Żywienie jaszczurek

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Grzmirura
Zapaleniec
Posty: 421
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 2:49 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursynów-Natolin
Na imię mam: Norbert_[przez ER]
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#1

Post autor: Grzmirura »

Może ktoś ma Gekona lamparciego, albo Agamę brodatą i mógłby podpowiedzieć co i ile dziennie zjadają i ile kosztuje ich miesięczne utrzymanie? Poszperam w internetach, ale może ktoś, coś...
W kwestii akwariów - szykują się duuuże zmiany.

Czy konie mnie słyszą?

Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#2

Post autor: Pesopl »

Mam gekona orzęsionego zjada tyle co nic generalnie codziennie dostaje mix repashy plus wapno i raz na jakiś czas witaminy owady sporadycznie ale jest problem z dostępnością.
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#3

Post autor: Lena_Ned »

Ja się mogę wypowiedzieć tyle, co podpatrzyłam od brata: miał jedno i drugie. Agama jak już dorosła zjadała raz w tygodniu noworodka mysiego, a poza tym chyba codziennie dostawała po kilka sztuk mączniaków plus były wpuszczane świerszcze z zoologa, ze dwa takie duże zazwyczaj. Plus sypane na świerszcze witaminy, ale to też nie codziennie. Tylko agama musi mieć naprawdę zapewnione miejsce, inaczej jest niefajnie. Brat miał duże terrarium a i tak z rozpędu wpadała na szybę raz po raz i musiał ją oddać. Agamę znaczy. Codzienny koszt nie jest duży, noworodki i robale wiele nie kosztują, plus tyle co żarówka wyświeci. Jedynie zakładanie terra i sprzęt, to kosztuje.. pewnie znajdziesz na necie milion razy więcej przydatnych informacji. Fajny jest proces zrzucania wylinki. Jaszczurki czasem mi przypominają takie małe psy z zachowania, ciekawie się je obserwuje. Z gekonem zapewne jest nieco mniej problemów, choć trzeba uważać by nie kupić jakiegoś chorowitka. Często potrafią mieć różne wady genetyczne.
Dodano do tego postu po 5 minutach 31 sekundach
Dodam, że łatwo jest trzymać hodowlę mączniaków w domu, pomyśl o tym, zawsze lepiej niż wciąż latać po nie do zoologa. Co do agam... mam dość brutalne wspomnienia z dzieciństwa, bo ta gamka brata nie chciała jeść tak do końca noworodków mysich... zawsze zostawiała je na kilka godzin, żeby potem zabić i zjeść sam tors, lub samą głowę... a reszta jak u wybrednego kotka -zostawała. One były żywe, nie mrożone. A ja co najciekawsze w tym czasie sama miałam hodowlę myszek....Miałam jakieś 12 lat, no co :)

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#4

Post autor: Dejw »

Karmienie dorosłej agamy codziennie?! Matko i córko! Dobrze, że przynajmniej witaminy dawał...

Jeśli chodzi o agamy, parę garści podstawowej wiedzy znajdziecie tutaj: http://pogona.pl/
Pesopl pisze: wt wrz 12, 2017 9:49 amowady sporadycznie
Eh...to powinna być podstawa ich diety + witaminy. Dla ryb szukacie wymyślnych pokarmów, żywe, mrożone inne cuda, a gada karmicie sztuczną paszą. :(

Zawsze denerwowało mnie w ludziach to, że biorą zwierzę "bo mi się podoba", nie mając żadnego doświadczenia i znajomości potrzeb zwierzęcia. Potem widać na OLX welona w kuli 5l, zagłodzoną i powykrzywianą z braku witamin i UV agamę, psy błąkające się przy drogach...eh, szkoda słów.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#5

Post autor: Lech-u »

Dejw pisze: wt wrz 12, 2017 1:19 pmZawsze denerwowało mnie w ludziach to, że biorą zwierzę "bo mi się podoba", nie mając żadnego doświadczenia i znajomości potrzeb zwierzęcia. Potem widać na OLX welona w kuli 5l, zagłodzoną i powykrzywianą z braku witamin i UV agamę, psy błąkające się przy drogach...eh, szkoda słów.
To napisałeś tak "ogólnie" czy skierowałeś to do jakiejś konkretnej wypowiedzi na FAWA?
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#6

Post autor: Lena_Ned »

Dejw, z tego co pamiętam, młode agamy powinny jeść codziennie, dopiero później karmi się je rzadziej...
Awatar użytkownika

Autor
Grzmirura
Zapaleniec
Posty: 421
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 2:49 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursynów-Natolin
Na imię mam: Norbert_[przez ER]
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#7

Post autor: Grzmirura »

Dzięki wielkie!
W kwestii akwariów - szykują się duuuże zmiany.

Czy konie mnie słyszą?

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#8

Post autor: Dejw »

Lech-u pisze: wt wrz 12, 2017 1:32 pm To napisałeś tak "ogólnie" czy skierowałeś to do jakiejś konkretnej wypowiedzi na FAWA?
Ogólnie. Tutaj (w przypadku ryb oczywiście) rzadko spotykam się z "niewłaściwym traktowaniem".
Ale oczywiście jakbym spotkał, to będę tępił.;)
Lena_Ned pisze: wt wrz 12, 2017 2:04 pmDejw, z tego co pamiętam, młode agamy powinny jeść codziennie, dopiero później karmi się je rzadziej...
Tak, ale napisałaś wyraźnie:
Lena_Ned pisze: wt wrz 12, 2017 12:52 pmjak już dorosła zjadała raz w tygodniu noworodka mysiego, a poza tym chyba codziennie dostawała po kilka sztuk mączniaków
:P
Dobra, nie czepiam się już, bo jeszcze bardziej mnie znielubicie. :/
Ostatnio zmieniony wt wrz 12, 2017 3:09 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#9

Post autor: Lena_Ned »

A tam, czepiasz się szczegółów, raz w tygodniu noworodek, a jak codziennie, czy tam co drugi dzień podrzuci się lekką proteinkę w postaci mączniaka, to się chyba nic nie stanie. Z rybami tak samo, jeden karmi codziennie inny co dwa dni, jeszcze inny rano i wieczorem, ważne żeby tak czy siak nie przekarmić. Rozejm?

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#10

Post autor: Dejw »

:hug:

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Żywienie jaszczurek

#11

Post autor: Dejw »

Lech-u,
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-kula ... 111f8638f1 o tym mówiłem... Powinno się takiemu człowiekowi tę kulę na łeb założyć i kazać tak chodzić. :-x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”