Jaka ceramika

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Jaka ceramika

#1

Post autor: Tygrys »

Jak temacie jaka najlepsza ceramika [firma]polecacie do filtracji biologicznej.Po drugie mam zamontowany prefiltr a mimo to raz miesiącu muszę czyścić ceramikę z syfku,kubełku jest sam ceramika Aquael BioCeraMax PRO 600.2 lata już chodzi.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Jaka ceramika

#2

Post autor: ahr »

TYGRYS pisze:kubełku jest sam ceramika Aquael BioCeraMax PRO 600.2 lata już chodzi.
Jak chodzi, to niech chodzi. Chyba się nie przeterminowała?
TYGRYS pisze:Po drugie mam zamontowany prefiltr a mimo to raz miesiącu muszę czyścić ceramikę z syfku
W jakimś konkretnym celu ją czyścisz, czy żeby ładnie wyglądała? Nie zaglądaj do kubła częściej jak raz na pół roku, nic mu nie będzie.
Awatar użytkownika

Autor
Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Jaka ceramika

#3

Post autor: Tygrys »

Bo jest niej dużo syfu i wężach tak samo,spada wydajność,a ceramika gładka jest i kruszy się już.Mechanik chodzi kaskada,wiec jaką ceramike wymienić,żeby była wydajna.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Jaka ceramika

#4

Post autor: rudy1986 »

A jakiego koloru masz ta ceramike?? dalej biala/jasna?? Dobra ceramika to taka ktora ma podana powierzchnie filtracyjna czyli nie chinczyk na wage po 5zl/20 kg
Awatar użytkownika

Autor
Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Jaka ceramika

#5

Post autor: Tygrys »

Taka mam Aquael BioCeraMax PRO 600 2 lata ,i jest lekko brunatna.Taka była już kuble,kubeł to Aquael unimax250.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Jaka ceramika

#6

Post autor: rudy1986 »

Tzn ze pewnie juz sa pory zapchane i tak naprawde nie spelnia swojej roli ceramiki
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Jaka ceramika

#7

Post autor: sum »

Z FAQ Aquaela
Jak długo działa BioCeraMAX Pro 600?
Wkład BioCeraMAX Pro 600 może być stosowany przez bardzo długi czas bez wymieniania, ulega on jednak powolnemu, stopniowemu zużyciu na skutek kruszenia, które zmniejsza skuteczność jego działania. Dla zapewnienia optymalnego efektu zaleca się wymianę raz na 6-12 miesięcy ok. 1/3 wkładu na nowy. Podczas czyszczenia filtra wkład należy płukać w wodzie spuszczonej z akwarium.
Wkładu BioCeraMAX Pro 600 nie należy myć w bieżącej wodzie kranowej by nie powodować jego wyjałowienia.
Źródło- http://www.aquael.pl/produkty/akwarysty ... ax-pro-600" onclick="window.open(this.href);return false;
Tego typu ceramika to średniej jakości medium filtracyjne.Jak chcesz coś naprawdę dobrego to kup Matrixa,ewentualnie coś z Eheima np.Biomech lub Eheim Lav.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Jaka ceramika

#8

Post autor: Norbi »

Tu masz porównanie --> http://www.zoofokus.pl/?porownanie-powi ... f8636d2030" onclick="window.open(this.href);return false;
U siebie używam tylko Seachem Matrix podobnie jak inne produkty tej firmy.

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Jaka ceramika

#9

Post autor: Witek »

Ja ostatni zakupiłem Siporax Sery (wersja stawowa 25 mm normalna jest 15mm cena 35 złoty za 1l) i BIOCERAMAX PRO 1600 (Clarias policzyli mi 27 złoty za litr ale na paragonie miałem to jako świetlówkę...). Do tych dużych pierścieni Siporax'u fajnie wchodzą kulki Aquaela. Są one do siebie bardzo podobne pod kątem materiały. Różnią się od BioCeraMAX Pro 600. Zrobiłem sobie też test jak podciągają wodę i muszę przyznać, że BIOCERAMAX PRO 1600 tuż super ciągnie (lawa i normalna cermika 600 bardzo słabo).
Nie wiem czy to ma jakieś przełożenie na miejsce dla bakterii ale do mnie to przemawia...
Teścik jak ten (tu jakieś inne ceramiki)
" onclick="window.open(this.href);return false;

Używam też Matrixa.
Awatar użytkownika

Autor
Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: Jaka ceramika

#10

Post autor: Tygrys »

Zdecydowałem się na na ceramikę i lawe wulkaniczną,dziękuje zarady. :pada:\
ehaim wkład odpada nie na moja kieszeń :-P
zawieszony profil
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jaka ceramika

#11

Post autor: lovelas1988 »

Produkty sachemu są dedykowane pod tym względem. Kiedy jeszcze sachem był bardzo drogi testowałem ceramikę fluvala biomax lecz mimo wszystko słabiej wciągał niż Matrix.
Obrazek

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Jaka ceramika

#12

Post autor: r10 »

Witek pisze: pn mar 21, 2016 12:33 pmZrobiłem sobie też test jak podciągają wodę
Tu jest fajny test producenta Siporaksu (wiadomo każdy Bojek swoje płetwy chwali :rock:):
Wie funktioniert sera siporax Professional im Aquariumfilter?
Z bardziej firmowych są też dostepne rurki Tetra CR (opakowania po 800 i 2500 ml) i kulki JBL Micromec.
Szukam ok. 2 litrów mediów do filtra kubełkowego i bez doktoratu trudno :what:.
W rurkach (miałem ze 3 rodzaje dodawane jako startery do filtrów) podoba mi się to, że nie ograniczają przepływu.
ODPOWIEDZ