Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#61

Post autor: Tygrys »

Ostatni post z poprzedniej strony:

faktycznie pogubilem sie,oco tu chodzi
zawieszony profil

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#62

Post autor: cinek1916 »

saintpaulia pisze: wt sty 09, 2018 4:17 pmZmiany w regulaminie bez powiadomienia użytkowników
Przeczytaj w moim temacie w zamkniętej części co Lech-u na ten temat napisał. Powinnaś sprawdzać na bieżąco zmiany w regulaminie...


Uprzedzam zarzut o netykiecie, trzeba było tutaj mi odpowiedzieć a nie kasować całe tematy, czy tam przenosić do moderatorni.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#63

Post autor: brenda »

Ja nie wiem o co chodzi. Fakt jest, że stało się coś, przez co spora grupa ludzi opuszcza forum. Powiem szczerze, że na podstawie niektórych wypowiedzi byłam skłonna uwierzyć, że jest to całkiem niepotrzebnie rozdmuchana afera dosłownie o nic. Niestety nie mogę się o tym przekonać, bo posty w których toczyła się dyskusja na temat tego, dlaczego ludzie odchodzą zwyczajnie zniknęły.
Argumentujcie to jak chcecie, potrzebą pilnowania porządku, potrzebą nie dopuszczania do siania zamętu, potrzebą nie pozwalania na bezsensowne spory. Prawda jest taka, że usuwanie takich tematów nie wygląda dobrze. Siłą rzeczy zmuszona jestem do stwierdzenia, że chyba faktycznie coś złego się tu stało i skoro ślady zostały usunięte, to chyba faktycznie administracja ma się czego powstydzić.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#64

Post autor: Lech-u »

Za chwilę napiszę odpowiedź na toczące się dyskusje.
Proszę o chwilę cierpliwości.
Awatar użytkownika

SHARK
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Borys
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#65

Post autor: SHARK »

Lech-u pisze: wt sty 09, 2018 5:09 pmZa chwilę napiszę odpowiedź na toczące się dyskusje.
Proszę o chwilę cierpliwości.
Kurczę akurat będę wracał do domu.
obrazek
Awatar użytkownika

admin
Admin
Posty: 369
Rejestracja: czw lis 17, 2005 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#66

Post autor: admin »

saintpaulia
bo nie nadążam
jakie zmiany?
Jesteś kolejne co pisze wymysły a inni potem tego się czepiają.
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl

Wojtekxxx9

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#67

Post autor: Wojtekxxx9 »

Regulaminu? Że nasze posty są WASZĄ własnością na przykład?
Awatar użytkownika

admin
Admin
Posty: 369
Rejestracja: czw lis 17, 2005 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#68

Post autor: admin »

Czytaj ze zrozumieniem. I sprawdź regulamin na każdym innym forum
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl

Wojtekxxx9

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#69

Post autor: Wojtekxxx9 »

Jak pamiętam był nawet temat na ten temat. Tylko zniknął. Nie interesuje mnie inne forum tylko to.
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2018 5:36 pm przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#70

Post autor: cinek1916 »

admin pisze: wt sty 09, 2018 5:25 pmjakie zmiany?
Przecież ktoś wkleił treść starego i nowego regulaminu. Poszukaj w moderatorni, archiwum albo w kosmosie.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#71

Post autor: saintpaulia »

Wymysły, czepianie - kolejne słowa świadczące o szacunku aministratora do użytkowników.
To moja ostatnia wypowiedź. Czekam tylko na to, co napisze Lechu.
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#72

Post autor: brenda »

ej, ja nie chcę tu wyjść na taką penerę (mówi się tak u was? czy to tylko poznanskie słowo?), która trzyma raz z jednymi raz z drugimi. Z nikim do końca nie trzymam, bo jak powtarzam, nie do końca wiem o co chodzi,
ale...
zastanawiam się, czy to o postach będących własnością forum nie jest całkiem standardowym zapiskiem. Jak na jednym forum cytuję wypowiedź z innego to jako źródło podaję "post z forumjakiegoś.peel". Nie podaję jako źródła nazwy użytkownika, który dany post napisał. Może robię źle, ale nie ja jedna. Ja to interpretuję tak, że jak coś opublikuję na forum to staje się to jakby dobrem wspólnym wszystkich forumowiczów, nie admina czy modów, czy nawet moim.

