Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#1

Post autor: Rrrrogaty »

Czy ktoś z Was używa może pompy obiegowej w swoich baniakach? Jeśli tak to jakiej? Ewentualnie czy macie coś innego godnego polecenia spoza sprzętów akwarystycznych.

Potrzebny jest mi taki mały smok do przepompowywania wody między zbiornikami co by sobie życie ułatwić na sklepie.

W akwarystycznym http://www.akwarystyczny24.pl/pompy-obi ... 6_197.html" onclick="window.open(this.href);return false; widzę pełną ofertę, ale zastanawiam się na ile podane wydajności się zgadzają z realnymi parametrami pracy.
Awatar użytkownika

as400
Zapaleniec
Posty: 402
Rejestracja: wt paź 22, 2013 5:14 pm
Lokalizacja: Wwa

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#2

Post autor: as400 »

ROGATEK pisze:Czy ktoś z Was używa może pompy obiegowej w swoich baniakach? Jeśli tak to jakiej? Ewentualnie czy macie coś innego godnego polecenia spoza sprzętów akwarystycznych.

Ja używam czegoś takiego: http://hailea.pl/pl/pompa-cyrkulacyjna- ... -6530.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pompa ciężka i masywna ale moc ma naprawdę konkretną. Mam ją już pewnie ponad rok i nie było żadnych problemów.
Jedyną jaj wadą, jaką dotąd odkryłem jest brak regulacji. To jest oczywiście bez problemu do obejścia bo wystarczy zacisnąć wąż.
Z kolei jej wielkimi zaletami są wysokość podnoszenia i możliwość pracy pod wodą. Ja wrzucam ją całą do beczki przy podmiance, wąż do akwa i jazda.
-------------------

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#3

Post autor: Rrrrogaty »

Mam już jednego chińczyka. Owszem 'tylko' głowicę o wydajności 1200l/h, ale wydaje mi się, że rzeczywista jest dużo mniejsza, no i niestety to za mało dla mnie. Myślę o czymś dużo bardziej wydajnym:

Ta marka mi nic nie mówi: http://www.akwarystyczny24.pl/aquarium- ... -5615.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Poza tym oczywiście są eheimy i zastanawia mnie jaka jest różnica pomiędzy modelami:

http://www.akwarystyczny24.pl/eheim-com ... -2477.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.akwarystyczny24.pl/eheim-uni ... -2482.html" onclick="window.open(this.href);return false;

bo z opisów nie wynika za wiele.
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#4

Post autor: Hooltayos »

Ja używam Atmana 305

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Jakbyś ocenił jego realną wydajność przy codziennym użytkowaniu? Używasz go do przepompowywania wody do/z akwarium?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#6

Post autor: sum »

Musisz zdecydować jaka jest dla Ciebie bardziej wygodna.Taka którą trzeba zanurzać w zbiorniku czy tak do której można podłączyć wąż zasysający(bez zanurzania pompy).
Mam Eheima 1002 od kilku lat,używam do podmianek i jest to pompka bezawaryjna.Co do wydajności to 55 litrów przepompowuje w około 5 minut(~660l/h),podnoszone na ~1,2m.Także do podanych max.1000 l/h sporo brakuje.Oczywiście trzeba brać pod uwagę wysokość podnoszenia gdyż ma to duży wpływ na wydajność.
Generalnie jestem z niej bardzo zadowolony,nie wyobrażam sobie podmianek bez niej :) Nic nie trzeba zalewać,tylko do prundu i wsio :)
ROGATEK pisze:Ta marka mi nic nie mówi: http://www.akwarystyczny24.pl/aquarium-" onclick="window.open(this.href);return false; ... -5615.html
Nie no,nie przesadzaj.Znana marka z bardzo dobrym sprzętem.Mam cyrkulator tej firmy :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#7

Post autor: Rrrrogaty »

Zależy mi na tym bym nie musiał zanurzać pompy w każdym akwarium tylko ją gdzieś postawić i przekładać tylko wąż zasysający.

Model 1002 jest z linii compact plus?
sum pisze:Nie no,nie przesadzaj.Znana marka z bardzo dobrym sprzętem.Mam cyrkulator tej firmy :)
Ja nie przesadzam. Nie znam po prostu tej firmy. :)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#8

Post autor: sum »

ROGATEK pisze:Model 1002 jest z linii compact plus?
Bez plusa.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#9

Post autor: Lech-u »

Jakbym prowadził sklep z wieloma akwariami i miałbym ochotę usprawnić sobie życie to bym wybrał coś z tej serii:
https://www.eheim.com/en_GB/products/te ... ersal-3400

Moc pompy bym dobrał do wysokości pompowania słupa wody, wielkości zbiorników i ilości przepompowanej wody.

Ten z linku to najwyższy model z linii, ale są też mniejsze. Ta pompa to jedna z najlepszych na rynku.

Eheim Universal Pomp 3400
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#10

Post autor: Rrrrogaty »

Klamka zapadła i postanowiłem zakupić AQUARIUM SYSTEMS NewJet 3500. Kusił mnie Eheim, ale 200zł w kieszeni miałbym jednak mniej.

Jak przyjedzie to napiszę o wydajności.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#11

Post autor: Lech-u »

:(
Tanio zwykle znaczy drogo...

