Laptop kto doradzi?

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#1

Post autor: fajerka »

Kompa nie kupowałam ze 100lat i wypadłam z obiegu.

Czy ktoś może doradzić jakiego lapka kupić?

cel:

programy biurowe typu office
archiwizacja zdjęć i dokumentów -dysk jakiś konkretniejszy
www + yt
sporadycznie AutoCAD (mam nadzieję sporadycznie)
współpraca z tabletem graficznym (hobbystycznie)
nie za ciężki, nie za duży

Z jakim budżetem zaczynać?
Come back :oklaski:
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#2

Post autor: Birdy »

MacBook Pro - trochę drogi ale na lata ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#3

Post autor: kaingorn »

Mac bezproblemowy, ale wiadomo budżet musi być spory. Lepiej powiedz ile możesz przeznaczyć na sprzęt to mógłbym mniej więcej polecić Ci jakieś modele z windowsem, tańsze rozwiązanie niż mac. No chyba, że kasa to nie problem ;)
43l - Krewetki mix, Endlerki i Amandy
81l - Towarzyski roślinniak na ziemi - Neony Czarne i Platki koralowe
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#4

Post autor: radmac »

mam super doświadczenia z DELLami - służbowo i prywatnie.
i bardzo odradzam HP - doświadczyłem służbowo.
Apple odradzam jako konsultant IT :) droga zabawka a nie sprzęt do pracy/normalnego użytkowania. Sorry fanboys :)

A budżet musisz określić sama - bo znajdę Ci coś za 700 cebulionów (co prawda używkę) albo i za 10k (i to nie MacBooka)
Awatar użytkownika

Autor
fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#5

Post autor: fajerka »

jasne...

myślę, że max 3000 a chętniej 2500 :-)
Come back :oklaski:

Wojtekxxx9

Laptop kto doradzi?

#6

Post autor: Wojtekxxx9 »

W zaszłym roku córce kupowałem za 3000. A ona używa całego zestawu Adobe do grafiki. Kupowałem Lenovo i jest ok. Ale też polecał bym Dell'a
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#7

Post autor: Birdy »

Może trochę przekornie - kto z Was używa nieprzerwanie, bezawaryjne komputer od 2010 roku? Bo mój jest taki właśnie rocznik i nie zamierzam go narazie wymieniać, bo kładzie na łopatki pececiaki A.D. 2017. Jedyna modyfikacja to dysk SSD 500GB jako główny i dodatkowy w kieszeni napędu optycznego. 7 lat pracy i ani razu się nawet nie powiesił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#8

Post autor: mariom222 »

Dell to chyba najrozsądniejszy wybór, miałem ich wiele od bardzo wczesnych modeli zaczynając, używki kosztowały mnie zazwyczaj ok 200 euro ,za nowego płaciłem 3,5 tyś zł, mega trwałe i wydajne
fajne sprzęty robi też lenovo ,za 3 tyś można mieć bardzo wydajny komputer ,tylko trzeba się pobawić po kupnie i pozbyć fabrycznie instalowanego pseudo wirusa ,,superfish,, (mimo nazwy nie ma nic wspólnego z rybkami:) )
najważniejsze to nie dać się nabrać na laptopa , zazwyczaj w cenie 2-2,5 tyś z niskonapięciowym procesorem ,,intel i5,, czy ,,intel i7,,
przy nazwie cpu ma literkę ,,u,, zamiast,,m,, i do niczego się to nie nadaje ,można poczytać maile w pociągu to wszystko


zapomniałem wstawić

Ostatnio zmieniony pt maja 26, 2017 5:55 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#9

Post autor: Tomasz3k »

Poszukaj na alledrogo Delli albo Lenovo Po leasingowych, ceny wahają się od 700 do 1200 za laptopy w bardzo dobrym stanie i roczną gwarancją.... a i parametry mają bardzo dobre .
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#10

Post autor: Miro »

Oni pomogą, na pewno doradzą :D
https://www.provident.pl/

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#11

Post autor: Dejw »

Na "poleasingowe" Delle i te nowe, ale w podejrzanie niskiej cenie radzę uważać. Mogą być to sprzęty refabrykowane (refurbished), które z reguły mają nieusunięte wady, a i z gwarancją bywają duże problemy.
Jeśli zdecydujesz się na Della, możesz uderzyć do mnie - pracowałem 3 lata w ich Wsparciu Technicznym, więc coś tam wiem i doradzę. :D :pada:
Ostatnio zmieniony pt maja 26, 2017 11:52 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#12

Post autor: Tomasz3k »

Dejw pisze: Na "poleasingowe" Delle i te nowe, ale w podejrzanie niskiej cenie radzę uważać. Mogą być to sprzęty refabrykowane (refurbished), które z reguły mają nieusunięte wady, a i z gwarancją bywają duże problemy.
Jeśli zdecydujesz się na Della, możesz uderzyć do mnie - pracowałem 3 lata w ich Wsparciu Technicznym, więc coś tam wiem i doradzę. :D :pada:
Trochę nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią, sam kupiłem kilka sztuk takich Notebooków/laptopów, M.in. dla siebie dell e6230, działa już 3 rok, w między czasie miał jedną awarię, która została usunięta na gwarancji bez problemu. Parametry I5, 4gb, 128ssd, na dzień dzisiejszy już nic nadzwyczajnego, ale.... jakość wykonania tego notebooka a i dzięki temu szybkość działania, bije na głowę wszystkie nowe asusy czy acery o tych samach parametrach... (sprawdzone) dlatego mogę z całą pewnością polecić .

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#13

Post autor: Dejw »

Tomasz3k pisze:
Trochę nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią, sam kupiłem kilka sztuk takich Notebooków/laptopów, M.in. dla siebie dell e6230, działa już 3 rok, w między czasie miał jedną awarię, która została usunięta na gwarancji bez problemu. Parametry I5, 4gb, 128ssd, na dzień dzisiejszy już nic nadzwyczajnego, ale.... jakość wykonania tego notebooka a i dzięki temu szybkość działania, bije na głowę wszystkie nowe asusy czy acery o tych samach parametrach... (sprawdzone) dlatego mogę z całą pewnością polecić .
Nie musisz się zgadzać. Wystarczy, że przeczytasz dokładnie. :P "Mogą być to sprzęty refabrykowane (refurbished)".
Jeśli kupujesz sprzęt poleasingowy, ale pochodzący z oficjalnej dystrybucji (lub od jakiegoś oficjalnego partnera), to nie ma problemu. No chyba, że trafisz na jakąś awaryjną sztukę, ale to zawsze może się zdarzyć. Chodziło mi głównie o te refabrykowane.
Dodano po przerwie do tego postu:
Jeśli zdecydujesz się na używanego Dell'a, przed zakupem poproś o numer ServiceTag urządzenia. Możesz w ten sposób łatwo sprawdzić pochodzenie sprzętu oraz zgodność konfiguracji z oryginalną.
Ostatnio zmieniony pn maja 29, 2017 12:56 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lea
Zapaleniec
Posty: 309
Rejestracja: śr lut 22, 2017 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Basia
Płeć:

Laptop kto doradzi?

#14

Post autor: Lea »

A ja od ponad 10 lat pracuję i mam domowo lapki Lenovo i też polecam w 100% :)
Nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”