Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
Medalik

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#1

Post autor: Medalik »

Zna kto jakieś niedrogie i godne polecenia miejsce, gdzie mógłbym zakupić płytę meblową, czy jak ona się tam zwie. Będę budował terrarium dla swojej Agamy bo z obecnego trochę wyrosła. Za pierwszym razem pojechałem do Leroy Merlin, liczę na trochę tańsze miejsce :/. Nie chcę surowego OSB więc musi być jakiś wybór abym do mebli mógł coś dobrać. Oczywiście fachman ma to dociąć przede wszystkim precyzyjnie, czas mnie jakoś nie goni więc nie będę wydzwanial co godzinę czy już...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#2

Post autor: Lech-u »

Polecam hurtownie Forpłyt.
Maja dwie lokalizacje w Warszawie.

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#3

Post autor: Karolus »

Potwierdzam, lepszego miejsca niż Forpłyt w Wa-wie chyba nie ma, olbrzymi wybór płyt i akcesoriów, niestety skutkuje to sporymi kolejkami bo sporo "meblowców" tez tam się zaopatruje, najlepiej pojechać z samego rana.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

Autor
Medalik

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#4

Post autor: Medalik »

:pada: jak wspomniałem na czasie mi jakoś wybitnie nie zależy to i w kolejce mogę postać. Będzie więcej czasu na przemyślenie aranżacji.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#5

Post autor: marcinzabki29 »

A do Ząbek Masz daleko?
Jest taka nieduża firma.
Sam tam zamawiałem płyty do szafek, wybór mają spory i dokładnie docinają. I oczywiście oklejają brzegi.
Pozdrawiam Marcin

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#6

Post autor: Karolus »

Jeśli mówisz o tej koło UM, to jest to też Forpłyt (filia/właściciel?, nie mam pojęcia), minus chyba taki że trzeba kupić całą formatkę, ale za to głowy nie dam.
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2018 7:33 am przez Karolus, łącznie zmieniany 1 raz.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Darek735
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: sob sie 13, 2016 1:20 pm
Telefon: +48607561205
Lokalizacja: Warszawa,Bemowo,YelonkY
Na imię mam: Dariusz
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#7

Post autor: Darek735 »

Polecam,korzystałem.Nie trzeba kupować całej :) formatki
http://drewplyt.pl/
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#8

Post autor: PawelWaw »

Karolus pisze:Potwierdzam, lepszego miejsca niż Forpłyt w Wa-wie chyba nie ma, olbrzymi wybór płyt i akcesoriów, niestety skutkuje to sporymi kolejkami bo sporo "meblowców" tez tam się zaopatruje, najlepiej pojechać z samego rana.
Kurczę ja jakoś tego nie doświadczyłem - za 14 płyt OSB 1,8 z pocięciem na wymiar policzyli 1232 zł, w Castoramie zapłaciłem za to samo 826 zł. Od tamtej pory formatki kupuję tylko w Castoramie (też tną precyzyjnie i oklejają/laminują brzegi) - a jak znajdę taniej to jeszcze zwrócą mi różnicę w cenie( choć tej opcji jeszcze nie sprawdzałem).

Wysłane z mojego LG-V30 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#9

Post autor: marcinzabki29 »

Karolus, dokładnie o tej co napisałeś.
Gdy ja przycinałem, to płaciłem tylko za to co przycięli.
W Castoramie też zamawiałem, ale raz mi się zdarzyło, że przycięli źle.
Pozdrawiam Marcin

Bombelini
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 9:56 am
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Na imię mam: Gerard

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#10

Post autor: Bombelini »

Ja docinałem płytę pod akwa :szybko, dokładnie i tanio ( za niewielką dopłatą wywiercili otwory)
Usługi Stolarskie Andrzej Sołtys
Adres: Powstańców Śląskich 9, 01-381 Warszawa

balti
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: śr lut 14, 2018 7:28 pm
Telefon: 502569411
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Barbara
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#11

Post autor: balti »

W Wa-wie jest kilka hurtowni płyt meblowych . Większość z nich ma umowy dystrybucyjne na wyłączność z producentami płyt tychże /jest ich kilku/
Przy zakupie warto zwrócić uwagę nie tylko na grubość i kolor płyty ale i na producenta właśnie bo delikatnie mówiąc różnią się nie tylko nazwą i ceną .
Niektóre laminaty są bardziej łamliwe i podatne na uszkodzenia już podczas cięcia .
Nie daj się namówić na brzegowanie standotronem /bo tanio/ , jest to okleina na bazie papieru i przy kontakcie z wodą na bank prędzej czy później będzie z nią problem . Do akwa tylko brzegowanie pcv i też z wodą bym nie przesadzała.
Co do sklepów typu castorama to faktycznie potrafią mieć jakieś promocje i czasem nawet sprzedawać wybrany asortyment nawet poniżej kosztów , ale w zależności od obłożenia zamówieniami z usługami cięcia już bywa różnie .
Awatar użytkownika

WuPe
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#12

Post autor: WuPe »

Castorama cenowo jest bezkonkurencyjna. Robota precyzyjna - Castorama Targówek.

Autor
Medalik

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#13

Post autor: Medalik »

Z uwagi na pracę i czas wolny to chyba padnie na Castoramę. Celem wyjaśnienia dopisze tylko że buduje terrarium z suchym klimatem więc nie ma strachu o nasiąkanie itd. Castorama wydaje się też nie głupia bo na miejscu kupię pozostałe graty, jakieś wkręty, prowadnice do szyb itp itd

Oczywiście jak już się zabiorę za to i osiągne efekt końcowy to nie omieszkam wstawić foto
Ostatnio zmieniony pt mar 16, 2018 3:47 pm przez Medalik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#14

Post autor: marcinzabki29 »

A możesz zrobić fotorelację z budowy?
Wiem, że to forum akwarystyczne, ale mimo wszystko z pewnością znajdą się tacy którzy z ciekawością obejrzą Twoją pracę i postępy z budowy.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Medalik

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#15

Post autor: Medalik »

Spoko żaden kłopot. Biorąc pod uwagę mój zapał to gdzieś za miesiąc powinienem się za to zabrać :what:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#16

Post autor: marcinzabki29 »

W pełni Ciebie rozumiem.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Medalik

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#17

Post autor: Medalik »

I tak jestem dumny z siebie, że już ogarnąłem szyby na front, czasami stłuczone akwarium może dostać nowe życie.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#18

Post autor: marcinzabki29 »

Widzę, że nic się nie marnuje - brawo.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Medalik

Płyta meblowa na wymiar. Ktoś coś?

#19

Post autor: Medalik »

No aż żal było spisać na straty. Niby można było też wkleić szybę po poleciała boczna ściana ale to jednak 112 l i chyba bym nie spał spokojnie... A że przymierzam się od dłuższego czasu już do nowego terrarium to odruchowo złapałem za nóż :| źle to zabrzmiało ale trudno bo więc złapałem za nóż i rozciąłem stłuczkę. Zyskałem tym samym frontowe szyby do terrarium, szybę nakrywkową do kotnika, a dno ożeniłem kumplowi bo potrzebował do czegoś tam. Nic się nie może zmarnować :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”