Nasze inne zwierzaki

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Re: Nasze inne zwierzaki

#1201

Post autor: Miro »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Zapraszamy serdecznie na
XL i XLI MIĘDZYNARODOWĄ WYSTAWĘ KOTÓW RASOWYCH
17 i 18 stycznia 2015 r. (sobota-niedziela)
Specjalna wystawa PER / EXO – sobota 17.01.2015
Centrum Kongresowo - Wystawiennicze Hotel Gromada w Warszawie, ul. 17 Stycznia nr 32
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1202

Post autor: Tilia »

2 w 1, czyli "nasz inny zwierzak" w naturze :lol:

Obrazek

Dein

Nasze inne zwierzaki

#1203

Post autor: Dein »

Dżizas, jaki on ma długaśny ogon. To fotomontaż! To słynny kangur z Sadyby!
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1204

Post autor: Tilia »

:D To prawda, że z Sadyby.
Ogony mają faktycznie długie - pies leży na kanapie, ogon na podłodze.

Obrazek
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1205

Post autor: etna »

miro, niestety nadal są na wystawach psy z ciętym uchem i nie tylko przywiezione ze wschodu ,są i to cała mas naszych polskich psów z czołowych hodowli.teraz obcina się uszy ze " względów zdrowotnych " dostajesz papier od weta i śmigasz po wystawach , ogony też na tej zasadzie się tnie tylko mniej bo teraz to już normalna operacja jest (dorosły pies + usypianie + amputacja bo to kość) , gdy to się robiło zaraz po urodzeniu to chwila była bo to była jeszcze chrząstka
generalnie jak się chce obejść prawo to zawsze się znajdzie sposób

-- 11 sty 2015, o 20:54 --

robertwawa, piszesz że masz je od 24 lat ,z jakiej hodowli miałeś pierwszego i jak się nazywał ?
Adriana
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1206

Post autor: Miro »

Http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopiowanie_(kynologia" onclick="window.open(this.href);return false;)





Dzinnik Ustaw z 30 Lipca 2013r

Dziennik Ustaw – 8 – Poz. 856
1a.15) Zabrania się znęcania nad zwierzętami.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu
lub cierpień, a w szczególności:
1)16) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, niestanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia
na zwierzęciu, w tym znakowanie zwierząt stałocieplnych przez wypalanie lub wymrażanie, a także wszelkie zabiegi
mające na celu zmianę wyglądu zwierzęcia i wykonywane w celu innym niż ratowanie jego zdrowia lub życia,
a w szczególności przycinanie psom uszu i ogonów (kopiowanie);

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1207

Post autor: robertwawa »

Od Pomiernych był pies Figo Fago a Jackowego Sadu w Wołominie była matka i moja 1 suka Debra w papierach, a ja ją nazwałem Ajra. A mała pomyła od 18 latek.

-- N sty 11, 2015 9:52 pm --

I takie tam stare fotki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika

Teardrops
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: pn maja 21, 2012 10:14 am
Telefon: posiadam :P
Lokalizacja: Warszawa->Bemowo->?
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1208

Post autor: Teardrops »

A to jest nasz Leon. Fafik jest bardzo towarzyski i pogodny. Jest już z nami 8 latek. Bardzo lubi ludzi, ma wrodzone ADHD.

Obrazek

Wersja świąteczna :P :shock: :cool:
432l takie tam :viva: http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=31773" onclick="window.open(this.href);return false;
200l towarzyskie :x http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=20752
64 Ameryka http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=22546
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1209

Post autor: Lech-u »

Kapitalnie mu się łapy rozjeżdżają na podłodze w mieszkaniu.
Nakręć filmik, jak Leon pokonuje zakręty.

