Filtr kubełkowy do 375l

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#31

Post autor: Christo »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Zapychanie się filtra i spadanie przepływu nie musi zaraz świadczyć o złej jakości marki. Raczej o niewłaściwie dobranych mediach przez użytkownika. Z drugiej strony Eheim chyba jako jedyna firma nie zawyża przepływu, przez co jego filtry mogą się wydać na tle konkurencji nieco słabe. Wycieki i powodzie to już zupełnie obiektywny czynnik i nie można tu winić użytkownika. Tylko i wyłącznie złą jakość (markę). :-D
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#32

Post autor: Lech-u »

Christo pisze:Wycieki i powodzie to już zupełnie obiektywny czynnik i nie można tu winić użytkownika. Tylko i wyłącznie złą jakość (markę).
Nie gniewaj się Christo, ale to herezje. Najczęstsze przyczyny katastrofy to paproch na uszczelce lub niewłaściwe zamontowanie uszczelek. A dopiero potem to "marka".
Prawie zawsze jest winny użytkownik. Owszem, część winy to jakość wykonania, ale większość to wina użytkownika.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#33

Post autor: Christo »

Napisz to do tych których chińczyki pozalewały, albo stare Tetry gdzie zdarzało się że przeciekał nowy kubeł, reklamowali, przychodził kolejny i było to samo. Napisz im, że winny był "jakiś paproch", że powodzie to była ich wina. HE,He He.
Większość nowych konstrukcji ma uszczelki (główne) zamontowane na stałe i nie można ich niewłaściwie zamontować. I co ciekawe na ogół te są zawodne. Starsze konstrukcje z wyjmowanymi O-ringami (Eheim classic, Fluval ..03, Sacem Marathon, vita-tech i pewnie jeszcze parę innych) są paradoksalnie najmniej zawodne pod tym względem. Marka (jakość) ma znaczenie jak byk.

I sprawdź sobie w słowniku co oznacza "herezja".
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#34

Post autor: Lech-u »

Christo, mistrzu nad mistrzami, chinczyki nie zawsze ciekną, bo są chińskie. Owszem jest to bardziej prawdopodobne niż przy Eheimie. Ale wyobraź sobie moje zdziwienie jak odpaliłem niedawno najbardziej wypasionego Eheima i zaczął cieknąć spod głowicy. Oj, ten chiński Eheim jest do doopy. Ale winny był kłaczek.

I tak jest najczesciej. Kłaczki, drogi Christo , kłaczki.

Ps. A co to są herezje?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#35

Post autor: Christo »

Gratuluję własnego doświadczenia z jednym filtrem i jednym kłaczkiem. :P Generalizacja na takiej podstawie na temat kubełków rożnych marek jest tu tak samo upoważniona jak i wyrokowanie kto szerzy "herezje", a kto nie.

Każdy średnio ogarnięty w temacie akwarysta wie, że są marki mniej i bardziej zawodne. Większość użytkowników Tetry to nie głupole, którzy nie wiedzą jak się z nią obchodzić. Większość użytkowników Eheima, to nie inżynierowie, którzy wszystko robią jak trzeba i dzięki temu ten filtr jest niezawodny. Mistrza żeby to zrozumieć nie trzeba. Żeby tego nie rozumieć trzeba być Leszkiem.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#36

Post autor: Lech-u »

Znasz jakiegoś Leszka?
Christo, jasne, że są lepsze i gorsze marki. W każdej dziedzinie. Nie możesz jednak wyrokować, że chinole przeciekaja, bo tak.

Przeciekają może i częściej niż Eheimy, ale nie dajmy się zwariować. Urządzenie wyprodukowane w jakimś celu zwykle ten cel spełnia. Owszem, awaryjność jest różna. Ale nie umniejszaj roli użytkownika. To naprawdę bardzo ważny element każdej awarii. Warto po prostu zadbać o staranne dopasowanie części.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#37

Post autor: sum »

No więc tak,filtry z serii Eheim Professionel 3 z początków produkcji zaczynały ciec po około roku użytkowania.Nie było to z winy użytkownika tylko wada konstrukcyjna która w późniejszym czasie została wyeliminowana.Także firma Eheim też zaliczyła wtopę.
Przykładów na poparcie tego co pisze jest wiele,kilka z nich :arrow:
http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t ... fce#p97922" onclick="window.open(this.href);return false; (mój)
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=30408" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 37660.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.superakwarium.pl/topic/178 ... 3-problem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tyle na szybko.Pamiętam swoją powódź i jak szukałem informacji to było ich sporo.Nawet była zabawna sytuacja z KWIATKIEM,cieszył się,że jemu nie cieknie...do czasu aż zadzwonił i pytał się jak dojechać do Badisa(serwisu) :)
To nie kłaczek,włosek czy paproszek,to była konkretna wtopa,zdarza się najlepszym...
Jeszcze gwoli wyjaśnienia,to nie ja określiłem ten wyciek "wadą konstrukcyjną",to słowa serwisanta.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Filtr kubełkowy do 375l

#38

Post autor: rafalwienio »

Odświeże temat, zakładam akwarium nowe 400l jednym z filtrów będzie eheim professional 2228 kupiony przed chwilą używany ale praktycznie nowy, chcę dołożyć tam drugi filtr i teraz pytanie dołożylibyście tam używanego eheima professional 2226 za około 200 zł (używany około 1,5 roku) czy lepiej według was nowy jbl cristalprofi greenline e901 za 300 zł?
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#39

Post autor: rhino »

2226.
Większa przepustowość, większa pojemność i wszystkie części zamienne te same jak w 2228 którego już masz.
Oprócz kosza, oczywiście.
Awatar użytkownika

Autor
rafalwienio
Gaduła
Posty: 191
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 3:33 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Rafal

Filtr kubełkowy do 375l

#40

Post autor: rafalwienio »

Bardzo dziękuję, takiej informacji oczekiwałem same fakty, o których nie widziałem. Dzięki
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#41

Post autor: rhino »

rhino pisze:Oprócz kosza
Przepraszam, niefortunnie to nazwałem.
Kosze są takie same, chodziło mi o pojemnik na kosze.

laki439
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt gru 01, 2015 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Filtr kubełkowy do 375l

#42

Post autor: laki439 »

Witam,
Podłączę się do postu z zapytaniem o pomoc przy wyborze filtra
Planuję kupić filtr kubełkowy i mam 4 propozycję
FILTR HYDOR External Professional 600 380-600L
JBL Filtr Zewnętrzny Cristal Profi GreenLine e1501
Resun EF-1600 Xtreme Canister Filter - filtr zewnętrzny 1600l/h z UV najprawdopodobniej
Fluval 406 - filtr zewnętrzny 1450 l/h

na obecną chwilę jest 200l akwa z obsadą
10neonków
4mieczyki
3 kiryski
3 otoski
3 pielęgniczki
2 żałobniczki
roslinność umiarkowana
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Filtr kubełkowy do 375l

#43

Post autor: Rafik »

Spokojnie da sobie radę jbl e901. Cichy fajny w obsłudze i całkiem nieźle wykonany.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
ODPOWIEDZ