Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

Sposoby na filtrację akwarium.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#1

Post autor: Karolus »

W ubiegłym tygodniu kupiłem filtr pod moje planowane malawi, wahałem się między unimaxe 250 a ikolą 600maxx, z racji na mocniejszą pompę i większy przepływ oraz dobre opinie na innych forach, kupiłem ikolę.
Niestety wychodzi na to że to był duży błąd :((
Unimax mam w drugim akwarium, jest całkowicie nie słyszalny, a ikola tragedia....
jak w mieszkaniu jest cicho (noc, rano) buczenie słychać praktycznie w sąsiednich pomieszczeniach, słychać bardzo wyraźnie sam przepływ wody (ale może to jeszcze kwestia zapowietrzenia, nadal walczę z tym problemem), dziś mam wrażenie że do szumu przepływu wody doszło delikatne terkotanie wirnika.
Macie może jakieś pomysły co z tym zrobić??
1. zwrot do sklepu chyba odpada z racji dociętych węży (zresztą odbierałem osobiście, więc nie jestem pewny czy mam w ogóle do tego prawo)
2. reklamacja też ciężko wykonywalna ponieważ nie mam innego filtra na podmianę
3. kombinować samemu (obejrzeć wirnik, przesmarować ośkę itp, ewentualnie kupić wręcz nowy wirnik (~26PLN))
4. przemęczyć się trochę, kupić unimaxa, a tego zachować na wypadek W (bardzo niechętnie, wiadomo - koszty)

acha, może to ma jakiś wpływ: filtr ma 3 koszyki po 2L w górnym jest tylko fizelina, w środkowym 0,5 L matrixa, a w dolnym gąbka średnia (~1cm) i ~1 L starego zeolitu

PS. proszę tylko nie pisać o eheimach... mleko już się wylało, zresztą za eheima z przepływem ponad ~1400l to pewnie w okolicy 1k musiałbym wydać
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#2

Post autor: Lech-u »

Według mnie to kwestia nieprawidłowego zalania filtra. Może ma w sobie powietrze i dlatego jest głośny.
To dość częsty grzech.

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#3

Post autor: Wojtekxxx9 »

Tak jak Lech napisał. Masz nieodpowietraony filtr

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#4

Post autor: Karolus »

to mnie trochę podnosi na duchu.
Na 99% jednym z problemów jest zasysane "na lewo" powietrze, w zestawie były dwie "fajki" ze sztywnej rurki, wyraźnie w instrukcji jest że zasysająca powinna być dłuższą częścią w zbiornik, a powrót dłuższą na zewnątrz, mi pasowało bardziej żeby obie dłuższą częścią były na zewnątrz, no to mam....
najwyższe łączenie sztywnych rurek jest nad wodą prawdopodobnie tam zasysa mi powietrze, cały czas jak potrząchnę filtrem to wydobywają mi się z wylotu pęcherzyki powietrza, dziś będę z tym walczył.
Obyście mieli rację i to było główną przyczyną.

BTW, jeśli po odpięciu zaworów doleje wody do filtra "po korek" to chyba można uznać że wewnątrz powietrza już nie będzie, prawda? (albo odwrotnie czy po takim zalaniu jest możliwość że gdzieś stworzy się poduszka powietrzna?)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#5

Post autor: marcinzabki29 »

Tak się filtra nie odpowietrza.
Poczytaj tutaj:
https://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=4&t ... nie+filtra

Ps. Za Eheima z przepływem 1050l/h dałem 250 pln.
Dodatkowo to termofiltr.
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2018 8:30 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#6

Post autor: Karolus »

czytałem kilka razy, ale prawdę mówiąc nie widzę różnicy.
Jeśli w wężu doprowadzającym mam wodę i zaleję wodę "pod korek" to na chłopski rozum powinno być to samo co w przypadku zassania wody, nie?
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#7

Post autor: marcinzabki29 »

Nie.
To nie to samo.
Przecież jest jeszcze miejsce na wodę w samej głowicy, a tam wody nie nalejesz.
Zrób według instrukcji, albo trząchaj nim co jakiś czas aż przestanie lecieć z niego powietrze.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#8

Post autor: Karolus »

ok, posłucham osoby z doświadczeniem :)
tylko będę musiał porozpinać mocowania węża wyjściowego żeby go opuścić poniżej poziomu filtra, będzie łatwiej (chyba)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#9

Post autor: Lech-u »

Karolus pisze: czw mar 15, 2018 9:12 amżeby go opuścić poniżej poziomu filtra, będzie łatwiej (chyba)
Tak.

