Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#1

Post autor: jpkabaty »

Krzychu, może to trochę OT bo nie chcę tego mieczyka ponieważ nie mam samic, ale chodzi mi po głowie pytanie czy możnaby do jednego kwa dać pielęgnice eliota i mieczyki. To w zasadzie jeden biotop ale czy pielęgnice i żyworódki razem to nie hardcore? Co prawda ze skalarami żyworódki są trzymane razem co od razu zapewnia utrzymanie w ryzach populacji żyworódek bo narybek jest wyjadany skutecznie, ale eliotom to jednak paszcze większe urosną niż skalarom. Przeszukując w necie info o każdym z gatunków nie znalazłem wprost info czy elioty z mieczykami razem są ok.
Awatar użytkownika

PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

[Gocław]Oddam samca mieczyka czerwonego

#2

Post autor: PONYX »

Elioti to dopiero dadzą szkołę mieczykom :razz:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

[Gocław]Oddam samca mieczyka czerwonego

#3

Post autor: sum »

Nie mam pojęcia.Muszę jednak poinformować,że to typowy amant,wyjątkowo rozpłodowy gostek.Może i pani eliotce da rade :evil: Tyle,że ja mało rybny jestem :DD
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

[Gocław]Oddam samca mieczyka czerwonego

#4

Post autor: jpkabaty »

Oj nie nie chcę takiego amanta co by się do eliotkowej dobrał i bastardów narobił.
- To już Lechu jest w temacie wątku :lol:

A poprzedni post to wiem, sam od razu w nim wskazałem że to trochę OT, ale nie chciałem zakładać wątku o taką obsadę bo nie planowałem czegoś takiego robić a jedynie przy okazji zaczerpnąć trochę wiedzy, bo wyznaję zasadę że lepiej wiedzieć więcej niż mniej. A skoro Krzychu ma mieczyki to wie o nich dużo.

Myślę że tego typu sytuacje byłoby dobrze dopuścić chyba że przeszkadzają autorowi wątku czyli nie byłyby ścigane z urzędu przez moda :evil: ale usuwałby je na prośbę autora lub innej osoby którą przy tej okazji autor postu by wkurzył, obraził, uraził, zniesławił czy coś w tym stylu, a dokładniej jeśli ta osoba tak by się czuła bo przecież nie będziemy się w sąd bawić.

I nie jest to polemika z ostrzeżeniem. Przyjmuję je z pokorą :cry: To pewien pomysł by ułatwić nam wszystkim funkcjonowanie na fawa. Jeśli uznasz to Lechu za sensowne to może warto poddać pod dyskusję.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4939
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

[Gocław]Oddam samca mieczyka czerwonego

#5

Post autor: Miro »

jpkabaty pisze:Jeśli uznasz to Lechu za sensowne to może warto poddać pod dyskusję.
jpkabaty pisze:Lechu i inni moderatorzy nie tylko są po to by fawa działało ale też ponoszą określoną odpowiedzialność, także prawną w przypadku naruszania na łamach forum przez użytkowników regulacji prawnych obowiązujących w RP, a teraz także i niektórych unijnych. W świetle tego wyjaśnienia chyba rozumiesz, że Lechu nie mógł nawet postąpić inaczej.
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: [Gocław]Oddam samca mieczyka czerwonego

#6

Post autor: jpkabaty »

Lechu - gdzie mam odpisać koledze miro? Bo to już będzie całkiem OT a nie chcę się ani narażać ani też ignorować oobistej zasady przestrzegania reguł.
miro pisze:
jpkabaty pisze:Jeśli uznasz to Lechu za sensowne to może warto poddać pod dyskusję.
jpkabaty pisze:Lechu i inni moderatorzy nie tylko są po to by fawa działało ale też ponoszą określoną odpowiedzialność, także prawną w przypadku naruszania na łamach forum przez użytkowników regulacji prawnych obowiązujących w RP, a teraz także i niektórych unijnych. W świetle tego wyjaśnienia chyba rozumiesz, że Lechu nie mógł nawet postąpić inaczej.
Chodzi o to, że w sprawie praw autorskich nastąpiło naruszenie przepisów - stąd usunięcie postu było "z urzędu"
Tera moje OT choć powiązane z ofertą nie naruszało innych przepisów niż regulamin giełdy fawa.
No i ja upomnienie przyjąłem z pokorą i nie dyskutuję z modem. Jedynie zauważyłem potrzebę pewnej elastyczności w takich sytuacjach no i podałem nawet pomysł na ogarnięcie tego w formie "ścigania nie z urzędu ale na wniosek poszkodowanego". Sorki za ten język prawniczy ale wiecie o co chodzi.

