
.........KH-3
jeśli chodzi o klarowność to jest okej woda czyściutka ,trochę pływa nitek i dziś zauważyłem trochę watki
co tydzień robię podmiany wody około 30l woda RO mieszam z kranówką
co dzień leję carbo tak jak zaleca producent
obsada ryb na maksa ,
3 skalarki
5 molinezji
5 neon czerwony
5 danio czerwone - do oddania lub zamiany
6 gupik
1 zbroinik lamparci
1 mały mieczyk albo platka-nie rozpoznałem
2 raczki czerwone
? parę krewetek - nie wiem ile bo wpuściłem ze 30 ale skalary miały ucztę i zostały największe może z 7szt
jeśli chodzi o filtr ,to wiem że popełniłem błąd ,powinienem od razu kupić kubełek ale myślałem że trochę będzie taniej na początek ,ale jest taki i wydaje mi się że wyrabia ,ale głównie to pytałem czy zostawić w nim zeolit czy wymienić na ceramikę
Awatar użytkownika

zuczek222
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: czw lis 15, 2012 8:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Hailea

#5

Post autor: zuczek222 »

Powtórzę po raz kolejny ten filtr jest za mały, przepływ to nie wszystko, brak w nim mediów filtracyjnych, malutka gąbeczka i mini koszyczek. Ja ta taki litraż mam podobny przepływ filtra ale mam mega gąbke na wlocie i 3 litry ceramiki 1200 wiec przemyśl szybko zmianę filtra bo co byś tam nie wsypał to będzie tego za mało.
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#6

Post autor: zwirek »

Dzięki , teraz to wiem , ale początki są trudne ,zmiana filtra na pewno będzie ale za miesiąc może dwa
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr Hailea

#7

Post autor: Lech-u »

Zwirek, filtr to najważniejsza część wyposażenia każdego akwarium. Bez niego (albo z niewystarczającym) będziesz miał problemy z utrzymaniem warunków.
Pomyśl jak najszybciej o zmianie filtra na większy. Filtr musi mieć czym filtrować. W Twoim nie ma prawie nic...
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#8

Post autor: zwirek »

Przy zamawianiu sprzętu z alegro do akwarium za prędko zamówiłem ten filtr co go mam i nie mogłem się wycofać później żałowałem ,niestety parę błędów przy zakupie sprzętu popełniłem chciałem taniej a wyszło jak zawsze ,ale mam nauczkę teraz się poprawię , dużo wiedzy potrzebne żeby wszystko dobrze ogarnąć , co jakiś czas czegoś nowego się dowiaduję i tak wiele mi na forum pomogliście ,dzięki !!!
Awatar użytkownika

zuczek222
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: czw lis 15, 2012 8:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Hailea

#9

Post autor: zuczek222 »

Od dawna stosuje się do zasady, że biednego nie stać na oszczędność, teraz musisz i tak kupić drugi i lepszy więc taniej nie będzie.
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#10

Post autor: zwirek »

Witam ponownie, stosując się do waszych rad w reszcie zamierzam nabyć filtr zewnętrzny wiem że eheimy są bardzo dobre ale znalazłem filtr nowy z wszystkimi mediami za 170 zł AQUAEL Filtr MIDIKANI800 i proszę o radę co myślicie o tym filtrze czy jest cichy a może ktoś go ma i może napisać o jego wadach i zaletach , kusi mnie jego cena !!!

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Filtr Hailea

#11

Post autor: pkucaba »

Zwirku,
To bardzo dobra cena za ten filtr. Widziałem, że obecnie kosztują więcej.

Swego czasu zastanawiałem się nad tanim filtrem kubełkowym. Nie chciałem mieć problemów z częściami, wybrałem unimax.
Midikani 800 odpadł ze względu na zewnętrzną pompę. Ale to tylko moje widzimisię ;)
Kupiłem do akwariów w rodzinie minikani 120 z zewnętrzną pompą i sprawują się wyśmienicie.


Nie uważam, że jest tylko jedna firma która robi dobre filtry. Zawsze można trafić na wadliwy egzemplarz...

Jeśli znajdziesz trochę czasu idź do clariasa obejrzyj sobie dwa trzy modele. Będzie Ci łatwiej...
Czy cena jest głównym wyznacznikiem? Czy planujesz w przyszłości przesiadkę na większe szkło?
Czy ilość decybeli jakie generuje filtr jest ważna?
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#12

Post autor: zwirek »

Cena jest ważna, bardzo zachęcająca inne filtry to dwukrotny koszt , w clarasie byłem zachwalali ehejmy ,ważne jest aby był nie słyszalny bo akwarium mam w pokoju gdzie śpimy , ale będzie stał w szafce , na razie nie planuję większego akwarium ale kto wie co przyszłość przyniesie, piszą że jest filtr przeznaczony jest do 250l ,w opisie nie napisali czy jest bezgłośny ile daje decybeli , wracając do MIDIKANI800 to czy ta pompa jest cicha? ktoś na forum napisał że szum mu nie przeszkadza ale to jedna opinia i za wiele mi nie mówi

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Filtr Hailea

#13

Post autor: pkucaba »

zwirek pisze:ważne jest aby był nie słyszalny bo akwarium mam w pokoju gdzie śpimy
Żaden nie będzie zupełnie niesłyszalny.
U mnie są jbl crystalprofi e901 i unimax 250... są stosunkowo ciche.
Nie słuchałem nowych eheimów ale te które miałem okazję oglądać były głośne...

Zapytaj Ashekę ma jbl i nowego eheima...
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

Autor
zwirek
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: ndz lis 17, 2013 3:40 pm
Telefon: 604534801
Lokalizacja: Warszawa,Gocławek,Witoliń
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Filtr Hailea

#14

Post autor: zwirek »

Ja na razie mam Filtr Hailea chiński wewnętrzny jak go pierwszy raz użyłem to był bardzo głośny aż akwarium drżało po dwóch tygodniach się dotarł i stał się nie słyszalny teraz muszę się dobrze wsłuchać żeby go usłyszeć , to jeśli nikt się przeciwnie nie wypowie na temat MIDIKANI 800 to go wezmę bo ta cena mnie kusi i właśnie tyle dostałem na imieniny to se go sprezentuję ale mogę dołożyć i kupić inny - mam dylemat i czekam na więcej opinij .
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr Hailea

#15

Post autor: Christo »

Dla szukających oszczędności: nowy Hw (występujący pod wieloma alternatywnymi nazwami :P ) lub używany Eheim classic - po wstawieniu do szafki powinien być ok z hałasem. :)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
ODPOWIEDZ