Hosting

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Hosting

#1

Post autor: Tomasz3k »

Witam,

Muszę zmienić naszego dotychczasowego dostawcę hostingu bo leci sobie w.... kulki.
Może ktoś ma doświadczenie i mógł by polecić jakiś hosting ,stabilny i w dobrej cenie ??

Na dzień dzisiejszy na hostingu postawione są dwie strony i kilkanaście kont pocztowych.
Przyszłościowo może się pojawić dodatkowa strona i dodatkowych kilka kont pocztowych.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Hosting

#2

Post autor: rhino »

Home.pl
Zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika

Autor
Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Hosting

#3

Post autor: Tomasz3k »

rhino pisze:Home.pl
Zdecydowanie polecam.

rhino , masz rację , home ma bardzo stabilne serwery , i wszystko ładnie wygląda jak się je wykupuje na pierwszy rok.... przy przedłużeniu już nie jest tak fajnie(jest za drogo).

Zastanawiam się nad OVH..
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Hosting

#4

Post autor: rhino »

Tomasz3k pisze:przy przedłużeniu już nie jest tak fajnie(jest za drogo).
Tanio nie jest, to prawda. Szczególnie dla organizacji non-profit.
Tomasz3k pisze:Zastanawiam się nad OVH..

Nie pomogę.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Hosting

#5

Post autor: Lech-u »

Miałem i home i OVH.
Właściwe obie firmy mogę polecić.
Najpierw home, potem OVH i znowu home. To o czymś świadczy...
Teraz wybrałbym znowu home.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Hosting

#6

Post autor: pkucaba »

Od wielu lat korzystam z usług Mserwis. Nigdy nie miałem problemów.
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…
Awatar użytkownika

Autor
Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Hosting

#7

Post autor: Tomasz3k »

Lech-u pisze:Miałem i home i OVH.
Właściwe obie firmy mogę polecić.
Najpierw home, potem OVH i znowu home. To o czymś świadczy...
Teraz wybrałbym znowu home.
Mieślismy na początku wykupiony hosting w home, i fakt , jest stabilny, awaria od zgłoszenia nie trwa dłużej jak 20min... niestety po pierwszym roku wliczyli nam taką kwotę za przedłużenie :shock: że musieliśmy się przenieść . Jak pisał rhino "Tanio nie jest, to prawda. Szczególnie dla organizacji non-profit." dlatego szukam czegoś w bardziej przystępnej cenie.

-- So lut 06, 2016 8:40 pm --
pkucaba pisze:Od wielu lat korzystam z usług Mserwis. Nigdy nie miałem problemów.
O i zaczyna się robić coraz ciekawiej, na pewno wezmę ich pod uwagę , dzięki :)

Ludek
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:51 am
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć:

Hosting

#8

Post autor: Ludek »

Ja mam od kilku lat stronkę na liunuxpl.com. Nigdy nie było żadnej poważnej awarii. Drobiazgi typu problem z logowaniem udawało się załatwić od ręki za pomocą czatu.
220 l
Awatar użytkownika

Autor
Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Hosting

#9

Post autor: Tomasz3k »

Ludek pisze:Ja mam od kilku lat stronkę na liunuxpl.com. Nigdy nie było żadnej poważnej awarii. Drobiazgi typu problem z logowaniem udawało się załatwić od ręki za pomocą czatu.

Dzięki Ludek , przyjrzę się .
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Hosting

#10

Post autor: kaingorn »

Sorki, że odkopuje temat, ale pracuje w tej branży i na co dzień mam do czynienia z wieloma dostawcami hostingu i domen.

I takie molochy jak home.pl, az.pl, nazwa.pl odradzam. Lepiej korzystać z usług mniejszych firm, które faktycznie przykładają się do swojej pracy i dbają o dobro Klienta. Taki home szczerze to ma w poważaniu praktycznie każdego Klienta :) Pracowałem z nimi ponad 2 lata i niestety co nie co o nich wiem. A jeśli broń boże, aplikacja na serwerze ma problem z bezpieczeństwem i wysyła np. spam poprzez funkcję mail, to blokują konto i narazie :)

Polecam np.
https://dhosting.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://linuxpl.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Hosting

#11

Post autor: Lech-u »

kaingorn pisze:I takie molochy jak home.pl, az.pl, nazwa.pl odradzam. Lepiej korzystać z usług mniejszych firm, które faktycznie przykładają się do swojej pracy i dbają o dobro Klienta.
A ja od wielu lat pracuję z molochami i jakoś nie mogę narzekać.
Obsługa bezproblemowa, 24h/24h.

