Petardom mówimy NIE!

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#1

Post autor: Lech-u »

Krótki apel do wrażliwych: Petardom mówimy NIE.

Zadbajmy o nasze i nie nasze zwierzaki. Jeśli nie jest to naprawdę konieczne, nie odpalajmy petard w tym roku. Ani nie "podjudzajmy" innych do odpalania tych "hukliwych" wynalazków.

To pomoże nam zadbać o zwierzęta (szczególnie czworonogów, ale nie tylko). No i przy okazji sami mamy mniejsze szanse na stratę oka lub palca w czasie wybuchów Sylwestrowych.

A więc przyłącz się do nieformalnej akcji: Petardom mówimy NIE!
Obrazek

Dein

Petardom mówimy NIE!

#2

Post autor: Dein »

Albo chociaż się zlitujcie i wystrzelcie wszystko na raz, zamiast odkładać na raty i popierdywać przez 2 tygodnie o różnych porach w losowo wybranych miejscach.

Wnorus
Zapaleniec
Posty: 376
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:50 pm
Lokalizacja: okolice Warszawy :)
Na imię mam: Robert
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#3

Post autor: Wnorus »

Jakby wszyscy mieli lać litry chemii do zbiorników żeby ich ryby nie zabijały się o ściany akwarium to i skutek pewnie byłby większy , przynajmniej na fawie :)
Jestem za :)

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#4

Post autor: pkucaba »

Petardom mówimy NIE!
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#5

Post autor: falco »

Co prawda nie wiem jak akcja ma działać, ale choć na szczęście mój KJ jest całkowicie obojętny na strzały, to już teraz widuję przerażone psy, których cholernie mi szkoda. :sad:

Podpisuję się "po prośbie" i mówię w imieniu zwierzaków - NIE!
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#6

Post autor: pkucaba »

Miejmy nadzieję, że chociaż jedna osoba odpuści sobie czytając to.
Zaoszczędzi trochę gotówki i wyda na coś pożyteczniejszego.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#7

Post autor: tomaszzet »

Nie mogłem, musiałem napisać:
mam też nadzieję, że każdy kto pod akcją się podpisze:
- nie będzie jeździł autem i nie będzie truł CO2 powietrza,
- nie będzie używał prądu, bo przecież wytworzenie prądu - to CO2,
- nie będzie palił tytoniu, bo ich rak płuc, to nasze składki na zdrowie, i że każdy, kto ma tak dobre serce do zwierząt to:
- pomoże człowiekowi, który prosi i da mu pieniądze lub dzieciom co nie mają rodziców i potrzebują pomocy pomoże,

niż; przepraszam: "pies spokoju w jedną noc w roku" dzięki akcji zazna.

Hipokryzji mówię NIE.

ps. dla ścisłości - nie piszę niczego przeciwko komukolwiek personalnie. Po prostu tak zwykle (nie tylko tu) reaguję na akcje, które nie przekonują mnie.

ps. 2 - nie używam petard i fajerwerków od kilkunastu lat; nie potrzebuję. A na te duże - profesjoanlne - patrzę - bo lubię.

ps.3 - jest kilka fundacji którym pomagam od lat. I póki mam na to środki - będę. I nie czuję się źle mówiąc, że akcja jest, przepraszam; słaba. Gdyby choć nazywała się - zamiast na fajerwerki, wspomóż fundację XYZ... to rozumiem.
Ostatnio zmieniony pn gru 29, 2014 8:57 pm przez tomaszzet, łącznie zmieniany 1 raz.

Dein

Petardom mówimy NIE!

#8

Post autor: Dein »

Nawrócenie jednej osoby w mieście pełnym bezlitosnych dzikusów to nawrócenie dla nawrócenia.
Nawet gdyby nawróciła się większość, niewielkie to pocieszenie dla najbardziej nawiedzonych psich paranoików. Psi schizol nie zna kompromisów i szykując się do brawurowej akcji oddania sika po całej dobie trzymania, tak długo nasłuchuje, aż coś usłyszy, tym samym dostając pretekst do rychłego powrotu do domu bez załatwienia swoich spraw. Rekord sprzed 2 lat - 32 godziny bez sika.

