Jaki polecacie dobry i tani filtr?

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
ppaula2

Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#1

Post autor: ppaula2 »

W moich 96l mam AquaEl Turbo Filter 1100.
Nie zbyt jestem zadowolona z tego filtra tak więc postanowiłam go sprzedać i kupić inny.
Najbardziej chciałabym kaskadę, ale nie mam miejsca aby ją wsadzić do akwarium (akwarium jest prawie na styk w szawce i nie da rady jej tam upchać).
Nie bardzo wiem jaki wygląda filtr kubełkowy i jak się go montuje (gdzie ma stać kubełek, ile jest rurek i ile zajmuje miejsca).
Zostaje mi chyba tylko wewnętrzny tak jak mam.
Zalezy mi na dobrej filtracji, napowietrzaniu i wygodzie (o estetyce już nie wspominając).
AquaEl który mam dobry jest tylko przez pierwsze 3 dni po przeczyszczeniu. Potem zasysa się gąbka i filtracja jest do d..... A nie chce mi się bawić w czyszczenie filtra co kilka dni :(

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#2

Post autor: JPK »

Kubełek wstawiasz do szafki pod akwarium lub też obok szafki.
Od kubła idą 2 węże (wlot i wylot) na końcu których są końcówki (zasysająca i wylot, ew. deszczownia), które montuje się w akwarium.
W samym zbiorniku zajmują najmniej miejsca, węże też da spokojnie ukryć, np. za akwarium (wystarczą już 3-4cm za tłem).
Moim zdaniem filtr kubełkowy to najrozsądniejsze wyjście, cd. wyboru to zależy od finansów jakie możesz na ten cel przeznaczyć, ceny wahają się od ok. 200 zł do ponad 400 (mówię o filtrach odpowiednich do 100l, bo oczywiście im większy litraż, tym większy kubeł potrzebny - wzrost kosztów :wink: )
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#3

Post autor: lovelas1988 »

Jak nie dysponujesz zbyt dużymi funduszami to kup sobie ten zewnętrzny http://www.allegro.pl/item1082310506_fi ... o150l.html , kolega ma taki z tym, że większy. Ma go od 2 lat i nic mu się nie psuje (nawet go jeszcze nie otwierał co ciekawe, a gąbki wcale mu się nie zapchały)

Co do wewnętrznych to kup sobie jakąś pompę cyrkulacyjną 600 L/h i do tego dokup gąbkę.. Są takie specjalne gąbki (niebieskie), które nie zapychają się tak jak te zwykłe. Na allegro powinny być.
Ostatnio zmieniony pt cze 25, 2010 12:41 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#4

Post autor: JPK »

lovelas1988 pisze:kup sobie ten zewnętrzny http://www.allegro.pl/ite...ium_do150l.html
Ani słowa w opisie o regulacji przepływu, ale może Ty wiesz - jest takowa, czy nie ma ?
450l + 112l :)

Autor
ppaula2

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#5

Post autor: ppaula2 »

A co powesz Misquamacus, o tym od jerrymagu?
http://www.fawa.pl/topics23/7287.htm#66400
Oczywiście pod warunkiem, że jeszcze go ma...

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#6

Post autor: JPK »

Bardzo dobry wybór :)
450l + 112l :)

Autor
ppaula2

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#7

Post autor: ppaula2 »

Nadawał by się do mojego akwa?

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#8

Post autor: JPK »

205 będzie odpowiednia do Twojego litrażu, zresztą 305 również po lekkiej regulacji ;)
PS. jak będziesz wymieniała filtry to wrzuć do kubełka gąbkę ze starego filtra, żeby przenieść bakterie.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#9

Post autor: lovelas1988 »

Misquamacus pisze:
lovelas1988 pisze:kup sobie ten zewnętrzny http://www.allegro.pl/ite...ium_do150l.html
Ani słowa w opisie o regulacji przepływu, ale może Ty wiesz - jest takowa, czy nie ma ?
Po co regulacja ?? to jest przecież 600 L/h , strasznego podmuchu w 96 L nie będzie (zależy co będzie w filtrze oczywiście- jak bedzie jedna gąbka + ceramika to filtr będzie obciążony wystarczająco by wielkiego podmuchu nie bylo) Jak ktoś chce regulację to można sobie samemu zrobić i dołożyć zaworki własnej produkcji.. Jeden zaworek w hydraulicznych sklepach kosztuje może koło 5 zł + dwie końcówki na wąż + zaciski i nie trzeba nic więcej..
Obrazek

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#10

Post autor: JPK »