Zakładam, że nowy filtr nie jest uszkodzony. Dlatego sugeruję zacząć od prawidłowego zalania filtra.
Ale powiem Ci, że jeden z naszych forumowych kolegów kupił nówkę Eheima i okazał się, że w nim nie było w ogóle wirnika. Więc różne cuda się zdarzają.

Zacznijmy usuwać Twoje bolączki od najprostszych rzeczy (odpowietrzenie) a jak to nie pomoże to pójdziemy dalej.

Jeszcze jedno: nie wiem, czy w tym filtrze jest jakaś pompka, ale możliwe, że guzik nie został całkowicie "wypchnięty" do pozycji pierwotnej. Sprawdź także to.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#10

Post autor: Karolus »

Pompka jest, ale co do jej działania mam pewne wątpliwości (w unimaxie 2-3x machnę i woda leci to tak nie było, ale to może być tez problem tego łączenia rurek) natomiast nie do końca rozumiem o jakim "guziku" mówisz?, masz na myśli żeby pompka była w pozycji spoczynkowej, czy może jest jakieś "cuś" na co powinienem zwrócić uwagę przy zamykaniu pokrywy?

Jakby nie była dziś w pierwszej kolejności biorę kawałek węża i założę na wlot wody, będę miał wtedy pewność że tędy powietrze nie dostaje się do obiegu (albo może od razu wkleję łączówkę na silikon), a chyba innej drogi nie ma, bo gdyby gdzieś na uszczelce pokrywy była nieszczelność to przy potrząchaniu i przechylaniu filtra coś by pociekło
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#11

Post autor: Wojtekxxx9 »

W ikoli600maxx dwa razy ruszyłem pompka i filtr się zalał. Po włączeniu kilka minut wywalał babelki a później zaczął pracować tak ciacho, że trzeba ucho przystawić żeby go uslyszec
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#12

Post autor: Lech-u »

Karolus pisze: czw mar 15, 2018 9:51 amo jakim "guziku" mówisz?,
Tym od pompki. Tym do zalewania filtra. Czasami taki guzik jest "wciśnięty" milimetr lub dwa i wtedy filtr może terkotać i hałasować.
Karolus pisze: czw mar 15, 2018 9:51 ambo gdyby gdzieś na uszczelce pokrywy była nieszczelność
Łatwo to sprawdzić:
zatkaj na chwilę "wylot" (nawet palcem) i zobacz czy gdzieś z filtra nie pocieknie woda. Można też wyłączyć na chwilę filtr i zobaczyć, czy "grawitacyjnie" woda nie zacznie wyciekać z układu.

Jedna uwaga na tema zalewania: warto zalewać całkowicie pusty (bez wody) filtr. A nie taki, w którym jest już woda, bo nie wiadomo, gdzie się ewentualna poduszka powietrzna zrobiła.

No i zakładam, że zmontowałeś filtr całkowicie prawidłowo.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#13

Post autor: marcinzabki29 »

To jeszcze raz tak w skrócie.
Podłącz normalnie pusty filtr.
Pewnie nie ma w zestawie zaworów na wężu.
Otwórz zawory na filtrze.
Zdejmij deszczownicę i zassij wodę.
Pozostała część musi być nad wodą.
Odczekaj aż przestanie ją pobierać i włącz filtr.
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2018 10:20 am przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#14

Post autor: Lech-u »

Pozwoliłem sobie na dodatkowe komentarze na zielono:
marcinzabki29 pisze: czw mar 15, 2018 10:19 amTo jeszcze raz tak w skrócie.
Podłącz normalnie pusty filtr. Wraz z wężami
Pewnie nie ma w zestawie zaworów na wężu. Nie szkodzi
Otwórz zawory na filtrze. Te, które są tam zamontowane fabrycznie, tak jak w czasie pracy filtra.
Zdejmij deszczownicę i zassij wodę. Ustami
Pozostała część musi być nad wodą. Chodzi o ten wąż, z którego zdjąłeś deszczownię. Końcówka ma być ponad powierzchnią wody w akwarium.
Odczekaj aż przestanie ją pobierać i włącz filtr. Poznasz to po tym, że poziom wody w rurce, która chwilowo jest nad powierzchnią wody będzie poziom wody równy poziomowi wody w akwarium.

