WDA 2017

Tutaj znajdziesz informacje związane z wydarzeniami akwarystycznymi np. naszymi spotkaniami, wspólnymi imprezami, giełdami, wystawami, sympozjami itp.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

WDA 2017

#301

Post autor: marcinzabki29 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

cinek1916 pisze: wypłukać 100kg piasku.
Mała betoniarka by się przydała :wink:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Posty: 348
Rejestracja: śr cze 17, 2009 2:30 pm
Telefon: 798 763 792
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Płeć:

WDA 2017

#302

Post autor: KuMaK »

Cześć,

Odnośnie płukania piachu (jeśli będzie to robione na SGGW), starajcie się nie wrzucać go do pisuarów, umywalek i toalet - rok temu osobiście musiałem odblokowywać pare tych urządzeń i naprawdę nie polecam ;) !

Fajnie się czyta o tym, jak się szykujecie ! Dzięki i do zobaczenia :) !
Ostatnio zmieniony czw maja 18, 2017 8:59 am przez KuMaK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

WDA 2017

#303

Post autor: Miro »

Byłem i widziałem :viva:
Wszystko ok, ale;
zbiorniki ładnie się prezentują ,
Panie przy nich również ,
szkoda że rybek było mało widać ,
no i szkoda że nie było rybek tych najbardziej popularnych gupików, molinezji, platek a z mieczykami był tylko jeden zbiornik.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

WDA 2017

#304

Post autor: fajerka »

Ja dopiero nadjezdzam :-)
Come back :oklaski:

przeman40
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 06, 2017 2:52 pm
Telefon: 501754534
Lokalizacja: Warszawa,Tarchomin,aluzyj
Na imię mam: przemek
Płeć:

WDA 2017

#305

Post autor: przeman40 »

miro pisze: Byłem i widziałem
Też widziałem :D .Świetna robota :pada:
Widownia też dopisała.Niestety nie mogłem dłużej zostać,aż żal było wychodzić ;(
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

WDA 2017

#306

Post autor: Kenross »

miro pisze:
...no i szkoda że nie było rybek tych najbardziej popularnych gupików, molinezji, platek a z mieczykami był tylko jeden zbiornik.

Nie ma moli ?? Mialo byc troche dlatego nie oferowalem swoich.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

WDA 2017

#307

Post autor: Lech-u »

Szacun dla ekipy FAWA.

Naprawdę mega wyszło!

BRAWO!
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

WDA 2017

#308

Post autor: Lilek »

Do której godziny jest otwarte?
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

WDA 2017

#309

Post autor: qpnix »

17

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

WDA 2017

#310

Post autor: eratez »

10-17 Ja dopiero jutro przyjade. Mam nadzieje, że nie wyoglądacie wszystkiego :mrgreen:

Autor
Wojtekxxx9

WDA 2017

#311

Post autor: Wojtekxxx9 »

FAWA chociaż swoimi baniakami zainteresowana. Bo co niektórzy to nie wiem co przyszli prezentować. W baniakach tylko pył było widać.
Choć kilka superowych bylo

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

WDA 2017

#312

Post autor: fajerka »

Obrazek

Obrazek

Moje ulubione forumowe
Obrazek

Dziękuję za fajną sobotę
Come back :oklaski:

Autor
Kiperka

WDA 2017

#313

Post autor: Kiperka »

Jest ognisko! Dzisiaj. Koło mostu Poniatowskiego! Wpadajcie :)

Autor
Psyho

WDA 2017

#314

Post autor: Psyho »

fajerka pisze: Moje ulubione forumowe
Moje też.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

WDA 2017

#315

Post autor: fajerka »

Psyho39 się wie ;-)
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

MKRaven
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 15, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Ursynów / Wesoła
Na imię mam: Marcin

WDA 2017

#316

Post autor: MKRaven »

Hej! Byłem, widziałem, fajnie wyszło i wielki szacun za przygotowanie tych zbiorników!

ALE nie do was, lecz może organizatorom warto przekazać uwagę, żeby za rok wywiesili kartkę "prosimy o kulturalne zachowanie i opiekę nad dziećmi" bo jak stałem 20 cm od zbiornika i co chwila ktoś między mnie a szkło wpychał jeszcze dzieciaka "bo dzieciątko chce popatrzeć", to myślałem, że mnie coś strzeli. Jeszcze każde po kolei szło i okładało łapami co drugi napotkany zbiornik, a rodzice cieszyli się, że dziecko takie aktywne, a nie że męczy zwierzęta albo niszczy komuś sprzęt. Czasem to mi naprawdę wstyd za rodaków.

