Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij! Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 10.03.2018.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
Można zgłaszać zdjęcia do edycji Zdjęcie Miesiąca Luty 2018.

Aquael Unifilter "wypluwa" zawartość

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Na imię mam: Agata

Post autor: brenda » śr lut 08, 2017 8:32 pm

Mam w mojej 112 kaskadę HBL 701 i Aquael Unifilter 1000. Niedawno miałam zakwit pierwotniaków, woda cała była biała. Kupiłam watę perlonową i włożyłam zarówno do kaskady (zamiast gąbki) jak i do Aquaela (owinęłam nią gąbki). Woda mi się pięknie wyklarowała. wczoraj, po upływie tygodnia filtr zaczął raz na jakiś czas "wypluwać" znowu te białe drobinki. Wywalił z siebie partię, z 10 minut trwało zanim się to odfiltrowało do czysta i po chwili znowu wywalał. Uznałam, że zapchała się wata. Wypłukałam. Dzisiaj znowu to samo. Wyjęłam więc watę całkowicie. Po włożeniu go do wody wywalił całą masę białych drobinek i bez przerwy się unoszą. Filtr tak jakby je pochłaniał i w ogóle nie zatrzymywał w środku. Zastanawiam się, co począc z tym fantem.
Teoretycznie wszystko co "zeżarł" było na wacie. Jakim więc cudem wypuścił z siebie tyle syfu po jej wyjęciu?

Mam taki dziwny pomysł. Filtr, z racji tego, że jest długi umieszczony jest ledwo z centymetr nad podłożem. Czy to możliwe, że on podrywa z ziemi piach i wywala go w wodę?

Edit: uznałam, że syf siedzi w gąbkach. Wyjęłam więc je i zastąpiłam nową watą. W te 5 minut, kiedy unifilter był poza akwarium kaskada sama wyklarowała wodę. Włożyłam znów unifilter z całkowicie nowymi mediami filtracyjnymi a on znowu wywalił z siebie pełno syfu. Nie wiem co jest grane o.O
Ostatnio zmieniony śr lut 08, 2017 8:49 pm przez brenda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz

Post autor: rhino » śr lut 08, 2017 8:57 pm

Wyczyść głowicę i wnętrze filtra, załóż tak jak był i za pomocą waty przy wylocie "przechwyć" trochę tych drobinek.
Dowiesz się co to jest.

ODPOWIEDZ