Fanpage Tetry (lol)

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Fanpage Tetry (lol)

#31

Post autor: rhino »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Skąd wiesz, że producent ryb nie należy do tego samego koncernu?
Uruchamianie całej linii produktów dla niezależnej firmy, byłoby co najmniej ryzykowne.
Ratel

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#32

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:Skąd wiesz, że producent ryb nie należy do tego samego koncernu?
No i to miałem na myśli mówiąc o cichym dealu :D. Z jednej mańki jest Tetra profeszynal-aj-waj, a z drugiej malują i natrzykują rybki w jakimś bangladeszu.

Dab
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 9:14 pm
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Fanpage Tetry (lol)

#33

Post autor: Dab »

Ręki sobie za to nie dam uciąć, ale wydaje mi się, że nie są to nastrzykiwane barwnikiem ryby lecz ryby z wprowadzonym genem białka zielonej fluorescencji (różne jego modyfikacje obecnie dają prawie wszystkie kolory tęczy). W Europie nie uświadczysz takich rybek bo mamy zdecydowanie bardziej restrykcyjne prawo dotyczące GMO.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Re: Fanpage Tetry (lol)

#34

Post autor: rhino »

Wstrzykiwanie farby (np. przeźroczkom indyjskim) było modne w latach 90*. , obecnie gmeranie w żywych organizmach zaszło dużo dalej.
Niestety...

* niestety myliłem się co do "było", ten barbarzyński proceder trwa nadal http://www.akwarium.info.pl/index.php/a ... -nie-kupuj" onclick="window.open(this.href);return false;
Ratel

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#35

Post autor: pkucaba »

karred pisze:plastikowy kucyk-
Wypraszam sobie, kucyki są bardzo gustowne... Nawet plastikowe... :D

-- 29 lut 2016, o 23:51 --

Niestety tetra nie podąża zbyt dobrą drogą.
Dopóki jednak towar się sprzedaje, karawana jedzie dalej...

-- 29 lut 2016, o 23:51 --

Niestety tetra nie podąża zbyt dobrą drogą.
Dopóki jednak towar się sprzedaje, karawana jedzie dalej...
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#36

Post autor: 12dot12 »

Dla ścisłości. Fluorescencyjny gen wszczepiany jest do ikry przed wykluciem - to dotyczy danio, brzanek i żałobniczek - albo do jajników samic skalara / innych pielęgnicowatych, nad którymi właśnie azjatyccy naukowcy od niedawna pracują (glo angelfish, glo cichlid). W wyniku tego RODZĄ SIĘ już zmodyfikowane ryby, które przekazują potem te geny dalej. Na YT są filmiki amerykańskich akwarystów, którzy rozmnożyli swoje "Glofish" i chwalą się małym fluo narybkiem.
O gustach się ponoć nie dyskutuje, niektórzy twierdzą że czemu nie. Mi tam się nawet podobają takie rybki i gdyby były dostępne, kupiłabym. Kocham zjawisko fluorescencji, jest magiczne - i jak się okazuje, występuje naprawdę często w naturze (zwierzęta morskie, głębinowe, choć nie tylko). Kwestia etyczności takich eksperymentów to już inna broszka. Tu by się można zastanowić i pewnie nie doszlibyśmy do jednego wniosku.
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#37

Post autor: Rrrrogaty »

Ja jeszcze nie widziałem prawdziwego fluofisza na żywo. Tylko malowane/nastrzykiwane przeźroczki :razz: .

Za to mogliby wymyśleć skalary miniaturowe. To byłby hit :D. Takie nie większe niż 5cm.

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Re: Fanpage Tetry (lol)

#38

Post autor: 12dot12 »

ROGATEK pisze:Ja jeszcze nie widziałem prawdziwego fluofisza na żywo. Tylko malowane/nastrzykiwane przeźroczki :razz: .
U nas się fluo-rybek nie spotka, Unia zabroniła. Wg mnie to trochę dziwne, bo ryba urodzona w ten sposób nie cierpi - już taka jest, od początku, natomiast barwione przeźroczki są tymi kąpielami torturowane - dlaczego ich sprzedaży nie zakażą?...
ROGATEK pisze:Za to mogliby wymyśleć skalary miniaturowe. To byłby hit :D. Takie nie większe niż 5cm.
Popieram :D ale by się ludzie rzucili do sklepów. Mało kto ma miejsce w domu na baniak powyżej 120 cm długości, a to minimum dla grupki skalarów, jeżeli chcemy być humanitarni.
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#39

Post autor: Miro »

12dot12 pisze:występuje naprawdę często w naturze
Jeżeli występuje tak naturalnie to ok , ale sztucznie farbowane ryby to już NIE !
ROGATEK pisze:Za to mogliby wymyśleć skalary miniaturowe.
Ponoć ; Nie pij [alkoholu] bo nie urośniesz !
Kiedyś się zastanawiałem; jak piękny byłby świat gdyby smród miał kolor ? [np. fluorescencyjny] :shock: :-D

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#40

Post autor: 12dot12 »

Haha, a'propos smrodu - no właśnie "glofish" pierwotnie zostały wymyślone do wykrywania zanieczyszczeń :D Naukowcy początkowo wszczepiali fluo-gen danio pręgowanemu, robiąc eksperymenty ze świeceniem ryb w skażonej wodzie. Cosik im to nie wyszło, za to handel & marketing się pożywił nową ideą :cool:
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.

Dab
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: ndz lut 01, 2015 9:14 pm
Lokalizacja: Nowa Iwiczna

Re: Fanpage Tetry (lol)

#41

Post autor: Dab »

12dot12 pisze:Haha, a'propos smrodu - no właśnie "glofish" pierwotnie zostały wymyślone do wykrywania zanieczyszczeń :D Naukowcy początkowo wszczepiali fluo-gen danio pręgowanemu, robiąc eksperymenty ze świeceniem ryb w skażonej wodzie. Cosik im to nie wyszło, za to handel & marketing się pożywił nową ideą :cool:
GFP jest genem reporterowym wykorzystywanym w nauce na szeroką skalę. Wielkim plusem tego białka jest to, że jest względnie małe (ok. 240aa) i do tego świeci po mimo tego, że jest połączone z białkiem, które ma wskazywać. I nie jest to nieudany eksperyment tylko tetra uznała, że może na tym zarobić i po prostu kupiła patent/licencje na tę modyfikacje. W USA można patentować życie, gen, białko co tylko chcesz.
Danio pręgowane jest organizmem modelowym wykorzystywanym przy poznawaniu funkcji wiele genów. :wink:

Rrrrogaty

Fanpage Tetry (lol)

#42

Post autor: Rrrrogaty »

A swoją drogą to w przysżłym tygodniu mają być dostępne takie danio. Ktoś zainteresowany? :D Podobno ma być fluo pomarańcz i fluo zieleń.

12dot12
Zapaleniec
Posty: 271
Rejestracja: sob cze 04, 2016 12:51 am
Lokalizacja: W-wa
Płeć:

Fanpage Tetry (lol)

#43

Post autor: 12dot12 »

Kupiłabym, tylko parametry wody mam nie te ;) danio lubią silny prąd wody, niższą temperaturę i wyższy odczyn, niż ramirezy :)
Gdybyś miał fluo żałobniczki, brałabym - mają bardziej zbliżone wymagania do moich głównych mieszkańców dużego baniaka (w małym już nie upchnę, obsada full).
Fota poglądowa:
http://minimart.iftf.org/wp-content/upl ... 4x1024.jpg
Prośba do webmastera-admina o usunięcie mojego konta z fawa.pl. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”