Fafik i Leon to jedna i ta sama osoba?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Teardrops
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: pn maja 21, 2012 10:14 am
Telefon: posiadam :P
Lokalizacja: Warszawa->Bemowo->?
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1210

Post autor: Teardrops »

Tak to ta sama osoba, a Karola ostatnio go przechrzciła na "Basiek". Tylko nie wiem skąd jej to się wzięło. :shock:
432l takie tam :viva: http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=31773" onclick="window.open(this.href);return false;
200l towarzyskie :x http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=20752
64 Ameryka http://fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t=22546
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1211

Post autor: etna »

robertwawa, super fotki
tak myślałam że się trzasnąłeś ciut ,za co ci dziękuję bo miałam miły wspominkowy wieczór, Figo był mega . :D
mój kontakt z ast to hodowla Antusza i Wiślany Port ,właśnie od momentu sprowadzenia przez Lewandowskich pierwszych do nich,
to były piękne czasy :oops:
Adriana

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1212

Post autor: robertwawa »

Kiedyś w Wiślanym Porcie mieli potężne psy, piękne takiej mocnej budowy. Teraz mam wrażenie że ta rasa robi się strasznie mizerna nawet w Wiślanym Porcie nie ma już takich psów jak kiedyś. Ze 3lata temu byłem Wyszkowie w hodowli Medok oni mają Dogo Canario (tzw kanarki :P ) psy i suki robią wrażenie i tak się zastanawiam że następny pies może być już kanarek.
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1213

Post autor: etna »

robertwawa, pw co by juz innych nie dręczyć naszą fascynacją :D
Adriana
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1214

Post autor: Lech-u »

etna pisze:pw co by juz innych nie dręczyć naszą fascynacją
Dręczcie! To całkiem fajne opowieści. Przy okazji można się czegoś dowiedzieć.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1215

Post autor: Tilia »

Jedyny bliski kontakt z tą rasą miałam z psem, który niedawno odszedł przeżywszy lat 17 (!). Piękny wiek. Rasa zupełnie nie z mojej bajki, ale tego psa bardzo lubiłam. Świetny pies, choć miał swoje za uszami :twisted:

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1216

Post autor: robertwawa »

Rasy bojowe to ludzie albo kochają albo się ich boją nie ma osoby która przejdzie obojętnie. Dlatego też uważam że powinna być ostra selekcja ludzi którzy chcą kupić taką rasę nie są to psiaki dla wszystkich ale co ja tam wiem.

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Nasze inne zwierzaki

#1217

Post autor: TeeS »

To i ja się pochwalę resztą zwierzyńca:

Obrazek
Leela
Obrazek
Manchester
Obrazek
Wolverine

Robertwawa a skoro o selekcji mówisz to po co dręczysz swoje ast kolczatkami, które dla tego typu ras przez wszystkich i trenerów i weterynarzy są stanowczo odradzane. Taki pies z kolczatką nawet jak mega ciągnie to jedyne co zrobi to pokaleczy sobie gardło i narobi ran i bólu a i tak dalej będzie ciągną.

Ogólnie posiadanie jakiegokolwiek psa to odpowiedzialność też mam Amstaffa i akurat to ja borykam się ciągle z innymi psami bo mój jest na smyczy ciągle i ciągle jakieś inne mniejsze/większe psy podbiegają "no bo przecież on nic nie zrobi" ale to ja muszę się naszarpać i utrzymać swojego psa bo 10 sek i może być po wszystkim bo akurat moja psina mało toleruje inne psy, więc selekcja i zdrowy rozsądek nie tylko przy rasach uważanych za agresywne.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1218

Post autor: robertwawa »

A czy uważasz że wszystkie kolczatki są ostro zakończone? Bo te akurat miały zakończenia półokrągłe.

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Nasze inne zwierzaki

#1219

Post autor: TeeS »

Kiedyś pracowałem w zoologicznym i wiem jakie są dostępnie rodzaje kolczatek i wszystkie przy TTB robią im jedynie rany i sprawiają ból a TTB na to nie zważa i tak czy siak będzie dalej ciągną. Lepsze dla nich są albo Kantarki (niektóre psy tego nie lubią, mojej np nie założysz) lub obroże dławiące.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1220

Post autor: saintpaulia »

Robertwawa - nie zgodzę się z Twoją wypowiedzią. Ja akurat znam wiele osób, które obok tych ras przechodzą zupełnie obojętnie. Mi również są zupełnie obojętne. Z psów rasowych szczegolnym sentymentem darzę sznaucery olbrzymy i dogi niemieckie. Te, z którymi spotkałam się w rodzinie i wsrod znajomych po prostu mnie w sobie rozkochaly. Także gdybym kiedys miała zmienić miejsce zamieszkania, a mieszance na rasowca, to wybór byłby miedzy jedną z tych ras. Ale znając nas, zostaniemy przy mixach.