Ale, żeby zakończyć pozytywnie, to naprawdę fajna sprawa :) . Szacun za takie zbiorniki postawione w tak krókim czasie.
Ostatnio zmieniony pn maja 22, 2017 8:41 am przez MKRaven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lea
Zapaleniec
Posty: 309
Rejestracja: śr lut 22, 2017 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Basia
Płeć:

WDA 2017

#317

Post autor: Lea »

MKRaven a ja myslałam, że ja jakaś dziwna jestem, że mnie dzieci wkurzają na WDA :)
Tez widziałam kilkoro małoletnich tłukących łapami w akwaria ;/ masakra jakaś.
I nie jest tak, że nie lubię dzieci - wręcz przeciwnie, ale rodziców, którzy ich nie pilnują i nie wychowują to do lochu bym wrzucała ;)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

WDA 2017

#318

Post autor: Lech-u »

Lea pisze: ale rodziców, którzy ich nie pilnują i nie wychowują to do lochu bym wrzucała
Lepiej ich wsadzić na chwilę do akwarium i walnąć kilka razy w szybę, żeby poczuli jak to boli.
Awatar użytkownika

MKRaven
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 15, 2014 1:01 pm
Lokalizacja: Ursynów / Wesoła
Na imię mam: Marcin

WDA 2017

#319

Post autor: MKRaven »

Lea pisze:I nie jest tak, że nie lubię dzieci - wręcz przeciwnie, ale rodziców, którzy ich nie pilnują i nie wychowują to do lochu bym wrzucała ;)
Nie musisz się tłumaczyć, przecież jak kto dziecko nauczy, tak się zachowuje, więc trudno je winić ;) .

Lech-u dałoby się znaleźć chętnych pewnie, na przykład tego Pana co ostatnio wkładał dziecko w ZOO na wybieg dla surykatek...

Na serio jednak, może warto by za rok powiesić taki plakat przy wejściu z instrukcją obsługi dziecka, albo przypominać każdemu kto wchodzi z małym wynalazkiem, bo przechadzając się słyszałem nawet "z boku", że ktoś miał straty z powodu tych zabaw.

Niektóre akwaria to chyba były stawiane dosłownie w ostatniej chwili bo jeszcze mętna woda była? Akurat nie na stoisku fawa.pl akurat, ale ogólnie? O i może fajnie byłoby też za rok dokleić kartkę A4 z jakimś ciekawym opisem? Bo teraz były tylko naklejki "akwarium biotopowe" i chyba gdzieniegdzie z opisem fauny i flory, ale opis biotopu by niektórym rozjaśnił czemu nagle jedno akwa jest piękne zielone, a drugie to ciemnia z kamieniami. Ja przynajmniej żonie musiałem tłumaczyć, jako przewodnik ;) . Jeśli takie opisy były, to zwracam honor, jestem ślepy najwyraźniej.

Autor
Dein

WDA 2017

#320

Post autor: Dein »

Przy wybiegach dla surykatek są tabliczki. W sklepach zoo są tabliczki, żeby nie pukać, nie walić, dzieci pilnować. Oddziaływanie tabliczek na społeczeństwo jest wprost rażące.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

WDA 2017

#321

Post autor: marcinzabki29 »

Tabliczki były, ale z opisami "tego" co pływa w akwariach.
Niestety nie było takich, które by objaśniały w dwóch słowach o jaki biotop chodzi. W zeszłym roku były same "ozdobne", biotopowe są pierwszy raz i jakoś nikt nie pomyślał o opisie.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

WDA 2017

#322

Post autor: Lech-u »

I napisy MUSZĄ być większe bo przecież tego mikrodruku nie dało się przeczytać.
Mówię o naszych tabliczkach nad akwariami.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

WDA 2017

#323

Post autor: rudy1986 »

Mamy rok zeby sie udoskonalic:) lepiej przygotowac

telefonotapatalkniete
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

WDA 2017

#324

Post autor: marcinzabki29 »

W zasadzie to dało się przeczytać, tylko akwaria dużo lepiej się prezentowały przy zgaszonym świetle. W takiej sytuacji rzeczywiście nie wiele było widać. Nie wspomnę już o tym, że niektórzy w ogóle ich nie zauważyli. Też jestem zdania, że większe byłyby lepsze. A może też powinno się je zaprojektować inaczej. Czarne napisy na białym tle.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

WDA 2017

#325

Post autor: Lilek »

Jako rodzic muszę powiedzieć że ciężko jest upulnować dziecko tym bardziej przy takiej ilości ludzi jaką spotkałem na WDA. Nie chcę bronić każdego rodzica, ale małe dziecko sprawdza na ile może sobie pozwolić i nawet wielokrotne upominanie nie przynosi efektu, dodatkowo można zaopaeewować szybkość dziecka z którą wykonuje Zakazane czynności.