To mnie się zawsze tylko marzy, żeby o szóstej rano w Nowy Rok już wszyscy spali i żeby nam się udała dziesięciominutowa eskapada, podczas której moja bohaterska sucz zrobi pipi. Zazwyczaj się nie udaje i jeszcze o świtaniu jakiś żul zarzygany odpali w dali petardę, a że o tej porze martwa cisza, słychać na Mokotowie sąsiadów z przyległych jednostek administracyjnych. Potem jeszcze przez kilka dni co zmrok, to atrakcje. Każdy spacer odbywany w pozycji na zbitego psa, z ogonem między nogami, wywieszonym ozorem, rozbieganym ślepiem i kulawizną wynikającą po trochu z nerwów, po trochu z nagłych zrywów. I to jest bardziej upierdliwe, niż sama noc sylwestrowa. Przez tydzień po Nowym Roku nienawidzę ludzkości.

A to pies. Pies ma opiekę i schronienie. Pierwsze spacery w Nowym Roku kojarzą mi się z tym:

Obrazek

Tego żadna akcja nie naprawi. Konflikt interesów nie do ogarnięcia. Wyrzucisz ludzi z hałaśliwymi rozrywkami za miasto, ucierpią zwierzęta podmiejskie. Wystarczy, że kilka osób wyłamie się z zakazu - nic on nie wniesie. A człowiek sobie musi porobić hałasu, bo mu przecież wolno, bo każda okazja wyjątkowa i niekończąca się.
tomaszzet pisze:i że każdy, kto ma tak dobre serce do zwierząt to:
- pomoże człowiekowi, który prosi i da mu pieniądze lub dzieciom co nie mają rodziców i potrzebują pomocy pomoże,
Nie znoszę takiego pieprzenia. Prowadzi do tego, że ludzi nie robią już nic, bo zawsze są ważniejsze problemy i jakiś mądruś próbuje narzucić innym priorytety, torpedując każdą drobną, a pożyteczną inicjatywę. Dzieci głodują - nie daj żryć kotu, żeby nie miał lepiej. Do tego się to sprowadza.

Rrrrogaty

Petardom mówimy NIE!

#9

Post autor: Rrrrogaty »

Ciężko musi być Tobą Dein.

Dla psich schizoli są leki psychotropowe do kupienia.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#10

Post autor: pkucaba »

I mnie przekonaliście :D Nie dam się odłączyć od internetu... :P
Co roku jest dyskusja na temat petard. Co roku nic się nie zmienia. I nie zmieni się...
Płyńmy z prądem :P

Chociaż nadal mam nadzieję, że chociaż jedna osoba wyda te pieniądze nie na petardy, a na prezent dla dziecka.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Dein

Re: Petardom mówimy NIE!

#11

Post autor: Dein »

ROGATEK pisze:Dla psich schizoli są leki psychotropowe do kupienia.
Nie każdy pies może je brać.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#12

Post autor: saintpaulia »

Ja nie potrafię przekonać własnego małża do niestrzelania. Sama jestem przeciwna. Szczególnie żal zwierząt wolnożyjących.
Moje domowe jakos sobie radzą, chociaż koty bez zachwytu.
Szczególnie nie lubie syfu po tym strzelaniu i pilnowania, żeby czasem zwierzowi nie wpadło do głowy zebranie takiego skarbu do pyska, zawsze może to być jakis niewybuch.
Nie wiem, jak szczeniak zareaguje. Mam nadzieję, że jego pierwszy Sylwester nie będzie stresowy.

Mojej mamy kocur boi się panicznie. Leków nie może przyjmować ze wzgledu na nerki.

Zgadzam się z Tobą Deinie, żeby to chociaż było strzelane raz a dobrze, a nie jeszcze przez miesiąc przez kogos kto się nagle ocknął.

