ZŁączka

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

ZŁączka

#1

Post autor: krasnal »

:razz:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 5:57 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: ZŁączka

#2

Post autor: Linf »

Drut np. miedziany (miękki) i wata , wkładasz watę w drutem przepychasz.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: ZŁączka

#3

Post autor: JPK »

Ja mam taką fajną szczoteczkę na "giętkim" trzonku (z przeznaczenia do czyszczenia próbówek i tym podobnych rzeczy :wink: ) i bardzo ładnie wszystko szoruje i odpycha (ma też taką specjalną końcówkę, gdyby napotkała na "zator" :mrgreen: ).
Kupiłem w sklepie z oprzyrządowaniem do doświadczeń (szkło, odczynniki, akcesoria i takie tam ;) ). Kosztowała chyba 6-7zł (dł. 30cm).
Bardzo przydatna rzecz :wink:
450l + 112l :)

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: ZŁączka

#4

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 5:58 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ZŁączka

#5

Post autor: matka siedzi z tyłu »

A taki wichaster do czyszczenia fajki nie nada się?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: ZŁączka

#6

Post autor: ziabak »

Można tak - zwykły kawałek cienkiego kabla składasz na pół, tak żeby była pętelka na końcu, przeciągasz przez złączkę, jak wyjdzie - w pętelkę wkładasz kawałek gąbki (ja tnę podłużny pasek, żeby można było przełożyć przez pętelkę kabla i żeby końcówki były na tyle długie, że po wciągnięciu do złaczki nie zsunie Ci się gąbka). Trochę jest gimnastyki z przesunięciem kabla pod kątem prostym, ale da się zrobić.

Druga metoda to specjalna szczoteczka do czyszczenia np. rurek od camelbaka (worek do plecaka na wodę np. dla rowerzysty) - jest na giętkiej spreżynce.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: ZŁączka

#7

Post autor: krasnal »

:razz:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 5:58 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: ZŁączka

#8

Post autor: JPK »

A i owszem, wygnie się :mrgreen:
Trudno mi określić to to jest, ale wygląda jak metalowy "przewód" od prysznica :evil: I jest właśnie takie "po segmentowane" i się wygina (ale jest "Sztywne" i możesz wygiąć na dany kąt i się trzyma :razz: ale jak wsadzisz do rurki to się dostosuje do kształtu :twisted: )
Ale zagmatwałem :evil:
450l + 112l :)

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: ZŁączka

#9

Post autor: krasnal »

:oops:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 5:58 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 2 razy.

Linf

Re: ZŁączka

#10

Post autor: Linf »

Znalazłem taką szczoteczkę w necie ;)

http://www.bajcik.pl/product_info.php?products_id=2418

Autor
krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: ZŁączka

#11

Post autor: krasnal »

:sad:
Ostatnio zmieniony czw gru 02, 2010 5:59 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: ZŁączka

#12

Post autor: mlody_oska »

W zeszłym tygodniu po raz pierwsy stanąłem przed tym problemem. Zakupiłem używaną Tetrę EX600 no i musiałem bardzo dokładnie wyszorować złączkę U. Wszelkie szczoteczki odpadły w przedbiegach. Za to doskonale sprawdziła się metoda Ziabak. Zamiast gąbki zastosowałem szmatkę. Złączka po czyszczeniu - nówka sztuka ;) Szczoteczka natomiast przydała się do dokładnego oczyszczenia rurek do pierwszego zakrętu.
Awatar użytkownika

Sulej
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

Re: ZŁączka

#13

Post autor: Sulej »

Ja tego typu rzeczy czyszczę tą samą szczotką co ... :shoot:
a tak naprawdę bierze się cienki drucik cały owija ścierką (tylko mocną żeby nie zleciała) Obwiązuje niteczką. Wpycha się aż wyjdzie z drugiej strony i ruchy lewo..prawo..lewo ..prawo.
ODPOWIEDZ