A dalej w temacie OT:
Kurcze nie wiem jak to technicznie da się zrobić ale może jakiś przycisk który byśmy umieszczali w wątku z którego wybiegamy poza jego temat a potem kliknięcie na ten cudowny przycisk by przekierowywało do nowego wątku. Zainteresowani by mogli tylko kliknąć a sam wątek źródłowy by nie był zaśmiecony. No i dodatkowo te poboczne sprawy to najczęściej nie dezaktualizują się tak jak oferty na giełdzie.

Nie wiem Lechu - albo tę kwestie przenieś do dyskusji w nowym wątku albo usuń te moje posty żeby nie zaśmiecać tu bo widzę że może tu zaraz być dyskusja już zupełnie nie powiązana z mieczykiem suma.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21846
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#7

Post autor: Lech-u »

Wydzieliłem dyskusję o OT do działu OT.

jpkabaty, widzisz, że liberalność Modów jest duża. Prawie w każdym wątku zdarza się jakiś OT. I dobrze, bo forum jest po to, żeby dyskutować.

Starajmy się mimo wszystko stosować zasady zdrowego rozsądku i nie walmy wszystkich możliwych pytań w dziale Giełda, bo tam akurat to nie jest potrzebne.

Liczę na Twoje zrozumienie w tej kwestii.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#8

Post autor: jpkabaty »

No jak najbardziej masz moje zrozumienie.
Sam uważam że nie należy zbytnio zbaczać z tematu.
O ile w innych działach to te zboczenia się logicznie jakoś zawsze łączą i też wnoszą coś do dyskutowanego tematu to na giełdzie z samej istoty i celu wątku już tylko się jakoś tam łączą logicznie. Ogłoszenia na giełdzie nie są przecież dla dyskusji publicznej tylko w celu znalezienia partnera do transakcji. Na mój gust więc to głównie osoby zainteresowane powinny się wypowiadać. I dopuściłbym też wypowiedzi osób trzecich które mogą przyczyniać się do osiągnięcia celu bądź przez oferenta bądź przez osoby zainteresowane ofertą. Czyli np ktoś coś zaoferował, zgłosił się ktoś, potem ktoś inny pisze że też chce, to ten pierwszy np pisze że rezygnuje na rzecz następnego - tak jak to ja zrobiłem w sprawie oferty http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=8&t=28585" onclick="window.open(this.href);return false;. Tak samo wpisy informujące zainteresowanych ofertą o innej możliwości pozyskania tego co było w ofercie są wg mnie jak najbardziej w temacie choć nie dotyczą bezpośrenio tejże oferty. Tu też może jako przykładowa ta sytuacja poradzenia komuś nowemu co może zrobić - tak właśnie jak ja radziłem też w wątku http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=8&t=28585&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;.

A pytając w wątku suma dot. jurnego mieczyka to sam od razu właśnie czułem że to jednak OT. No ale zaryzykowałem - żeby nie zakładać wątku bo to było krótkie pytanie i liczyłem że będzie tylko krótka odpowiedź. Dlatego uważam za jak najbardziej słuszne ostrzeżenie jakie otrzymałem.
Tylko właśnie tu ujawniła się potrzeba znalezienia sposobu na takie "krótkie pytania" do oferenta nawet przez osobę nie zainteresowaną przedmiotem jego oferty ale chcącą zadać oferującemu jakieś krótkie pytanie.
Myślałem o pw. No ale wtedy to z kolei gubi się to co jest w fawa najcenniejsze - że publicznie dzielimy się wiedzą i doświadczeniami.