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#15

Post autor: Karolus »

Oki, będę walczył po powrocie do domu, obym wrócił z tarczą a nie na tarczy :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#16

Post autor: marcinzabki29 »

Dasz radę.
Lechu, przecież napisałem, że w skrócie :wink:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#17

Post autor: Lech-u »

marcinzabki29 pisze: czw mar 15, 2018 12:47 pmLechu, przecież napisałem, że w skrócie
No wiem. A ja dopisałem komentarze. Chyba to mały grzech z mojej strony.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#18

Post autor: marcinzabki29 »

Jesteś rozgrzeszony :)
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#19

Post autor: Karolus »

filtr odpowietrzony, myślę że dobrze, nawet mocno nim bujając nie wydostają się pęcherzyki powietrza.
niestety filtr jak buczał tak buczy, siedzę teraz w odległości 3-4m od szafki w której jest filtr i mimo włączonego TV jestem w stanie go usłyszeć (fakt że wiem czego słuchać) ale przy wyciszonym TV mam jedno wielkie buczenie o bardzo niskiej częstotliwości :(
Chyba nie pozostaje mi nic innego jak go otworzyć i zobaczyć co tam w środku się dzieje, ewentualnie podobno często te filtry "docierają się" i po kilu dniach wyciszają (nie wiem czy to możliwe, ale pewnie przed weekendem i tak za to się nie wezmę.
Albo coś spieprzyłem przy składaniu filtra albo mam wyjątkowego pecha, ogólnie ludzie chwalą sobie te filtry, w kilku miejscach bardzo pozytywne opinie o nich czytałem, a tu taki zonk :(
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#20

Post autor: marcinzabki29 »

No cóż pozostaje Ci poczekać i sprawdzić.
W razie czego i tak bym go reklamował.
Przycięte węże nie mają znaczenia.
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2018 6:09 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#21

Post autor: Karolus »

przy reklamacji wiem że nie mają, tylko że co zrobię z akwarium podczas reklamacji?
Fakt że to nowy zbiornik, na chwile obecna na etapie dojrzewania, ale nie mam nic co mogłoby chociażby mieszać wodą :(
No i nie zmienia to faktu że jestem mocno wkur.... ;(
Gorsze jest to że tak naprawdę nawet jak otworze filtr w sobotę to pewnie będę mógł co najwyżej zrobić mądrą minę, popatrzeć, rozkręcić i skręcić
może pomoże, ale jakoś nie do końca w to wierze.
A żeby coś wymyślić to trzeba by wiedzieć jak to powinno być ;p
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#22

Post autor: JJP2 »

Karolus a tam coś pływa w tym baniaku już?
Jak nie to mam takie małe gówno wolne. Mógłbym pożyczyć na czas wymiany na wolny od wad/naprawy gwarancyjnej*





* - przy nówce sztuce wybrałbym wymianę na wolną od wad (ale to jest moje odczucie) - i to ty decydujesz jak ma zostać załatwiona sprawa przez sprzedawcę.
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2018 7:27 pm przez JJP2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#23

Post autor: Lech-u »

W sobotę rozbierz filtr na kawałki. Złóż go z powrotem. Może będzie lepiej.

Może się w nim coś nie tak ułożyło?
A może znajdziesz w nim przyczynę? Na przykład coś co jest w komorze wirnika?

Jestem optymistą I wierzę, że taki manewr może przynieść sukces.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#24

Post autor: marcinzabki29 »

Karolus, jeżeli Chcesz to mogę Ci pożyczyć kaskadę FZN3
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#25

Post autor: Karolus »

W zbiorniku nic nie pływa jeszcze, zbiornik dopiero dojrzewa.
Jutro zadzwonię do sklepu w którym kupowałem i do serwisu zobaczę co powiedzą (serwis blisko bona ratuszowej, może jest możliwość podjechania, żeby sprawdzili od ręki), a swoją droga oczywiście w sobotę otworze filtr, może coś znajdę...
Na YT znalazłem jakiś filmik na którym gość wyciszał kubełek bodajże JBL e901, dodając na na ośkę podkładkę która zniwelowała możliwość ruchu góra/dół samego wirnika.

