MiszMasz

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Keysi
Uzależniony
Posty: 586
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 11:06 pm
Telefon: 695664059
Lokalizacja: Warszawa- Ursus
Na imię mam: Katarzyna
Płeć:

MiszMasz

#211

Post autor: Keysi »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Obrazek
Dodano do tego postu po 56 sekundach
Obrazek
Dodano do tego postu po 41 sekundach
Obrazek

djonks
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 27, 2017 12:32 pm
Lokalizacja: krakow
Na imię mam: Artur
Płeć:

MiszMasz

#212

Post autor: djonks »

hah , dobre :)

Zapraszam na bloga związanego ze sprzedażą.

!

Usunąłem SPAM, następnym razem będzie ban. Lech-u
Ostatnio zmieniony śr gru 27, 2017 6:25 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#213

Post autor: Miro »

Dzięki Ci Panie że pozwoliłeś wrócić z zaświatów od grona żywych :pada:
Audio już wróciło tylko jeszcze
. Obrazek
.
muszę popracować na ostrością obrazu i będzie git ! :razz:
Znowuż się udało :viva:
A wiele razy mówiłem " nigdy więcej " ;]
Awatar użytkownika

Jasmina
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: wt maja 02, 2017 1:05 pm
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

MiszMasz

#214

Post autor: Jasmina »

Obrazek

fugazi
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 09, 2017 11:39 pm
Lokalizacja: Katowice

MiszMasz

#215

Post autor: fugazi »


!

To jest drugi spam = Ban
Jasmina pisze: czw sty 04, 2018 11:21 pmObrazek

Można dostać zawału patrząc na tak zaparkowany samochód! :D
Ostatnio zmieniony pt sty 05, 2018 9:20 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Yorgi
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: śr maja 17, 2017 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

MiszMasz

#217

Post autor: Yorgi »

To nie mogła być zwykła 40%. Musieli ciężki bimber do niej wlać, skoro po wypiciu wyrzucili butelkę :faint:

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

MiszMasz

#218

Post autor: eratez »

Teraz tą dębową co obok stoi chyba wleją :-P

ArekRaszyn

MiszMasz

#219

Post autor: ArekRaszyn »

podejrzewam że pierwotnie był w niej trunek o jakim można tylko poczytać w ofertach bardzo drogich sklepów z %
Awatar użytkownika

Yorgi
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: śr maja 17, 2017 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

MiszMasz

#220

Post autor: Yorgi »

Podejrzewam że "koneser", który wypił zawartość, raczej nie doszukiwał się wyszukanego finiszu ;)
Ostatnio zmieniony pt sty 05, 2018 9:45 pm przez Yorgi, łącznie zmieniany 1 raz.

ArekRaszyn

MiszMasz

#221

Post autor: ArekRaszyn »

Skoro wygrzebali butle na placu budowy można przypuszczać że jakiś oligarcha, lub co najmniej bogaty człowiek pijąc na świeżym powietrzu poczuł się źle i postanowił zakopać pustą butle za 1 mln Euro i wrócić dnia następnego, ale biedak zapomniał gdzie zakopał :)

Wojtekxxx9

MiszMasz

#222

Post autor: Wojtekxxx9 »

Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#223

Post autor: Lech-u »

Ja wiem: Rogowa

ArekRaszyn

MiszMasz

#224

Post autor: ArekRaszyn »

a nie psa ? ;]
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#225

Post autor: Miro »

Obrazek
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#226

Post autor: Lech-u »

Dlaczego? Ja nie rozumiem.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

MiszMasz

#227

Post autor: marcinzabki29 »

Przecież nie sięgają :x
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#228

Post autor: Lech-u »

Może to indukcyjne?
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#229

Post autor: Miro »

Ja nie wiem o co wam chodzi ? :x
Poprostu kobiety są mniej cirpliwe ;] i tyle .
Ja wiem że jest po godz. 22 :-D
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

MiszMasz

#230

Post autor: marcinzabki29 »

