Aquael Unifilter 500 UV

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquael Unifilter 500 UV

#1

Post autor: Krzysiek »

Czy ktoś z was go ma i może napisać mi, czy też tak buczy, gorzej niż filtry typu fan ?
(w 160l mam aquael filtr turbo i tego praktycznie WCALE nie słychać, chyba że akurat zasysa powietrze/co2)

I czy te diody UV to pic na wodę fotomontaż czy rzeczywiście jak to się dokopałem na jakimś innym forum, włączają się raz na jakiś czas i mają moc odpowiednią do tego typu sprzętu ?
Ale czy diody led mogą w ogóle wyprodukować odpowiednie światło typu uv ?

ps:
Użyłem go do stworzenia czegoś takiego jak tu http://www.loaches.com/articles/a-river-runs-through-it ale nie jestem pewien czy działa tak jak trzeba, będę testował jeszcze :]

edit: literówki w linku :P :oops:
Ostatnio zmieniony czw wrz 09, 2010 8:25 pm przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
100l morskie
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael Unifilter 500 UV

#2

Post autor: Tomacha »

Moim zdaniem te diody uv to tylko wodotryski bez znaczenia. zdaniem wielu te wbudowane lampy uv sa do niczego. Nawet te wbudowane w niektorych kubelkach. Jesli juz potrzebna jest lampa uv - to najlepiej osobna. Chociaz przydaje sie sporadycznie moim zdaniem.

Ale bardziej mnie ciekawi jak wyglada Twoj baniak - rzeka. Bardzo chetnie zobaczylbym jak Ci wyszlo. Kiedys bardzo chcialem taki zalozyc i moze jeszcze kiedys zrobie specjalnie pod hipki.
Jak mozesz to wrzuc jakis opis i foto.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael Unifilter 500 UV

#3

Post autor: Krzysiek »

Hałas = drgania dekoracji spowodowane przez filtr przewalający 8 razy objętość zbiornika w ciągu godziny (w przykładzie z linka było 16 razy na godzinę...)

Za dużo kamieni (otoczaki granitowe) w akwa i niestety musiałem rozebrać konstrukcję, bo 60l nie nadaje się jednak na takie coś, ale mam w planach akwa 200x40x40 i pewnie tam za rok zrobię takie coś, używając pomp do oczka wodnego bo mam 3 wolne :]
W tym 60l albo będzie iwagumi, albo rzeka na mniejszą skalę jak obmyślę filtrację i prąd wody itp. I obsadę! (rośliny to tylko mszaki i wątrobowce pewnie)

Co do technicznego aspektu, to filtr leżał na dnie akwa albo zamontowany na ściance (na dnie nie miał mocy by ciągnąć powietrze rurką venturiego, w dnie zakopane rury 0.5 cala a po drugiej stronie akwa pod żwirem wyjście filtr - gąbki. Praktycznie tak samo jak na rysunku z linka, ale wszystko ukryte pod otoczakami - i tu leżało źródło hałasu.


Jak się zdecyduję na aranżację, to wrzucę w galerię za jakiś czas.
A co do tego uv, to w serio mnie to zastanawia - ale w sumie filtra takiego drugi raz bym nie kupił, tylko turbofiltr albo jakiś kubełek - lepsze wkłady. Ale na mechaniczny w sam raz!
Ostatnio zmieniony ndz wrz 12, 2010 5:38 pm przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.
100l morskie
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael Unifilter 500 UV

#4

Post autor: Tomacha »

Jak zrobisz to wrzuc koniecznie. To bedzie cos nowego i ciekawego na pewno. Trudno jest zaaranzowac w akwarium rwaca rzeke. Trzymam kciuki.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aquael Unifilter 500 UV

#5

Post autor: Krzysiek »


jak jeszcze tego nie znalazłeś, to na pewno ci się spodoba ;)
100l morskie
ODPOWIEDZ