Macie jakieś pomysły jak to ogarnąć?
Tak żeby na forum a nie w pw. I żeby nie zakładać specjalnie wątku jak to błache pytanie takie jak np to moje - patrz początkowy wpis niniejszego wątku.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#9

Post autor: sum »

Ło matko...ja tylko mieczyka chcę oddać.
Mnie pytanie jpkabaty nie przeszkadzało.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#10

Post autor: jpkabaty »

No widzisz Krzychu, nawet sam w swoim wątku nie masz nic do powiedzenia bo czujne oko bezwzględnego moda czuwa. Ale dobrze że chociaż jest pobłażliwy o tylko pogroził palcem a nie do kąta wysłał i na grochu klęczeć nie kazał. Ale zgadzam się, ktoś musi pilnować porządku. A kto jak nie szeryf.
No chyba że mój pomysł by szeryfa odciążyć i przekazać tę gestię autorom postów i osobom w nich poruszanym to wtedy byśmy mieli bardziej obywatelskie forum. PO upada to fawa może być obywatelska :evil:

Dein

Re: Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#11

Post autor: Dein »

jpkabaty pisze:to wtedy byśmy mieli bardziej obywatelskie forum
Nie daj Boże, jeśli to Ty byłbyś rzecznikiem obywateli.
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#12

Post autor: jpkabaty »

Ale po co obywatelom rzecznik. Nie przeczytałeś pomysłu chyba. Nie chodzi o jakiś stołek - którego to ja nawet bym nie chciał. Ani też nie o referenda nad każdym postem. Tylko żeby szeryf nie musiał wszczynać pościgu z powodu małych wykroczeń o ile nie dostałby takiej prośby od autora postu zaśmieconego OT lub od innej poruszonej w nim osoby jakby się poczuła zbytnio dotknięta. A co więcej to szeryf też jak i teraz mógłby sam interweniować. Jedynie by nie musiał - czyli byłby trochę odciążony.

I żeby było jasne - pomysł nie jest głosem protestu. Po prostu wydaje mi się, że tak byłoby wszystkim łatwiej. Ale równie dobre może pozostać tak jak jest - jak dla mnie.

Dein

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#13

Post autor: Dein »

Naprawdę nie chciałbyś stołeczka rzecznika obywatelskiego?
Czytałem tematy Marcinzabki29, póki nie stały się Twoimi topikami. Potem zlały mi się w jedność i straciłem rozeznanie, czyje to tak naprawdę akwaria i czy w ogóle jeszcze chodzi o jakieś akwaria.
Zdecydowanie masz niespożyte zacięcie społecznikowskie i z łatwością przejmujesz inicjatywę wszędzie, gdzie się pojawisz. Idealny rzecznik zahukanych obywateli.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#14

Post autor: sum »

jpkabaty pisze: nawet sam w swoim wątku nie masz nic do powiedzenia bo czujne oko bezwzględnego moda czuwa.
A co tu pisać w takim temacie.Rybkę pokrótce opisałem,nawet z uwzględnieniem cechy szczególnej(jurność :mrgreen: ).Jak ktoś nie boi się mojego buldoga a jest niezdecydowany,może przed podjęciem decyzji adopcyjnej przyjechać i obejrzeć delikwenta.
Co do czujności bezwzględnego moda to ja taki strachliwy nie jestem.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dyskusja o OT w dziale Giełda z: Oddam samca mieczyka czerwonego

#15

Post autor: jpkabaty »

He he - ja tez aż tak się nie stracham poczciwego Lecha. Nawet sam podpowiedziałem od razu że to pewnie OT. Może jakbym nie podpowiedział to by szeryf nie zauważył tylko dalej sobie spokojnie popijał zimnego lecha wpatrując w swoje rybki. Ale niestety tak już mam że z własnej i nieprzymuszonej strachem woli staram się przestrzegać reguł i przepisów, choć czasem aż złość bierze jakie są durne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”