Nie rozumiem takiego przekładania ważnosci pomocy, czy akcji. Jak komus sie nie podoba, niech się nie udziela.
Pomagam zwierzętom, jestem zupełnie nieczuła na pomaganie ludziom. To hipokryzja? Trudno.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#13

Post autor: Lech-u »

Każdy zrobi jak chce.

Ja wiem, że petard nie odpalę. Bo się boję o swoje oćko i się boję o zwierzaki moich sąsiadów. Chwilowo nie mam czworonoga pod opieką więc teoretycznie mi to wisi. A jednak mam nadzieję, że będzie o kilka petard mniej w tym roku. Dla dobra zwierzaków...

Dein

Re: Petardom mówimy NIE!

#14

Post autor: Dein »

saintpaulia pisze:Pomagam zwierzętom, jestem zupełnie nieczuła na pomaganie ludziom. To hipokryzja?
Ależ skąd! To szalona konsekwencja! Bardzo rzadka.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#15

Post autor: Miro »

ROGATEK pisze:Dla psich schizoli są leki psychotropowe do kupienia
Na mojego działają te leki do pierwszej petardy,zresztą wet z Książęcej twierdzi że te leki to nabijanie kasy producentom .
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Petardom mówimy NIE!

#16

Post autor: falco »

saintpaulia pisze:Pomagam zwierzętom, jestem zupełnie nieczuła na pomaganie ludziom. To hipokryzja? Trudno.
Jest nas dwoje, choć... swego czasu przez wiele lat organizowałem sporo akcji charytatywnych "GarBusiarze dla Dzieci z Domów Dziecka", WOŚP, itp. itd... Oczywiście były też akcje dla zwierzaków ze schronisk, obecnie jak mam wybór, to w ciemno... wybieram pomoc dla zwierząt.

Cyt.: "Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta" - George Bernard Shaw.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Re: Petardom mówimy NIE!

#17

Post autor: tomaszzet »

Lech-u pisze:Każdy zrobi jak chce.

Ja wiem, że petard nie odpalę. Bo się boję o swoje oćko i się boję o zwierzaki moich sąsiadów. Chwilowo nie mam czworonoga pod opieką więc teoretycznie mi to wisi. A jednak mam nadzieję, że będzie o kilka petard mniej w tym roku. Dla dobra zwierzaków...
Może lepiej zapałek i zapalniczek nie sprzedawać, to nikt się nie poparzy i pożaru nie wywoła.
Lechu - ale o czym Ty mówisz? Że lepiej co? Dla jakich zwierzaków?

Czytając raz jeszcze się zastanawiam o co walczysz? O spokój zwierząt - raz w roku? czy o oko?
Czy lepiej zapobiegać niż uświadamiać? Czy lepiej mówić: nie strzelać? niż : strzelać świadomie?
Czy lepiej nie używać sexu? Czy lepiej to robić ale świadomie?

IMHO - nie mylmy pojęć. Nadal - pod egidą HIPOKRYZJI.

Jeszcze raz powiem - @saintauplia:
o czym mówisz?
A jaka tu pomoc zwierzętom? Że nie strzelisz? A jak policjant strzela? A jak ktoś użyje klaksona? A jak wypadek się wydarzy? I jakby częściej niż raz w roku... o czym tu mowa?
O co walka?

Kocham zwierzęta. Mam swoich sporo. Pomagam i ludziom i zwierzakom. Ktoś zaraz zapyta - kogo, komu? Bo taką mamy społeczną reakcję - atak na sprzeciw. A no na fundację: niezwycięzony.org i naszejeze-.pl ot tak dla przykladu.

Dein

Petardom mówimy NIE!

#18

Post autor: Dein »

A o czym Ty mówisz?