Mam nadzieję, że nie będziesz musiał za jakiś czas kupować tego Eheima...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#12

Post autor: Rrrrogaty »

Gwarancje 2 letnią mam tak czy owak. Po prostu zobaczę jak to z nią będzie. Używana będzie u mnie nietypowo i przy niewielkim obciążeniu wiec jestem optymistą.
Awatar użytkownika

iro1979
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 1:49 pm
Lokalizacja: Legionowo
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#13

Post autor: iro1979 »

Hehe, za późno wlazłem. Nie myślałes może o nietypowych rozwiązaniach innych pomp nieakwariowych XD? 170l/minutę to 10m3 na godzinę: Pompa MHi2200 230V OMNIGENA właściwie jedna cena z AQUARIUM SYSTEMS NewJet tylko trzeba uważać by nie zassało skóry z ręki bo w 30 sekund przepompuje człowieka :P wysokość podnoszenia 58 m. są pewnie słabsze pompy o mniejszej mocy. Łatwy montaż do wlotu i wylotu.

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#14

Post autor: Rrrrogaty »

Myslalem o pompach obiegowych do co, ale nie znalazłem nic ciekawego. To co podajesz to fajna sprawa, ale zużycie prądu powalające. I tak mi juz sklep dużo ciągnie i musze juz uważać, by nie posmazyc instalacji. A taki smok, smaug wręcz to za duza wydajność dla mnie znowu.
Awatar użytkownika

iro1979
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 1:49 pm
Lokalizacja: Legionowo
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#15

Post autor: iro1979 »

Jakbyś poszukał wcześniej to może byś dobrał coś trochę wydajniejszego i tańszego od tej co wybrałeś.
Np: HX-6840 (4500l/h, cena niższa zużycie większe bo 110W)
HX-6830 (3000l/h, cena niższa o ponad połowę, zużycie mniejsze 60W)

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#16

Post autor: Rrrrogaty »

Wyobraź sobie, że szukałem kolego. Hailea to chińczyki pierwszej wody, ich wydajności można obciąć o połowę, a i wykonanie nie jest powalające. To co kupiłem ma wydajność 3400L/h. Dzisiaj już przyjechała i mi się podoba. Jak tylko dobiorę odpowiednie węże to zacznę testy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#17

Post autor: Lech-u »

ROGATEK pisze:Jak tylko dobiorę odpowiednie węże to zacznę testy.
Daj znać. Ciekawym jak ten wynalazek się sprawdzi. Ile dałeś za całość?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
Rrrrogaty

Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#18

Post autor: Rrrrogaty »

319złociszy mnie ta przyjemność kosztowała.

maciej0771
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 25, 2014 11:33 am
Telefon: 691718377
Lokalizacja: Elbląg
Na imię mam: Maciek

Re: Pompa obiegowa - potrzebny dobry smok

#19

Post autor: maciej0771 »

Witam,
tak wszedłem sobie na Wasze forum przeglądając sobie inne fora niż nasze w Elblągu,
http://www.akwarystyka.elblag.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
i zaciekawił mnie Twój problem.Też mam sklep zoologiczny,ale żeby podmieniać wodę w akwariach i to w 5000 litrów metodą jak za "króla Ćwieczka"??U mnie co prawda jest niecałe 2000 litrów na sklepie,ale problem podmiany wody został rozwiązany już na etapie planowania zbiorników,poprzez wprowadzenie rurek odpływowych w każdym akwarium,a i tak teraz akwaria zaplanowałbym jeszcze inaczej,ale trudno,poczekam,aż te będą wymagały wymiany.Ale wracając do akwariów,podmiana wody odbywa się automatycznie w jednym zbiorniku lub we wszystkich jednocześnie.Do zestawów podłączona jest woda wraz z odpływem,szybkość przepływu wody jest regulowana.Myślałem o założeniu elektrozaworu wraz z komputerem kontrolującym ph,ale z uwagi wyżej wspomniane błędy,odpuściłem na razie.Dodatkowo z tyłu jest podłączony filtr osmotyczny dla paletek oraz roślinek,de facto wodę osmotyczną mogę dolewać do każdego akwarium.Filtracja w akwariach jest efektem moich przemyśleń i doświadczeń 26 lat z akwarystyką,a nie jest to jeszcze koniec.W tej chwili mam filtrację wyłapującą większość pasożytów ryb,a to dzięki zastosowaniu filtracji 20 mikronowej,mam też możliwość zamontowania filtrów 1 mikronowych,co daje mi pewność redukcji bakterii i grzybów z wody o 99,9% :-D .A "skutkiem ubocznym"tego jest to,że np.woda nie żółknie,tylko jest krystalicznie błękitna cały czas.W planach jest jeszcze możliwość zamontowania filtrów fluidyzacyjnych i z różnymi wkładami np.purinogen,co zapewni mi czystość biochemiczną wody i pewność,że ryby będą pływać w warunkach gwarantujących ich najwyższą zdrowotność i wybarwienie.Już teraz klienci mówią,że nigdzie w sklepie nie widzieli tak wybarwionych ryb.Oczywiście swoje robi też pokarm z najwyższej półki,dobierany do poszczególnych gatunków.
Poniżej zamieściłem link do zdjęć mojego zestawu

http://www.akwarystyka.elblag.pl/forum/ ... 6&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

w sumie na sklepie mam 21 akwariów na ryby,dwa akwaria/w sumie ok.500 litrów/na rośliny,240 litrów na paletki oraz zbiornik na różnego rodzaju krewetki oraz rybki do nanoakwariów.
Ot,takie moje 5 groszy na temat dryfu akwarystyki sklepowej :-D
Pozdrawiam wszystkich akwarystów z Waszego forum...a wrazie pytań...zawsze chętnie pomogę.
ODPOWIEDZ