Jeśli tak, to nie mam nic przeciwko temu zapiskowi. Chyba, że doszłoby do sytuacji, że np. piszę sobie jakiś poradniczek, wrzucam na to forum oraz na inne i dostaję po głowie, że to własność fawy i nie mam prawa. Wtedy bym się wkurzyła. Nie wiem do końca, która z tych dwóch sytuacji ma tu miejsce.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

admin
Admin
Posty: 369
Rejestracja: czw lis 17, 2005 10:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#73

Post autor: admin »

Wojtekxxx9 skoro tamto forum lepsze to po co tu piszesz? odpuść
saintpaulia każde moje zdanie krytykujesz więc nie pisz ze mną
Dodano do tego postu po 1 minucie 16 sekundach
Zapis w regulaminie forum każdego jest po to aby forum miało sens i ciągłość wypowiedzi. Inaczej jakiś nerwowy user co 5min może kazać adminowi coś zmieniać. a to bez sensu
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2018 5:39 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#74

Post autor: brenda »

Inna sprawa, że tak teraz szukam i nie mogę znaleźć, gdzie jest ten zapisek o postach będących własnością forum. Regulamin, ostatnio zmieniany w grudniu nie ma czegoś takiego.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

Johanna
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: czw lip 27, 2017 1:07 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#75

Post autor: Johanna »

Nie staję po żadnej stronie, tym bardziej, że mój wkład w to forum był niewielki, więc być może nie mam prawa się wypowiadać. Jeśli jednak mamy być wszyscy fair to pozwólmy Lech-u na napisanie tego oficjalnego oświadczenia, ktore obiecał. W tej chwili wydaje mi się OBIE strony za bardzo się nakręciły, a chyba nie chodzi nam tu o toczenie wewnętrznej wojny. Zawsze da się dogadać, jeśli tylko obie strony działają rozsądnie.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#76

Post autor: Lech-u »

Zapraszam do lektury. Oświadczenie jest dostępne w każdym dziale jako wątek przyklejony na samej górze.
Awatar użytkownika

SHARK
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Borys
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#77

Post autor: SHARK »

Lech-u pisze: wt sty 09, 2018 5:54 pmZapraszam do lektury. Oświadczenie jest dostępne w każdym dziale jako wątek przyklejony na samej górze.
Przeczytałem i powiem tylko tyle, że sam sobie zaprzeczasz. Niestety widać, że w Twoim słowniku nie ma pozycji przeznania się do popełnionych błędów i nie dotrzymanego słowa.

Dziękuję.
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#78

Post autor: kiql »

Tylko dlaczego je zablokowales? To ja zapytam tutaj. Dlaczego ta autokorekta zamienia adres nowego forum na tekst " usunięte automatycznie poprzez skrypt z powodu spamu na fawa.pl" a w prywatnej wiadomosci ten adres nowego forum zostal zmieniony na adres fawy? Kontakt mailowy tez zostal podmieniony na fawowy. I dlaczego tylko adres nowego forum podpada pod spam a inne witryny nie?
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2018 6:06 pm przez kiql, łącznie zmieniany 1 raz.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#79

Post autor: Lech-u »

kiql pisze: wt sty 09, 2018 6:06 pm I dlaczego tylko adres nowego forum podpada pod spam a inne witryny nie?
Bo jest prowadzona agitacja na inne forum za pomocą FAWA.
Czyli spam.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#80

Post autor: Tygrys »

