JBL Cristal Profi 500 - początki

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Medalik

JBL Cristal Profi 500 - początki

#1

Post autor: Medalik »

Witam wszystkich,
powoli startuje moje pierwsze większe szkiełko i oczywiście pytań nie brakuje.
Właśnie utknąłem na montażu filtra zewnętrznego. Otóż przekopałem całe "internety" i nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji obsługi :shock: , a nie mam pojęcia jak go uruchomić. Wiem, że muszę go zalać wodą, ale nie bardzo wiem w jaki sposób to zrobić. Teoretycznie odkryłem tajemniczy otwór na pokrywie filtra z napisem "open" i moim oczom ukazał się niewielki otwór, Czy to właśnie tędy mam lać wodę ? Nie mam też bladego pojęcia ile wody wlać, a nie chciałbym przeholować ani w jedną, ani w drugą stronę.

Odpowiedź, że w zestawie jest instrukcja średnio mnie ratuje gdyż filtr jest używany.
Będę wdzięczny za w miarę szybką pomoc bo chciałbym ruszyć dalej z pracą, a gorączka sobotniej nocy tuż tuż :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

JBL Cristal Profi 500 - początki

#2

Post autor: asheka »

Poczytaj to:
http://forum.superakwarium.pl/topic/199 ... mnej-wody/" onclick="window.open(this.href);return false;
Może coś Ci pomogą doświadczenia kolegi.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

JBL Cristal Profi 500 - początki

#3

Post autor: Christo »

Najlepiej byłoby wypełnić nie tylko sam filtr, ale także węże tak aby utworzyć "system naczyń połączonych". A do tego najwygodniejsza jest głowica jakiegoś cyrkulatora, gdyż cała robota ogranicza się wtedy do włożenia wtyczki do kontaktu...

[youtube][/youtube]

W przypadku nie posiadania takowejż prawdopodobnie będzie trzeba wykonać szereg dziwnych i gimnastycznych czynności, w tym także erotyczno-podobnych polegających na ssaniu i/lub dmuchaniu, ale na tym to już się nie znam. :what:
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

JBL Cristal Profi 500 - początki

#4

Post autor: Lech-u »

Medalik pisze:Wiem, że muszę go zalać wodą, ale nie bardzo wiem w jaki sposób to zrobić.

Ja robię tak (według mnie to najprostszy i najskuteczniejszy sposób):
Podłączam wszystkie rurki do filtra, wkładam je do akwarium.
Następnie wyjmuję rurkę wylotową filtra z akwarium i zasysam przez ten otwór powietrze z rurki. Jeśli zassanie spowoduje wciągnięcie przez rurkę ssącą wody do filtra, to pozostaje poczekać troszeczkę, aż cały układ: rurki, filtr rurki wypełni się wodą. Wtedy ustawiasz wylot z powrotem do akwarium, podłączasz filtr do prądu i już masz zrobione.

Nigdy nie używam fabrycznych "pompek" do zalewania filtra. Uważam, że to zbędny gadżet i nawet w Eheimach nie sprawdza się za bardzo.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Ironman
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: śr paź 15, 2014 9:41 pm
Lokalizacja: Siedlce
Na imię mam: Radek
Płeć:

JBL Cristal Profi 500 - początki

#5

Post autor: Ironman »

Lech-u pisze:Nigdy nie używam fabrycznych "pompek" do zalewania filtra. Uważam, że to zbędny gadżet i nawet w Eheimach nie sprawdza się za bardzo.
Miętoszenie ostatnio tej pompki Eheima w ciasnej szafce nie należało do zbyt przyjemnych. Także jestem podobnego zdania ;)

Autor
Medalik

JBL Cristal Profi 500 - początki

#6

Post autor: Medalik »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Faktycznie najlepszym rozwiązaniem okazało się popularne wśród erotomanów ssanie. Ciut dziwnie się czułem wykonując tę czynność ale czego się nie robi dla podopiecznych. Problem który się pojawił rzyganie ogromną ilością wody z miejsca podłączenia węża "out" do filtra. Zaczynam żałować, że pokusiłem się o używkę :(
ODPOWIEDZ