Nie wiem, czy małe firemki dają taką obsługę klienta jak te wspomniane molochy.
Ja nie narzekam na molochy.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Hosting

#12

Post autor: kaingorn »

Miałem z nimi różne nieprzyjemne sytuacje, no ale wiadomo nie jest to reguła. Dhosting np to firma Warszawska, odpowiadają na zgłoszenia w ciągu paru minut, pomagają nawet przy pracach programistycznych, służą wszelką poradą, oferują fajne dedyki i serwery współdzielone. No nie ma na co narzekać :)

W home miałem nawet takie sytuacje, że przez cały weekend nie działał współdzielony serwer, o czym nie kwapili się poinformować. O całej sytuacji dowiedziałem się z raportów odwiedzin stron i zgłoszeń od Klientów. Oczywiście przeprosili dopiero po wysyłce pisma do nich, bo na zgłoszenia online nie reagowali :) Żadnej rekompensaty :(

Marek141
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: pt maja 13, 2016 10:52 am
Telefon: 695237773
Lokalizacja: Warszawa,Ursynów-Imielin
Na imię mam: Marek
Płeć:

Re: Hosting

#13

Post autor: Marek141 »

Proponuje skontaktowac się z firmą Rocka . Firma mała ale szanujaca klientów i już jakiś czas na rynku.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Autor
Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Hosting

#14

Post autor: Tomasz3k »

Hosting zmieniliśmy na firehost a tak naprawdę nie zmieniliśmy a poprzednia firma sprzedała konta hostingowe właśnie hirehost-owi i jak na razie jesteśmy zadowoleni, kontakt jest bezproblemowy i informacja jest rzetelna ....
Problem jednak mamy z domeną które również była wykupione u poprzedniej firmy ... tzn. chciałem przenieść domenę do innego dostawcy, jednak nie mogę się doprosić a authoinfo (chyba tak się pisze), piszę na maila a oni w ogóle nie odpisują... nie wiem co dalej zrobić , bo ważność domeny jest do listopada... jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Hosting

#15

Post autor: kaingorn »

Firehost spoko hosting, kilka stronek do nich wrzucałem i nie miałem problemów. No i faktycznie lata szybko na ssd'kach :)

Jeśli chodzi o domenę to muszą wydać authinfo, ale czasem specjalnie się nie odzywają by użytkownik musiał u nich mimo wszystko domenę przedłużyć... np az.pl robi takie cuda :) Podaj na PW nazwę domeny to zobaczę co i jak i poszukam rozwiązania.
Awatar użytkownika

Autor
Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Hosting

#16

Post autor: Tomasz3k »

kaingorn pisze:Firehost spoko hosting, kilka stronek do nich wrzucałem i nie miałem problemów. No i faktycznie lata szybko na ssd'kach :)

Jeśli chodzi o domenę to muszą wydać authinfo, ale czasem specjalnie się nie odzywają by użytkownik musiał u nich mimo wszystko domenę przedłużyć... np az.pl robi takie cuda :) Podaj na PW nazwę domeny to zobaczę co i jak i poszukam rozwiązania.

Na razie za krótko bym mógł wydać obiektywną opinię, ale fakt , chodzi dość szybko :)

Poszło PW :)

zygzak
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 2:38 pm
Lokalizacja: zbiersk
Na imię mam: ala

Hosting

#17

Post autor: zygzak »

Ja mogę polecić Zenbox, choć czasem wkurzają mnie bo są zawiechy... ale nie znam lepszej alternatywy :mad:

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Hosting

#18

Post autor: denkmal »

Z polskich - to tak, zenbox ma sprawnie działający dział pomocy / techniczny. Sama serwerownia, cóż, czasem się przymula (ale nie mam u nich dedyka, tylko prosty hosting współdzielony - więc może tak być musi).

Ale ze swojego doświadczenia polecam niemieckiego Hetznera - (zwłaszcza dedykowane serwery) - są super (i sporo tańsi byli w porównaniu do hostingu w Polsce).

No ale może coś się zmieniło - parę lat temu, dla serwerka który musiał posiadać sporą przestrzeń dyskową (50TB) ceny w PL były zaporowe - jeśli coś się zmieniło - chętnie usłysze kto w PL oferuje sporo przestrzeni na przyzwoitym łączu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”