TeeS- Machester jest cudowny! I w ulubionej Pozie naszej Primki. Nazywamy to "na żula". :-P

Dein

Re: Nasze inne zwierzaki

#1221

Post autor: Dein »

robertwawa pisze:Dlatego też uważam że powinna być ostra selekcja ludzi którzy chcą kupić taką rasę nie są to psiaki dla wszystkich ale co ja tam wiem.
Przeszedłeś taką selekcję?

Też mam stosunek letni. Psa mi czasami żal, bo ma kogoś gupiego doczepionego do smyczy i wtedy zrozumiałe, że człowiek się trochę boi. Ze względu na popularność wśród ludzi, którzy traktują zwierzę jak przedłużenie siusiaka, a którzy z żywych rzeczy powinni mieć co najwyżej owsiki, często mają kogoś głupiego przyczepionego do smyczy, więc stosunkowo częściej człowiek się o siebie i swoje zwierzę obawia.
Mój pies też się boi. Jakieś ma skojarzenia niefajne, bo woli nadrobić drogi, niż przejść blisko krokodyla. A ona telewizji nie ogląda, gazet nie czyta, więc wykluczone, że ktoś jej zrobił z mózgu sieczkę i boi się, chociaż nie ma się czego bać.

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Nasze inne zwierzaki

#1222

Post autor: TeeS »

Saintapulia cudownie to on może wygląda cholera z niego :twisted: jak nie wiem ... ;(

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1223

Post autor: robertwawa »

Dein niestety nie ale chętnie się z Tobą spotkam żebyś mógł to sam ocenić jak również na małą wymianę poglądów.

Dein

Nasze inne zwierzaki

#1224

Post autor: Dein »

Właśnie się zastanawiałem, kto by taką selekcję miał prowadzić. Nadaję się do komisji? Urzekłem obiektywnością?
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1225

Post autor: Tilia »

Selekcja powinna być, ale na każdego psa. W ogóle na każdego zwierzaka, bo wiele osób w ogóle sobie nie zdaje sprawy co ze sobą niesie taka decyzja (kupno/adopcja psa czy kota) i potem pojawiają się problemy różnorakie. Najczęściej cierpią na tym zwierzaki, co widać choćby po ilości psich czy kocich nieszczęść do adopcji (do adopcji jeśli mają szczęście...).
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1226

Post autor: Miro »

TeeS pisze: bo mój jest na smyczy ciągle
I to jest podstawowy błąd przy wychowywaniu psa ! Każdy pies [ oczywiście " normalny" } powinien biegać luzem z innymi psami chociaż by po to żeby umiał zachować się w stadzie.Nawet jak dostanie łomot jako młody od starszych to dla jego dobra na przyszłość będzie czuł respekt przed większymi i groźniej wyglądającymi psami !
Prowadzając psa non stop na smyczy [czyli izolując ] robi się psu krzywdę.
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