Zwierzętom żyłoby się lepiej, gdyby oszczędzono im stresu w postaci odpalania petard dla próżnej i chwilowej podniety. Któremuś tylko stresu, któremuś ataku serca czy padaczki. Paręset mniej wystraszonych zwierząt wylądowałoby w schroniskach i pod kołami. Parędziesiąt uniknęłoby powikłań po szprycowaniu lekami dla świętego spokoju właściciela. Parę tysięcy ptaków zdechłoby ze starości nie ze strachu albo nocnej kolizji.
O tym oni mówią. Że utopia - owszem. Ale zrozumiała jest niechęć dla myślenia kategoriami li i wyłącznie dzikiej rozrywki bez oglądania się na konsekwencje. Ja tu nie widzę hipokryzji. Wszystkich nie zbawią, wszystkich nie ochronią, wszystkim nie zrobią dobrze, ale chwała za to, że są gotowi zrezygnować z efektownej a prymitywnej uciechy, ze względu na coś, co jest słabsze, mniej przystosowane, delikatniejsze.
Ja akurat nie mam wątpliwości, że gdybyś naprawdę potrzebował, najprawdopodobniej to ci, którzy mają trochę czułości dla psa czy ptaka, pomogliby i Tobie. Jesteś niesprawiedliwy, zarzucając hipokryzję i uważając, że jesteś lepszy i mądrzejszy w swoich działaniach, bo dajesz na jakąś tam fundację.
Każda wrażliwość jest na wagę złota.

tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#19

Post autor: tomaszzet »

Ha!
Sekundy liczyć można na krytykę. Krytykę krytyka.

Raz jeszcze; to nie JA dążę do uratowania wszystkich. Petardom stop jest akcją taką. Bo ja mówię o pomaganiu stałym a nie jednonocnym.

I tyle - jeśli ktoś powodu mej krytyki nie zrozumiał.

Bo nie chodzi o jedną noc a o cały rok. Ten, poprzedni i każdy następny.

A ile to pomaga? Nie wie.
Moża zapytać każdej z ww. fundacji.

Zapytaj schroniska. Czy problemem jest hałas. A może zamiast klepać w klawisze, można pomóc przelewem na schronisko? Skoro psy wywołaliście? Ja wybrałem jeże. Pewnie mało - bo małe. Ale kieruję się całoroczną chęcią a nie chwilowym dygem.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Petardom mówimy NIE!

#20

Post autor: rhino »

tomaszzet pisze:Ale kieruję się całoroczną chęcią a nie chwilowym dygem.
Przepraszam, a skąd wiesz komu i jak pomagają osoby opowiadające się przeciwko tępemu strzelaniu ?!
Jeszcze raz powtórzę, jedno nie wyklucza drugiego,wręcz uzupełnia.
Ratel

Dein

Petardom mówimy NIE!

#21

Post autor: Dein »

Schroniska akurat co roku apelują o to samo - żeby ograniczyć te bezmyślne wielodniowe strzelanki, bo to schroniska pękają później w szwach i mają problemy finansowe, z którymi muszą sobie radzić, żebrząc o pieniądze. Pieniądze dać najłatwiej. Ważna rzecz, ale to takie akcje jak ta, słabo wymierne, są elementem mozolnej pracy u podstaw.
Akcja nie jest jednodniowa. Akcja jest rozkręcana w specyficznym momencie, ale ma coś komuś uświadomić na zawsze. Ktoś, kto ze względu na zwierzęta nie będzie pukał w sylwestra, chociaż wszyscy to robią, raczej odpuści sobie i inne okazje.

A może zamiast wpłacać pieniążki i czekać aż inni za tę kasę coś zrobią, wziąć sobie pieska ze schroniska i potem użerać się z jego słabościami wynikającymi z przebytych wcześniej traum? Ja się użeram, w czasie okołosylwestrowym szczególnie i bardzo doceniam dobre chęci osób, które propagują akcję "stop petardom". Ładuję w tego psa kasę, ale kasa to tylko fragment potrzeb.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Petardom mówimy NIE!