Autor
Dein

WDA 2017

#326

Post autor: Dein »

Jako nierodzic, obserwator, okazjonalny opiekun mało przebojowych dziewczynek, dodam, że dorośli schamieli, myślą głównie o swojej wygodzie i gdyby małe dziecko trochę nie pokombinowało i nie miało komu usiąść na barana, w zoo, parku i sklepie obejrzałoby głównie spocone dupy obcych dorosłych płci męskiej przyrośniętych do najlepszych miejscówek.
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

WDA 2017

#327

Post autor: Lilek »

Dein nie przesadzaj nie wszyscy opiekunowie są tacy jak mówisz, jak dla mnie to 30% społeczeństwa, reszcie kręgosłupy wysiadają, ja wieczorami padam na pysk i nie wyje z bólu tylko dlatego żeby swoich bachorków niepobudzić.

Autor
Dein

WDA 2017

#328

Post autor: Dein »

To nie o opiekunach. Opiekun najczęściej jakoś się zatroszczy o to, żeby sobie i dziecko popatrzyło, stanęło w wygodniejszym miejscu, cokolwiek skorzystało.
Odnotowuję za to, nie mając w tym sumie interesu, bo jako nierodzic nie zmieniłem chyba punktu widzenia, że młodzi, zdrowi faceci wszędzie pchają się na pierwszego (tak, nie wszyscy, ale coraz więcej buców). Pierwsi do drzwi w metrze, żeby zabezpieczyć wygodną miejscówkę, pierwsi do rampy w zoo postawionej z myślą o małych dzieciach, które nie widzą zza ogrodzenia - muszą mieć najlepsze widoki, żeby cykać niezrównane focie, pierwsi wszędzie i zawsze najbliżej, bo takie ich prawo.
Co komu szkodzi, że się krasnal jakiś wepchnie przed. Zza krasnala wszystko widać. Krasnal stojący za Tobą nie widzi nic, prócz tylnych części Twojego ciała.
Przy czym 3/4 przypadków to nie jest jakaś niechęć do dzieci czy przekonanie, że dzieci, staruchy, dziewczyny są niżej w hierarchii i mają poczekać aż panicz skończy, jak u jakichś lwów. To tylko "niewinne" skupienie na sobie.

Skoro nie ma już przejrzystych zasad co do kolejności, skoro kto silniejszy i większy ten ma pierwszeństwo, to się uczą co sprytniejsze młode wpychać, kombinować, omijać kolejki. Potem sobie rozkosznie przeszkadzają komuś, kto by się przesunął, gdyby dano mu szansę.
Wina rodziców oczywista. Wina po trochu wszystkich nie widzących dalej, niż czubek własnego nosa, tak naprawdę.

To tylko o wciskaniu się przed dorosłych. Nie dotyczy niszczenia mienia i dzikich zachowań wobec zamkniętych w klatkach i szklankach zwierząt. To jest w 100 procentach do ogarnięcia przez rodziców, żeby w ogóle młode rozumiały, dlaczego nie powinno się.
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

WDA 2017

#329

Post autor: Lilek »

Niestety masz rację, ale to nie są tylko młodzi ludzie, w kanony tego co mówisz wpisują sie ludzie pod 60 również. Dlateo dla mnie to nadal 30 może 40% społeczeństwa.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

WDA 2017

#330

Post autor: Lech-u »

Mam 3 dzieci i moje nigdy nie pukały w akwarium. Po prostu im to wytłumaczyłem.
To głównie rola opiekunów, żeby powiedzieć dziecku gdzie są dla niego granice.
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

WDA 2017

#331

Post autor: Lilek »

Lechu wytłumacz to moim dzieciom, tylko tak żeby zapamiętały na dłużej niż do wieczora.
ODPOWIEDZ