W życiu bym nie kupił filtra bez regulacji, już pomijając fakt, że ten odpadłby na przedbiegach ze względu na firmę krzak, ale co kto woli.
Ja tam chcę mieć gwarancję, że podłogi mi nie zaleje :smile: dlatego też stosuję urządzenia znanych i sprawdzonych marek.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#11

Post autor: lovelas1988 »

Misquamacus pisze:W życiu bym nie kupił filtra bez regulacji, już pomijając fakt, że ten odpadłby na przedbiegach ze względu na firmę krzak, ale co kto woli.
Ja tam chcę mieć gwarancję, że podłogi mi nie zaleje :smile: dlatego też stosuję urządzenia znanych i sprawdzonych marek.
Jak kto woli.. :) Zdarza się, że firmy typu krzak są nawet lepsze od tych najbardziej znanych... Ale to już moja opinia..

Pozdrawiam
Obrazek

Autor
ppaula2

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#12

Post autor: ppaula2 »

Misquamacus pisze: PS. jak będziesz wymieniała filtry to wrzuć do kubełka gąbkę ze starego filtra, żeby przenieść bakterie.
jerrymagu pisze, ze chodzi u niego.... Może nadal tak jest. To wtedy bym nie musiała przekładać gąbki.
Poza tym dziś uruchamiam drugi wewnętrzny pożyczony od Bożeny. Tak więc jak coś to bedę miała zabezpieczenie :)
Najpierw tylko muszę kasiorkę zebrac :)
Zaczynam od sprzedania filtra z deszczownią i krewetkami w gratisie.

Autor
rafkasopel

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#13

Post autor: rafkasopel »

lovelas1988 pisze: to jest przecież 600 L/h , strasznego podmuchu w 96 L nie będzie (zależy co będzie w filtrze oczywiście- jak bedzie jedna gąbka + ceramika to filtr będzie obciążony wystarczająco by wielkiego podmuchu nie bylo)
Nieźle Cię poniosło.
Misquamacus pisze: W życiu bym nie kupił filtra bez regulacji, już pomijając fakt, że ten odpadłby na przedbiegach ze względu na firmę krzak, ale co kto woli.
Ja tam chcę mieć gwarancję, że podłogi mi nie zaleje :smile: dlatego też stosuję urządzenia znanych i sprawdzonych marek.
Czyli np. Eheim odpada bo bez regulacji ?
Twoim zdaniem sprawdzona marka ?

Pozdrawiam.
Rafał.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#14

Post autor: JPK »

rafkasopel pisze:Czyli np. Eheim odpada bo bez regulacji ?
Kupuję tylko modele z regulacją :)
450l + 112l :)

Autor
rafkasopel

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#15

Post autor: rafkasopel »

Misquamacus pisze: Kupuję tylko modele z regulacją :)
czyli podwójne zawory chyba że mówimy też o wewnętrznych.

a z ciekawości czystej jaka jest twoim zdaniem sprawdzona marka jeśli chodzi chodzi o kubły ???
nie pod względem sprzedaży tylko zachwalania przez użytkowników lub Ciebie.

Pozdrawiam.
Rafał

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#16

Post autor: JPK »

Użytkowałem kilka lat Fluvala, od dłuższego czasu głośno pracował (wirnik, ale ze względu na wiek nie opłacało się kupować nowego). Jak już mnie zirytował zupełnie to kupiłem Eheima (z serii professional III), oprócz tego mam kubełek Aquael mini kani 120 i w żadnym stopniu nie mogę na niego narzekać, jest cichy, bezawaryjny i zgrabny.
Dla mnie regulacja mocy jest bardzo ważna w wyborze kubła (czy nawet kaskady, wewnętrznych nie stosuję), a to dlatego, że zawsze kupuję filtr mocniejszy, aniżeli zaleca producent z dwóch zasadniczych powodów
a/ symulacja pory deszczowej (dla niektórych gatunków niezbędna)
b/ jak zauważę, że wydajność spadła, bo np. lekko się przypchał, a muszę wyjść to wystarczy lekko pokręcić wydajność i filtr pracuje normalnie, a ja mogę spokojnie wyczyścić go np. następnego dnia.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Jaki polecacie dobry i tani filtr?

#17

Post autor: sum »

rafkasopel pisze:
Misquamacus pisze: Kupuję tylko modele z regulacją :)
czyli podwójne zawory chyba że mówimy też o wewnętrznych.
lub pojedynczy zintegrowany :mrgreen:
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
ODPOWIEDZ