#22

Post autor: rhino »

Dein pisze:Akcja nie jest jednodniowa. Akcja jest rozkręcana w specyficznym momencie, ale ma coś komuś uświadomić na zawsze.
tomaszzet, przeczytaj http://fawa.pl/viewtopic.php?f=43&t=217 ... t=+petardy" onclick="window.open(this.href);return false;, staramy się to w odpowiednim momencie odświeżać.
Ratel
Awatar użytkownika

Vanilka
Maniak
Posty: 857
Rejestracja: czw maja 26, 2011 12:20 am
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków
Na imię mam: Samanta
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#23

Post autor: Vanilka »

pkucaba pisze:Miejmy nadzieję, że chociaż jedna osoba odpuści sobie czytając to.
Zaoszczędzi trochę gotówki i wyda na coś pożyteczniejszego.
ja tak robię co roku :P
wystarczy to co sobie obejrzę z dziećmi przez okno :P
sama nie muszę "dokładać" od siebie.

swoją drogą, miałam kota, który co rok w sylwestra wskakiwał o północy na parapet, i patrzył na fajerwerki jakby to najlepsze zabawki były :P
było 54L,120L, 240L, 112L, a teraz 400L + 75L + 25L South America
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#24

Post autor: lwica79 »

Najciekawsze jest to, że taka zabawa petardami /sztucznymi ogniami jest dozwolona 31 grudnia i 1 stycznia ( a i to chyba ..mogę się mylić.. w określonych miejscach ) .
Też jestem przeciwna takiemu świętowaniu kosztem innych stworzeń . OK..sztuczne ognie (bo same petardy to tylko huk nieefektowny) - wyłącznie na kilku większych placach miasta i powiedzmy przez dwie godziny (od 23- 01 ) - to by godziło i tadycję zdrowy rozsądek.

Najbardziej drażniące jest to, o czym wspominacie- maruderzy rzucający petardy przez kilka dni przed po nowym roku - sama jak tylko kogoś takiego zauważam - zwracam uwagę "dziś nie sylwester, proszę sobie to w domu odpalić (najlepiej pod kołdrą do snu) "
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#25

Post autor: asheka »

Tomaszzet, mam nieodparte wrażenie, że się trochę zagalopowałeś w tej swojej krytyce.
Po raz kolejny czytam Twoje wypowiedzi i nadal kompletnie Cię nie rozumiem.
Skąd pomysł, że akcja "stop petardom" jest jednorazowa?
Kiedy jeszcze, Twoim zdaniem, powinna być nagłaśniana? W Zaduszki?
tomaszzet pisze:A ile to pomaga? Nie wie.
A ile pomaga to, że nie wyrzucisz opakowania po czipsach na ulicę, tylko do kosza na śmieci?
Pewnie nie wiesz?
tomaszzet pisze:Czy lepiej zapobiegać niż uświadamiać?
Przepraszam, że co?
tomaszzet pisze:A jak policjant strzela? A jak ktoś użyje klaksona? A jak wypadek się wydarzy?
A jeśli Księżyc to wielki kawałek żółtego sera, który kiedyś spadnie Ci do ogródka?
Nie widzisz różnicy w celowym działaniu i (wydumanym- strzelający policjant) przypadku?
Gdzie Ty tu widzisz hipokryzję? Gdybym się miała licytować, to większą hipokryzją jest zrobić przelew leżąc na kanapie i pompować swoje ego poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Zachowuje się przy tym czyste ręce i, co chyba najfajniejsze, wcale nie trzeba patrzeć na chore dzieci, wymęczone zwierzaki, czy co tam się akurat "wspiera".
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Petardom mówimy NIE!

#26

Post autor: rhino »

asheka pisze:większą hipokryzją jest zrobić przelew leżąc na kanapie i pompować swoje ego poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.
asheka,
nie zapominajmy też o tym, żeby pochwalić się "całemu netu i światu" ,jak bardzo i komu pomagamy ! ;)
Ratel
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Petardom mówimy NIE!