Lech-u pisze: pt sty 05, 2018 11:23 pmMoże to indukcyjne?
Trzeba by sprawdzić namacalnie ;]
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#231

Post autor: Lech-u »

miro pisze: pt sty 05, 2018 11:27 pmJa wiem że jest po godz. 22
No więc czas na pikantny komentarz... (patrz niżej):
Kurcze, zapomniałem, co chciałem powiedzieć...
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#232

Post autor: Miro »

Ostatnio zmieniony śr sty 10, 2018 2:28 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

MiszMasz

#233

Post autor: marcinzabki29 »

Dzięki, poprawiłeś mi humor :hihi:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#234

Post autor: Miro »

polecam oglądać tylko na dużym ekranie
[yt][/yt]
Dodano do tego postu po 2 minutach 12 sekundach
SORY ,TO NIE TO !!
Dodano do tego postu po 3 minutach 27 sekundach
Łoto toto ,
[yt][/yt]
Awatar użytkownika

vision
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 27, 2018 11:30 am
Lokalizacja: Siedlce
Na imię mam: Janusz

MiszMasz

#235

Post autor: vision »

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#236

Post autor: Miro »

Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#237

Post autor: Miro »

wersja przetłumaczona przez automat
.

Napisałem ten artykuł do czerwcowego wydania magazynu Aquascaping World . W tym internetowym magazynie znajduje się mnóstwo świetnych artykułów na temat sadzonych akwariów.

Posadzone akwarium - bez granicJest to pierwsze kilka artykułów, które planuję zrobić, które będą koncentrować się na zdjęciach akwarium z kamerą punktową i strzelającą. Spędzamy dużo czasu i wysiłku, aby nasze układy wyglądały dokładnie tak, jak chcemy. Kiedy ten czas wreszcie nadejdzie, chcemy uchwycić je w tym momencie czasu ze zdjęciem, które przekazuje naszą ciężką pracę, kreatywność i umiejętności. Dzięki kilku kluczowym punktom możemy łatwo poprawić nasze umiejętności, bez względu na jakość naszego aparatu.

Fotografia sama w sobie jest sztuką. Wiele osób poświęca im życie. Ta obsesja jest czymś, co można połączyć z aquascaping, aby stworzyć wspaniałe zdjęcia akwariowe. Jak w przypadku każdego hobby lub oddania, nasze układy kosztują mnóstwo czasu i pieniędzy. Niestety, wielu z nas nie ma wiele pieniędzy na zakup profesjonalnego sprzętu fotograficznego lub czas poświęcony na naukę sztuki.

Wielu z nas pozostało z amatorskimi aparatami fotograficznymi, takimi jak aparaty Point-and-Shoot do fotografowania akwarium. Ten i minimalny know-how sprawia, że ​​trudno jest uchwycić posadzone fotografie akwarium za pomocą kamery point and shoot. W tym zamieszczonym artykule fotograficznym z akwarium omówię dwa ustawienia, które są dostępne w prawie wszystkich kamerach typu Point-and-Shoot. Ustawienia te, raz zrozumiane, pozwolą Ci tworzyć zdjęcia, które opowiedzą bardziej prawdziwe historie o twoich układach.

Balans bieli (WB)
Balans bieli to po prostu dopasowanie koloru czerwonego, zielonego i niebieskiego w celu uzyskania "prawidłowego" odwzorowania bieli. Nasze ludzkie oko dostosuje to automatycznie. Na przykład, gdy jesteś w domu w nocy i masz włączone regularne światła, biały wydaje się biały. Jednak gdy robimy zdjęcie w środku za pomocą zwykłego światła (bez lampy błyskowej), kończymy na tym znajomym żółtym obrazku ... wszyscy znamy te. Kamery filmowe używają filtrów na soczewkach, aby poradzić sobie z tymi problemami związanymi z kolorystyką. Dzięki wynalazkowi aparatu cyfrowego możemy to zrobić za pomocą jednego przycisku.

