Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
neoNowa
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 12, 2013 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#1

Post autor: neoNowa »

UWAGA, UWAGA!! do wszystkich dobrych ludzi z okolic Warszawy. Mamy na terenie firmy kota przybłędę, przetrwał zimę i 20 stopniowe mrozy, jest też teraz ale serce nam pęka jak na niego patrzymy. Jest wychudzony, nasze szefostwo zabroniło nam go dokarmiać i sukcesywnie go przegania. Nie wiem ile może mieć, ale stary nie jest na pewno. Ludzie musieli wyrządzić mu dużą krzywdę, boi się obcych i przede wszystkim boi się ludzkiej ręki. Zdobyłyśmy jego zaufanie i teraz nie odstępuje nas na krok, ciągle prosi o miłość i pieszczoty, bradzo lubi się przytulać. Jest bardzo grzeczny, umie korzystać z kuwety (w zimę zrobił sobie ją sam z piasku do posypywania chodników;)). Pisałam już w jego sprawie do fundacji z Anina ale zostałam olana.
Sytuacja jest dość poważna, dziś zauważyłyśmy, że ktoś go pobił :( Żadna z nas nie ma warunków żeby go przygarnąć, pytałam już wielu osób, ale nikt go nie chce. Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany jego losem bardzo proszę o kontakt. Nie chcemy żeby coś mu się stało bo to na prawdę kochane zwierzątko i już wiele krzywd zniosło w swoim krótkim życiu.
Zdjęcia wstawię wieczorem jak wróc z pracy
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2013 10:12 am przez neoNowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Prośba o pomoc!!

#2

Post autor: Drottnar »


!

Proszę o poprawienie tematu na bardziej konkretny.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#3

Post autor: saintpaulia »

Spróbuj ogłosić go na Forum Miau, że szuka domu stałego/tymczasowego. Jednak szanse na odzew niestety nie są wielkie, bo teraz wysyp kociąt i każdy ma jakieś biedy na karku. Najlepiej by było zorganizować mu kampanię reklamową w necie. Na portalach typu Tablica, itp. Dużą skutecznością cieszą się akcje na Facebooku. Nie ukrywam jednak, że zwierzaki mają większą szansę na adopcję z domu, niż z ulicy.

Autor
neoNowa
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 12, 2013 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#4

Post autor: neoNowa »

Oczywiście, że tak. Tego kota ktoś wyrzucł z domu, nie spodziewam się, że ktokolwiek go przygarnie bo on na moje oko ma jakies 2-3 lata a ludzie wolą kocięta. Napisałam i tu i na fb tylko dlatego, że nie znam 2 takiego kota, takiego pieszczocha. A sama jestem kociarą. Miałam go przygarnć po przeprowadzce, ale niestety wcale do niej nie doszło i zwierzak jak był jest bezdomny:/ po straż nie zadzwonie bo zabiorą go nie daj Boże na paluch a tam będzie miał jeszcze gorzej niż w obecnej sytuacji.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#5

Post autor: saintpaulia »

To prawda, Paluch to dla niego, zwłaszcza, jeśli jest w słabej formie, a do tego taki spragniony kontaktu, wyrok.
2-3 lata to jeszcze młody kotek. Szanse na adopcje ma każdy, tylko musi trafić do ludzi (ogłoszenia). I starsze znajdują fajne domy. Niestety okres teraz jest kiepski, wakacyjne wyjazdy, wysyp kociąt. Ale kotek w tym wieku ma więcej zalet niż kocię. Ma już określony charakter, łatwiej go czegoś nauczyć i nie potrzebuje aż tyle pracy i uwagi co kocie dziecko.
Przykro mi, że nie mam jak pomóc. Jesteśmy z Maksem kocim domem tymczasowym, ale mamy właśnie tymczasy "na stanie", poza tym ze względu na warunki mieszkaniowe tymczasujemy tylko zwierzaki wstępnie ogarnięte przez weta (w obawie o naszych rezydentów).
Trzeba by pisać do innych organizacji - może do JoKota? Można by też zapytać w Kocim Azylu w Konstancinie.

Autor
neoNowa
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 12, 2013 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#6

Post autor: neoNowa »

Pisałam do tej fundacji z anina jakies 7 miesięcy temu ale kompletnie mnie zlali. z na fb wypisuje wszedzie gdzie się tylko da, ale nie ukrywam, że odzewu nie mam żadnego :( No ten kocurek nie jest ogarnięty, nie widziałam pcheł ale podejrzewam, że robaki ma na pewno. Muszę mu kupić tabletkę. Koleżanka ma kocura w domu(jakoś się złożyło, że u mnie zawsze kotki lądowały) mówi, że ten jest po kastracji ale ja pewna nie jestem.

Serce mi pęka, że nie mogę go wziąć :( jest na prawdę kochany... a jeszcze dziś jak go zobaczyłam to myślałam, że mam zawał. Jak dorwałabym tego goś kto zrobił mu krzywdę zrobiłabym mu dużo gorsze rzeczy niż on kotu.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#7

Post autor: saintpaulia »

Ale co dokładniej mu dolega? Może Koteria przyjęłaby go na jakieś leczenie?

Autor
neoNowa
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 12, 2013 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#8

Post autor: neoNowa »

Ma obitą główkę, dziś już wygląda lepiej. JoKot napisał, że mogą pomóc w leczeniu i kastracji. Zobaczymy co z tego wyjdzie

-- środa, 3 lipca 2013, 08:59 --

" onclick="window.open(this.href);return false;

Bardzo proszę o branie udziału i o udostępnianie, zapraszanie jak największej ilości osób :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#9

Post autor: saintpaulia »

Przypominaj się im, czasem sprawy giną w natłoku.
Kocurek piękny, podobny troszkę do mojej byłej tymczaski.
Sama nie mam FB ale poproszę znajomych o udział.
Awatar użytkownika

Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Prośba o pomoc!! Bezdomny kot szuka nowego właściciela

#10

Post autor: Jikiena »

Moja mama znalazła kotka jakiś czas temu i odwieźliśmy go właśnie do Konstancina. Myślę że tam mogą mu pomóc. Wystarczy zadzwonić i zawieźć zwierzaka.
Obrazek
Juraya_San <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”