#27

Post autor: falco »

asheka pisze: A jeśli Księżyc to wielki kawałek żółtego sera, który kiedyś spadnie Ci do ogródka?
Musiałaś? Musiałaś?? Naprawdę musiałaś???
Uwielbiam smak(i) żółtego sera, ale nie mam ogródka i znając życie pewnie spadnie tuż obok do ogródka sąsiada a ja obejdę się smakiem. Buuu... :twisted: :hah:
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#28

Post autor: asheka »

rhino pisze:asheka,
nie zapominajmy też o tym, żeby pochwalić się "całemu netu i światu" ,jak bardzo i komu pomagamy !
I ustawmy sobie przy tym prawidłowo priorytety.
Przelew- super! Wymierny efekt. Z naciskiem na "wymierny".
Jeśli nie spalimy kopca liści, w którym zasnął jeż- czym jest jeden jeż wobec wieczności? Kto by to zauważył?
Jeśli jeden pies znajdzie chwilę ciszy, żeby się wysikać bez paranoi w oczach? No plizz! Są w życiu ważniejsze rzeczy.

Falco, nie trać nadziei. Masz taką samą szansę, jak wszysy inni ;)
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#29

Post autor: Lech-u »

Na co konkretnie idą pieniądze przekazane na fundację jeże.pl lub inną? Widziałeś kiedyś rozliczenie finansowe takiej fundacji? Pytam z ciekawości.

A propos hipokryzji: naprawdę nie ma w tym żadnej hipokryzji. Nie odpalam od wielu lat petard (tak mniej więcej od 25 lat). I tylko do tego namawiam. Chcesz to odpalaj świadomie petardy (tak jak świadomie można uprawiać seks) i wpłacaj także świadomie na przeróżne fundacje (bardzo szczytne działanie, które pochwalam). I potem zastanów się gdzie jest hipokryzja. W jednym miejscu pomagasz w innym robisz coś negatywnego, no, ale świadomie (przynajmniej z punktu widzenia zwierząt :o ).

Hipokryzją byłoby jakbym namawiał do zaprzestania używania petard (co właśnie robię) i jednocześnie zrobiłbym "bal" dobroczynny z pokazem fajerwerków (a tego nie robię).

Jeszcze raz namawiam po cichutku: Nie odpalajmy petard. Tak dla dobra zwierząt. Jakich? Wszystkich, które słyszą petardy.

Ktoś tu mówił o papierkach i śmieceniu: ileś lat temu było na porządku dziennym, że się wywalało papierki gdzie popadnie. Długoletnie uświadamianie społeczeństwa na tyle zmieniło nasze postępowanie, że teraz coraz rzadziej wyrzuca się papierki byle gdzie. Coraz częściej wywala się do kosza na śmieci (teraz są prawie wszędzie, a wiele lat temu były rzadkością). Jeśli byłeś w jakimś kraju azjatyckim, to możliwe, że zauważyłeś, że u nich jeszcze wywala się papierki, gdzie popadnie. Inne nastawienie społeczeństwa... Nikt im nie mówi, że to złe postępowanie.

A psie kupy? Ileś lat temu wdepnięcie w psie gówno na chodniku było czymś prawie normalnym. A obecnie coraz więcej właścicieli psów sprząta po swoich pupilach. Dlaczego? Bo się o tym problemie zaczęło mówić.

Dlatego akcje: Petardom mówimy NIE mają sens. Nawet w perspektywie długoletniej. Kiedyś to zrozumiesz...

A "oćko" nie ma tu żadnego znaczenia (można o oćku w ogóle tu nie wspominać), choć miałem na chirurgii wielu pasjonatów petard z urazami twarzy, rąk i innych części ciała. To tylko ku przestrodze...

tomaszzet
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 29, 2013 11:36 am
Lokalizacja: Warszawa (słoik)
Płeć:

Petardom mówimy NIE!

#30

Post autor: tomaszzet »

No dobrze; wiedziałem, że mi się zbierze.
Bo nie z prądem.

@rhino, nie chwalę się - bo nie ma czym; to co robię - to z serca a nie z potrzeby chwalenia się.

Życzę wszystkim miłego dnia oraz spokojnej nocy Noworocznej, oby zwierzęta miały jak najmniej stresu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”