Większość cyfrowych aparatów fotograficznych ma ustawienie automatycznego balansu bieli (AWB). Jest to najczęstszy balans bieli, gdy używamy naszych kamer w najczęściej używanym ustawieniu AUTO. AWB oznacza po prostu, że nasze kamery wybiorą dla nas prawidłowy WB. Nasze aparaty mają mało komputerów, które oceniają punkty na scenie i "zgadują" o balansie bieli. Większość naszych aparatów wykonuje bardzo dobrą pracę w większości sytuacji. Aparat może robić zdjęcia, które wyglądają naturalnie, gdy fotografowany obiekt znajduje się w świetle słonecznym lub w pochmurny dzień. Jednak aparat może mieć słabe obszary. Na przykład, większość aparatów fotograficznych nadal nie ma światła żarowego (w pomieszczeniu), co powoduje, że masz "żółty wewnętrzny strzał". Inny słaby obszar może być fluorescencyjny. Ta słabość powoduje, że zdjęcia zrobione światłem fluorescencyjnym wyglądają zbyt zielono. Niestety,

Nasze aparaty wiedzą, że nie będą miały poprawnych wyników przez cały czas, więc pozwalają nam wybrać ustawienia wstępne WB. Pomagają one, gdy nasz aparat nie rozpoznaje poprawnie. Niektóre z tych ustawień to Pochmurno, Światło dzienne i Świetlówka. Często musimy uciekać się do tych ustawień, aby nasze czołgi wyglądały tak samo na zdjęciach jak podczas oglądania ich oczami.

Balans bieli to kwestia gustu. Wracając do przykładu "żółty obraz wewnątrz", a aparat można ustawić tak, aby zdjęcie zrobione normalnym światłem w pomieszczeniach wyglądało bardzo dobrze z białymi, dla wielu z nas może wyglądać zbyt "zimnie", ponieważ przywykliśmy do subtelnego ciepła żółty, który widzieliśmy na zdjęciach wewnątrz naszego życia. Podobnie jak przy wyborze żarówki w naszym zasadzonym oświetleniu akwarium, WB jest bardzo kwestią gustu.

Exposure
Exposure to prosta koncepcja do zrozumienia. Nasze aparaty tworzą zdjęcia, pozwalając na chwilę błyskać światłem na czujniku. Czujnik następnie zamienia to światło na zapisaną cyfrową informację. Im dłużej światło świeci na czujniku, tym jaśniejszy obraz. Jeśli źródło jest jasne, moment może być krótszy, nadal dając czujnikowi wystarczającą ilość światła, aby zrobić zdjęcie. Jeśli źródło jest ściemnione, moment musi być dłuższy, aby zapewnić czujnikowi wystarczającą ilość światła.

Zdolność do kontrolowania momentu światła jest realizowana przez migawkę kamery. Migawka może otwierać się i zamykać tak szybko, jak 1/8000 sekundy w niektórych aparatach, aby obsługiwać bardzo jasne sytuacje. Migawka może pozostać otwarta przez 30 sekund lub dłużej w bardzo słabych (prawie ciemnych) sytuacjach.

Nasze kamery automatycznie wybierają dla nas czas otwarcia migawki. Podobnie jak w AWB, nasz aparat pobiera próbki naszej sceny i "zgaduje" najlepszą prędkość migawki, aby stworzyć prawidłowo wyeksponowany obraz. Komputer aparatu ma wiele szablonów w pamięci, aby określić temat zdjęcia i jak go najlepiej wyeksponować. Niestety, akwaria nie są w tych szablonach, więc często "zgadują" źle i prześwietlają nasze obrazy (czyniąc je zbyt jasnymi).

Nasze kamery zapewniają nam prosty sposób na regulację ekspozycji. Proces ten nazywa się kompensacją ekspozycji. Zazwyczaj mierzony jest w +/-. Niektóre kamery używają 1/3 do wyrażenia tej wariancji lub na przykład +2/3. Podczas gdy inne aparaty używają po prostu liczb całkowitych, na przykład -3.

