Filtr do 350l jaki pilna sprawa :)

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

Filtr do 350l jaki pilna sprawa :)

#1

Post autor: andzia01 »

Cześć witam:)
Jestem nowa na forum i potrzebuję pomocy:)
Mam akwarium towarzyskie, dosyć gęsto obsadzone ok-350l - w nim 2 kubełki aquael unimax 250 i widzę, ze nie dają one rady. W w wodzie pływa pełno syfków, po prostu multum paprochów. Wcześniej miałam mniejszy zbiornik - 180l i wodę kryształ a teraz szału dostaję. Opiszę szybko moje akwarium:
-podłoże czarny żwirek bazatolwy+ biały piasek kwarcowy,
-oświetlenie - na razie 2*świetlówka T8 łącznie 80w- w kwietniu montuję jeszcze belkę z dwoma świetlówkami t5 o mocy 54w każda więc myślę, że takie oświetlenie powinno wystarczyć do mojego akwarium.

Chciałabym zakupić filtr do mojego zbiornika tylko jaki ? Zastanawiam się nad Eheim 2217 i zostawiłabym jednego unimaxa.
Czy możecie mi doradzić ? przeszukałam przez ostatnie 3 tygodnie fora i nadal mam mętlik.
Próbowałam pozbyć się mętów wkładając watę do filtra, mam gąbki, ceramikę , lawę. Na wlotach mam prefiltry. Podmieniam wodę co sobotę o 30%.
z góry dziękuję
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr do 350l jaki pilna sprawa :)

#2

Post autor: Lech-u »

andzia01 pisze: czw mar 22, 2018 9:59 amdosyć gęsto obsadzone
Obsadzone roślinami? Czy obsada zwierząt jest gęsta.

Jeśli obecna filtracja jest niewydolna to może faktycznie trzeba coś zmienić.
Proponowany przez Ciebie EHEIM 2217 jest dobrym wyborem.
To są naprawdę skuteczne i proste w obsłudze filtry.

Chcesz nowy czy używany?

Wstawisz zdjęcie?

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

Filtr do 350l jaki pilna sprawa :)

#3

Post autor: andzia01 »

Roślinkami, większość póki co jest mała ale niedługo urosną a znając życie na bank jeszcze coś podosadzam.
no myślałam o nowym ale nad używanym też się zastanawiam.
Mogę wstawić dopiero po weekendzie bo aktualnie mój aparat jest w Zabrzu - mąż musiał zdjęcia porobić jakichś konstrukcji. Chyba , że telefonem coś ogarne ... Jak mąż wróci to też chcę powrzucać na yt krótkie filmiki z moim akwa - tarło bojka, skalarów i kilka innych :) ale zobaczymy czy się uda - czy mój mini szef pozwoli bo aktualnie ząbkuje więc jest wesoło :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