Jest oczywiście jeszcze jedna możliwość, to nie nowy filtr jest głośny a unimax jest wyjątkowo cichy, no ale niestety nie mam porównania do innych filtrów. (wtedy trzeba będzie kupić sporo styropianu i wytłumić szafkę ;p)
Z tego wszystkiego najbardziej zły jestem na siebie, bo argumentem który przeważył za ikolą było to że mogłem ją mieć od reki a na unimaxa musiałbym czekać chyba do poniedziałku (planowałem zalewanie akwarium na sobotę) a w końcu wyszło jak wyszło i akwarium zalałem we wtorek (spokojnie doczekałbym się na unimaxa)

@Marcin, do tej kaskady można włożyć ceramikę, prawda? Jeśli tak to jak doszłoby do naprawę to chętnie skorzystam z wypożyczenia.
Ostatnio zmieniony czw mar 15, 2018 9:00 pm przez Karolus, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#26

Post autor: JJP2 »

Karolus pisze: czw mar 15, 2018 8:57 pmNa YT znalazłem jakiś filmik na którym gość wyciszał kubełek bodajże JBL e901, dodając na na ośkę podkładkę która zniwelowała możliwość ruchu góra/dół samego wirnika.
Ale to jest nowy filtr!
Jaki serwis producenta?
Sprzedawca jest gwarantem dla Ciebie a nie producent i jego serwis.
"Popaczaj" tu: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... gwarancja/

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#27

Post autor: Karolus »

hmmm, no nie jestem do końca pewny,
Cytat ze strony którą linkowałeś:

"Gwarantem może być producent, importer, dystrybutor lub sprzedawca.
Uwaga! Sprzedawca może, ale nie musi być gwarantem. Powinno to być określone w oświadczeniu gwarancyjnym. Jeżeli nie jest, można uznać, że gwarancji udzielił przedsiębiorca, który złożył oświadczenie."

Do filtra dołączona była karta gwarancyjna, w której jest wyraźnie napisane że naprawa dokonywana jest w serwisie producenta.

W sklepie mógłbym reklamować na podstawie rękojmi i niezgodności towaru z umową, ale niestety taki parametr jak głośność nie jest podawany, więc raczej nie mam podstaw.
Sklep jedynie ma obowiązek pośredniczyć w dostarczeniu reklamowanego towaru do serwisu, ale to tylko wydłuża rzeczywisty czas naprawy, więc nie wiem czy w tym przypadku ma sens.

Jakby nie było telefon do niczego mnie nie zobowiązuje i nie zamyka żadnej drogi, a czasem łatwiej się dogadać polubownie niż "na noże", zwłaszcza w takiej sytuacji gdy tak naprawdę nie mam 100% pewności czy towar jest wadliwy czy nie.
Jedynie podłączenie drugiego takiego samego filtra w tym samym miejscu mogłoby rozwiać wątpliwości, niestety takiej możliwości nie mam.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#28

Post autor: marcinzabki29 »

Do kaskady można włożyć trochę ceramiki.
W razie czego propozycja jest aktualna.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#29

Post autor: zorbek »

Karolus pisze: czw mar 15, 2018 9:59 pmDo filtra dołączona była karta gwarancyjna, w której jest wyraźnie napisane że naprawa dokonywana jest w serwisie producenta.
To zgłoś z tytułu rękojmi, wtedy zgłaszasz w sklepie nie u gwaranta. 14 dni ma sklep na ustosunkowanie się do Twoich roszczeń.

Osobiście sam walczyłem z cichymi filtrami i skończyło sie na narurowcu z pompą od CO Grundfosa alpha 2
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Głośny filtr - nowy zakup = porażka :(

#30

Post autor: krasnal »

Karolus, kiedyś buczał mi filtr znanej (wręcz kochanej) marki
Uciszyłem go prostym sposobem :
postawiłem go na piance (karimacie) - skończyło się buuuuuu :P
Spróbuj - może :roll: :?:
ODPOWIEDZ