To juz wiem oco ta cala aferaxo link do innego forum?to przecież blachostka jesli daje sie go na pw czy mail.Chyba nie stego powodu niedziala pw i mail,mam nadzieję
zawieszony profil

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#81

Post autor: cinek1916 »

Lech-u, prosiłem o USUNIĘCIE a nie zamknięcie mojego tematu z szafkami w dziale specjaliści. PW zepsute więc piszę tu oraz żeby inni nie pomyśleli, że to jakaś zemsta.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#82

Post autor: Tygrys »

Lechu pw nie mogą sobie userzy spamowac miedzy saba?
Dodano do tego postu po 1 minucie 20 sekundach
Pisać linki reklam dawać
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#83

Post autor: Lech-u »

cinek1916, nie usuwamy postów na FAWA. Mogę przenieść do archiwum jeśli chcesz.
Tygrys pisze: wt sty 09, 2018 6:13 pmLechu pw nie mogą sobie userzy spamowac miedzy saba?
Nie interesuje mnie to co userzy piszą między sobą na PW.
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#84

Post autor: kiql »

A dlaczego ta niby autokorekta dziala inaczej na forum a inaczej w prywatnych wiadomosciach?
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#85

Post autor: Lech-u »

Działa wszędzie tak samo w danym momencie. Nie ma innej opcji.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#86

Post autor: cinek1916 »

Całą zadymę się dało to i ten malutki temacik pewnie się da.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#87

Post autor: krasnal »

Lech-u,
W tym właśnie regulaminie dopisałem jedno zdanie wyjaśnienia (które nie zmienia podejścia do postów i wątków napisanych przez użytkowników). Dodałem jedynie zdanie wyjaśniające, do zdania, które zawsze istniało w regulaminie. Oba zdania mają takie same znaczenie, czyli chodzi o to, że rejestrując się na forum wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Czyli rejestrując się użytkownik daje nam prawa autorskie do wykorzystania treści na forum
W zmienionym regulaminie było to trochę inaczej zapisane --- szkoda ,że nie zrobiłem skrenu ale miało brzmienie
iż to forum staje się właścicielem postów --- prawa autorskie przekazujemy Fawa.pl a co za tym idzie :
nie możemy nigdzie indziej pisać /udzielać się bez zgody dyrekcji
Ostatnio zmieniony wt sty 09, 2018 6:26 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#88

Post autor: Lech-u »

krasnal pisze: wt sty 09, 2018 6:24 pmW zmienionym regulaminie było to trochę inaczej zapisane --- szkoda ,że nie zrobiłem skrenu ale miało brzmienie
iż to forum staje się właścicielem postów --- prawa autorskie przekazujemy Fawa.pl
Znaczenie tego zdania jest dokładnie takie jak napisałem w oświadczeniu.
Nie mamy prawa do używania treści użytkowników poza FAWA.pl, chyba, że w formie normalnego linku, cytatu ze wskazaniem źródła itp. Czyli tak jak wszędzie na forach.

Użytkownik może pisać gdzie chce i powielać te same informacje po wielokroć w sieci. Na wszelkich forach, blogach czy innych fejzbukach.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#89

Post autor: asheka »

Lechu, szkoda, że brakuje Ci odwagi, żeby się przyznać, że się zagalopowałeś w swoim cesarzowaniu. Nie takie obowiązywały tu zasady, zanim wkroczyłeś ze swoim zupełnie nieuzasadnienie rozbuchanym ego. Nie było kasowania postów, była zgrana ekipa mądrych Modów. Przejrzyj wreszcie na oczy- większość z nich odeszła bo nie mogła znieść Twoich uparcie forsowanych pomysłów. Nikogo nie słuchałeś i nadal nie słuchasz. Brniesz w tę żenadę. Możesz mydlić oczy tym, co tu zaglądają od przypadku do przypadku swoją autokorektą o podobnymi bzdurami. Forum to ludzie, a nie jeden megaloman. A Ty tym ludziom wlazłeś w brudnych buciorach w świętość, jaką jest prywatną korespondencja. Oczekujesz teraz szacunku, czy może zaufania?
Awatar użytkownika

Autor
brenda
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 31, 2017 10:42 pm
Lokalizacja: Wielkopolska
Na imię mam: Agata
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#90

Post autor: brenda »

Ja założę, że wszyscy mają dobrą wolę. Zawsze to robię. W związku z tym postanawiam traktować tą autokorektę jako narzędzie usprawniające działanie forum a nie jakąś broń z buntem czy coś w ten deseń.