Zastosowanie - WB
Wykorzystamy układ " Bez granic " dla naszego tematu. Pokażę ci, jak zmiana balansu bieli i ekspozycji wpłynie na wygląd naszej posadzonej fotografii akwarium. Zaczniemy od WB, wybierając nasze preferencje, a następnie przejdziemy do ekspozycji.

Używam aparatu Canon PowerShot SD850 IS Point-and-Shoot. Pomijam wskazówki, jak właściwie zmienić ustawienia balansu bieli i ekspozycji. Wszystkie kamery są nieco inne i wymagają przeczytania instrukcji, aby zrozumieć, jak zmienić ustawienia.

Poniżej 5 ujęć z tą samą ekspozycją (czas otwarcia migawki), ale z inną wartością WB.

Wskazówka: Użyj statywu, gdy strzelasz do dowolnego akwarium. Jeśli go nie masz, znajdź coś stabilnego, na którym możesz położyć kamerę.

Kliknij wszystkie obrazy, aby zobaczyć większą wersję.

AWB - w tym przypadku mój aparat wykonał całkiem niezłą robotę wybierając właściwy WB. Jeśli cokolwiek, odcień koloru jest trochę zielony.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzałem - AWB

Cloudy Preset - Możesz zobaczyć, że to podkreśla żółty odcień. To sprawia, że ​​obraz wydaje się cieplejszy. Jeśli możesz sobie wyobrazić pochmurny dzień, kolorystyka jest często niebieska (lub zimna). Dodana żółć rozgrzeje kolor. Ten WB byłby dobry dla żarówek powyżej 8000K.

Posadzona fotografia akwarium z punktem i strzelaniem - pochmurno

Ustawienie wstępne światła dziennego - To ładny balans bieli dla tego czołgu. Myślę, że wielu uzna to za miłe. Jest trochę ciepły jak na mój gust, ale mogę zrozumieć, że wielu czuje się wspaniale w tym kolorze.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - światło dzienne

Tungsten Preset - zwany również żarowym, ten WB doda dużo niebieskiego. Przeznaczony jest do użytku w pomieszczeniach, w których światło jest bardzo żółte i ciepłe. Pamiętasz nasze wewnętrzne żółte zdjęcia? Spróbuj wykonać kilka zdjęć w nocy w tym ustawieniu. Zobaczysz, że białka są bardziej zrównoważone. Ten WB jest zbyt niebieski, jak na mój gust.

Posadzone akwarium fotografii z punktu i strzelać - wolframu

Fluorescencyjne ustawienie wstępne - To ustawienie troszczy się o zielenie, ponieważ fluorescencyjne mają skoki w zieleni. To jest ten WB, który wybieram, by iść naprzód.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - fluorescencyjna

Aplikacja - Ekspozycja
Ponownie, będziesz musiał przejść przez swoją instrukcję obsługi, aby określić sposób zmiany ustawień kompensacji ekspozycji.

Teraz, gdy wybrałem mój WB, teraz wybiorę właściwą kompensację ekspozycji. Jak widać, automatyczna ekspozycja mojego aparatu spowodowała, że ​​nasze zdjęcie było zbyt jasne: ciemne są zbyt jasne, a brwi prześwietlone (co sprawia, że ​​wydają się białe i wyprane). W tym przypadku wiem, że dodam - (ujemną) kompensację ekspozycji, ale przepuszczamy zarówno +/-, przechodząc trzy kroki w górę i sześć kroków w dół. Przekonasz się, że skrajności obu są nieużyteczne, ale mogą pomóc tym, którzy mają kamery, które wybierają bardziej ekstremalne ekspozycje automatycznie.

+ 3 (również +1,0 w 1/3): nadmiernie naświetlone ... Jeśli obraz wygląda tak, zastosuj ujemną kompensację ekspozycji.

Sadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - Plus 3

+ 2 (również +0,7 w 1/3): nadmiernie naświetlone ... Jeśli obraz wygląda tak, zastosuj ujemną kompensację ekspozycji.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - Plus 2

+ 1 (również + 0,3in 1/3 inkrementów): prześwietlony ... Jeśli obraz wygląda tak, zastosuj ujemną kompensację ekspozycji.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - plus 1

Auto: nadmiernie naświetlone ... Jeśli obraz wygląda tak, zastosuj ujemną kompensację ekspozycji.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - parzysta

Teraz zrobimy negatyw. To także kwestia gustu. Po prostu zakryję je wszystkie, a potem wybierzemy jeden.

-1 (również -0,3 w 1/3 przyrostów)

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 1

-2 (również -0,7 w 1/3 przyrostów)

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 2

-3 (również -1,0 w 1/3 przyrostów)

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 3

-4 (również -1,3 w 1/3 przyrostów)

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 4

-5 (również -1,7 w 1/3 przyrostów)

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 5

-6 (również -2,0 w ​​1/3 przyrostów)

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 6

Jak już powiedziałem, jest to kwestia gustu, ale uważam, że najlepiej jest wyglądać -3 (-1 w 1/3 inkrementów).

Tutaj znowu jest ostry.

Posadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - minus 3

To zdjęcie jest świetne i uchwyca wygląd mojego czołgu, tak jak go widziałem. Wielu z was ma Photoshopa i jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby poprawić obraz.

Poniższy rysunek pokazuje, jak wygląda czołg z niewielkim "Burningiem" dla tła i dokładniejszym wyostrzeniem. Jak widać, ten obraz jest doskonałym odzwierciedleniem czołgu. Myślę, że wielu zdziwiłoby się, że zdjęcie zrobiono aparatem za 200 USD.

Sadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - finał

Aby zilustrować to dalej, oto ten sam ujęcie wykonane aparatem Nikon D80, który kosztuje 5x więcej. Jak widać, naprawdę nie ma dużej różnicy. Najbardziej zauważalną różnicą jest podświetlenie. Możesz zobaczyć, że najjaśniejsze punkty w finale "Punkt i strzel" są bardziej sprane i białe, podczas gdy D80 utrzymuje nieco więcej koloru. Powodem tego jest rozmiar i jakość czujnika. Ta różnica pozwala aparatowi D80 lepiej radzić sobie z dynamiką.

Sadzona fotografia akwariowa z punktem i strzelaniem - ostateczna lustrzanka

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci jeszcze bardziej opanować kamerę, pozwalając zbliżyć się do przechwytywania układów w sposób zgodny z twoją wizją. Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, balans bieli i ekspozycja są kwestią gustu. Kluczem jest eksperymentowanie i podążanie za swoją wizją i gustami.

To tylko dwie małe korekty i elementy wiedzy, które tworzą piękne obrazy naszych układów. W przyszłości mam nadzieję zbadać inne obszary, takie jak dodatkowe oświetlenie i przysłona.

j
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#238

Post autor: Miro »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

vision
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 27, 2018 11:30 am
Lokalizacja: Siedlce
Na imię mam: Janusz

MiszMasz

#239

Post autor: vision »

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt lut 09, 2018 11:53 am przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

MiszMasz

#240

Post autor: Lech-u »

Kieszonkowiec Jankiel wstąpił do synagogi pomodlić się. Z przyzwyczajenia jednak ukradł rabinowi zegarek.
- Powiedz mi, Jankielu - zagadnął go rabin - Coś tam ostatnio nagrzeszył?
- Ukradłem zegarek dobremu człowiekowi. Chcesz, rabbi, to ci go oddam.
- Nie. Trzeba go zwrócić temu, do kogo należy.
- A jeśli on go nie chce?
- W takim wypadku zachowaj go i już się tym nie przejmuj.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

MiszMasz

#241

Post autor: Miro »

Zagadka !

jak myślicie, o co w tym tłumaczeniu [automat] chodzi ? :-D

" Mnożenie pensji jest najłatwiejsze dla akwarystów. Dodaj jednego samca, samicę i wodę do akwarium, a za kilka tygodni powinieneś zapłacić niewielkie wynagrodzenie."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”