Aquael FZN-2

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
bob
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 9:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Aquael FZN-2

#1

Post autor: bob »

Dziś kupiłem FZN-2.
Mam zamiar włożyć tam zeolit i torf. Jednak nie wiem czy lepiej włożyć oba te wkłady do mniejszego koszyczka, czy lepiej uciąć po kawałku gąbki z obu koszyczków i te wkłady dać na górę?

Linf

Re: Aquael FZN-2

#2

Post autor: Linf »

Musisz rozłożyc mniej więcej wkłady po równo w koszyczkach tak aby woda przepływała po równo. warstwa zeolitu,cienka gąbka,torf,cienka gąbka.

Autor
bob
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 9:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#3

Post autor: bob »

OK. Dzięki.

Autor
bob
Gość
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 9:26 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#4

Post autor: bob »

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie FZN.
Nie mogę go ustawic żeby powodował ruch tafli wody w całym akwarium. Jest jakiś sposób żeby to zmienić?
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#5

Post autor: grazdar1 »

miałem ten sam problem w krewetkarium --ze względu na ścianę nie wchodził mi fzn 1 od strony wzdluż akwarium --poprostu kupiłem najmniejszą i najtańszą kaskadę za 19pln 2w hanza hbl-301 -jest ok -
grazdar1
Awatar użytkownika

sdar
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#6

Post autor: sdar »

grazdar1 pisze:ze względu na ścianę nie wchodził mi fzn 1 od strony wzdłuż akwarium
Przy okazji (ponieważ też będę chyba instalował FZN1) mam pytanie tego dotyczące. Już wiem, że na dłuższym boku akwarium też nie zdołam zainstalować tego filtra. Czy umieszczenie go na bocznej ścianie będzie miało jakikolwiek negatywny wpływ na jakoś napowietrzania przez ruch tafli? Wydaje mi się, że nie, ale wolę się upewnić :)
Rób jak uważasz, uważaj jak robisz...
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#7

Post autor: grazdar1 »

właśnie na krótszym boku jet lepiej -i po środku przy 1szt , wtedy obejmie ci większą powierzchnię tafli --- ewentualnie można zamontować 2 mniejsze kaskady na dłuższym boku -wszystko zalęży od efektu jaki chce się osiągnąć i od wymiarów akwarium ---wymiarów ograniczających nas itp
grazdar1

BeoB
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: czw lut 25, 2010 10:39 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#8

Post autor: BeoB »

bob pisze:Dziś kupiłem FZN-2.
Mam zamiar włożyć tam zeolit i torf. Jednak nie wiem czy lepiej włożyć oba te wkłady do mniejszego koszyczka, czy lepiej uciąć po kawałku gąbki z obu koszyczków i te wkłady dać na górę?
Podpytam się, jaką trzeba wyciąć dziurę w pokrywie, żeby zawiesić ten filtr ?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika

wojtus
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 4:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael FZN-2

#9

Post autor: wojtus »

Podepnę się pod temat: Na jaką głębokość trzeba wyciąć otwór w pokrywie? Mam pokrywę Wromaka 60x30 i w tylnej jej części umieściłem świetlówkę i boję się, że się nie zmieści. Drugie pytanie - jaka jest minimalna długość tej rurki wsadzonej do akwarium? Bo akwa tylko 30cm wysokości...

jerrymagu

Re: Aquael FZN-2

#10

Post autor: jerrymagu »

wojtus pisze:Podepnę się pod temat: Na jaką głębokość trzeba wyciąć otwór w pokrywie? Mam pokrywę Wromaka 60x30 i w tylnej jej części umieściłem świetlówkę i boję się, że się nie zmieści. Drugie pytanie - jaka jest minimalna długość tej rurki wsadzonej do akwarium? Bo akwa tylko 30cm wysokości...
spoko. Ja mam wlaśnie w 60tce. Rurka składa się z dwóch części więc możliwości regulacji jest dużo. Powiem Ci tyle że nawet w 50tce gdzie wys. akwarium mam 25cm pracuje fzn-3 z jedną rurką na końcu której założyłem gąbkę jako mechanikę. Zrobię Ci zdjęcia jak ten fzn-2 zamontowalem u siebie w akwa o wym 60x30x30
ODPOWIEDZ