W związku z tym uwaga/pytanie: skoro jest tak wielki że tak powiem opór społeczny na tą nakładkę, to nie lepiej z niej po prostu zrezygnować? Czy to usprawnienie jest warte takich przepychanek?

Blokowanie podawania adresów obcych witryn również w prywatnych wiadomościach jest ciut bez sensu. Standardem zarówno na tym forum, jak i na innych, jest coś w stylu
"ja kupiłem taki filtr taniej" "o, a powiesz mi gdzie?" "ok, wyślę ci adres sklepu w pw zeby nie robić reklamy na forum"
Nie zawsze linkowanie czegoś jest autoreklamą. Częściej jest zwykłym przekazywaniem informacji.

Chyba, że czegoś nie zrozumiałam i jednak w PW można będzie wszystkie adresy (poza tym "gorącym") sobie normalnie wysyłać i żadna autokorekta w to się nie wtrąci.

Żeby być sprawiedliwym, przyznaję, że posty w stylu "to forum jest do niczego, chodźcie wszyscy na adresnowego.peel" byłyby kasowane na każdym znanym mi forum.
Jeśli ktoś stąd uzna, że jest mu tu już źle to prawdopodobnie sam z siebie będzie szukał alternatywy i na to drugie forum trafi. Jeśli nie szuka, to pewnie mu tu odpowiada i nie ma co na siłę przekonywać.

Btw: reklamy nie do końca dotyczą kilku użytkowników. Dla praktycznie wszystkich są swojego rodzaju informatorem, co się w akwarystycznej okolicy dzieje i gdzie warto obecnie zajrzeć. Ja nie jestem z Warszawy, więc nie korzystałam z tego i tak. Ale dla miejscowych użytkowników im szerzej rozbudowane działy typowo lokalne, tym forum atrakcyjniejsze. Jednak decyzje, na temat tego, czy lepiej utrzymać poziom atrakcyjności forum, czy zarobić parę złotych należą do administracji i tak jak Lechu w oświadczeniu napisał, nie muszą być publicznie omawiane.
Jest:
20l - Dolina Krewetek
112l towarzyskie
W planach: 112l BW i ok 300l towarzyskiego
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Piszę odpowiedz na temat, a tu bach - już go nie ma

#91

Post autor: Lech-u »

Asheka o ile pamiętam to za czasów Twojego moderowania ustalaliśmy pewne słowa autokorekty. To już wtedy była ingerencja we wszystkie treści, za pomocą automatu. Tylko możliwe, że wtedy nie widziałaś słów zmienianych automatycznie bo ich nie używałaś. Także w PW.

Nie ma mechanizmu, który wprowadza autokorektę w poście a nie wprowadza w PW. Tak się nie da.
brenda pisze: wt sty 09, 2018 6:32 pmChyba, że czegoś nie zrozumiałam i jednak w PW można będzie wszystkie adresy (poza tym "gorącym") sobie normalnie wysyłać i żadna autokorekta w to się nie wtrąci.
Autokorekta dotyczy słów obraźliwych, przekleństw, wulgaryzmów,rasizmów i spamu. Nie można tego wyłączyć, bo wtedy prawnie odpowiada administracja za propagowanie takich treści. A nie można wszystkiego sprawdzić, dlatego jest automat.
Jeśli użyjesz linku do sklepu (nawet takiego, który się nie reklamuje) to nic się nie stanie i autokorekta nie zadziała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”