Re: Nasze inne zwierzaki

#1227

Post autor: Tilia »

miro pisze:
TeeS pisze: bo mój jest na smyczy ciągle
I to jest podstawowy błąd przy wychowywaniu psa ! Każdy pies [ oczywiście " normalny" } powinien biegać luzem z innymi psami chociaż by po to żeby umiał zachować się w stadzie.Nawet jak dostanie łomot jako młody od starszych to dla jego dobra na przyszłość będzie czuł respekt przed większymi i groźniej wyglądającymi psami !
Prowadzając psa non stop na smyczy [czyli izolując ] robi się psu krzywdę.
Przesada w obie strony może być niezdrowa. Łomot owszem, ale zasłużony, zrozumiały i nieczyniący krzywdy. Inaczej pies po dorośnieciu może mieć problem z psami podobnymi do sprawcy łomotu. Ja wychodzę z założenia, że stado (czy też grupa) owszem, ale starannie dobrana. Leczyłam kiedyś długo swojego psa, który dostał łomot - psu o innym modelu zachowania przeszkadzał sposób zabawy (bieganie z patyczkiem, samodzielne i szybkie) mojego psa i zaczął na niego polować. Upolował - zbił go z nóg w pędzie, co chart przypłacił urazem, rentgeny, leczenie, parę miesięcy się to odzywało. Inny, zaatakowany (w jego mniemaniu absolutnie niesłusznie), znienawidził owczarki szkockie, co odkręcałam długo. Itp. itd.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Nasze inne zwierzaki

#1228

Post autor: Miro »

Tilia pisze:Przesada w obie strony może być niezdrowa.
oczywiście ! My też powinniśmy mieć rozum i umieć przewidzieć zachowanie innych psów ale warknięcie [ czy nawet pogonienie ] innego starszego na naszego młodego to nic złego.

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Nasze inne zwierzaki

#1229

Post autor: TeeS »

Spójrz na górę strony i poczytaj: Leela to znajda, znaleziona jak miała około 6-7 msc, miała wtedy ciężkie ropienie na pysku i bardzo ostre zapalenie pęcherza (lała gdzie popadnie - zamiast wyleczyć ktoś ją pewnie przez to wyrzucił). Dodatkowo miała ślady różnego rodzaju okaleczeń. Jest mega nie ufna co do nowych osób, dodatkowo jeśli chodzi o zwierzaki nie lubi sobie w kaszę dawać dmuchać i od razu reaguje, a niestety 99% psów na zewnątrz się jej boi i reaguje albo szczekaniem, warczeniem etc albo silnym lękiem uciekaniem etc Oba typy reakcji innych psów są przejawami strachu a jeżeli mówimy o stadnych zachowaniach to jeśli coś o nich wiesz, to też wiesz jak strach jest eliminowany w stadzie, a Leela i z racji gabarytów i z racji jej rasy z 99% tych psów raczej nie miałaby żadnych problemów i różnie dla nich to się mogłoby skończyć. I uwierz mi ja i tak mam świadomość że nawet jak podbiegnie do nas pies i Leela będąc na smyczy coś mu zrobi to i tak każdy będzie zwalał winę na nią "bo to taka rasa". Biorąc pod uwagę jej przeszłość, jej charakter Leela i zachowania innych psów, Leela biega na smyczy jeśli wokół są psy lub mogą się pojawić, oczywiście jest z niej spuszczana tylko z poznanymi już psami z którymi wiem jak będzie się zachowywać lub gdy nie ma nikogo wokół. Wolę żeby pocierpiała na smyczy lub sporadycznie sama biegała niż miała by co rusz być na 14 dniowej obserwacji.

Idąc tropem spuszczania "normalnych psów" to 95% psów które widzę na spacerach powinny być na smyczy, bo albo nie są po szkoleniach albo są ale mają kiepskiego właściciela, który nie potrafi szkolenia przełożyć na rzeczywistość. Leela ma szkolenie ukończone z wyróżnieniem, niestety ja na nim z nią nie byłem, więc też super Panem nie jestem.

-- Wt sty 13, 2015 1:11 pm --

Miro zdajesz sobie sprawę że TTB nie ostrzegają przed atakiem. Mój pies nie warczy, szczeka praktycznie tylko w domu jak kogoś słyszy na klatce, jeśli chce zaatakować lub skarcić po prostu to czyni [albo dusi łapami albo gryzie albo podgryza (szczypie delikatnie zębami w celu skarcenia)]

Dein

Nasze inne zwierzaki

#1230

Post autor: Dein »

Tees jest mądry i wie, co robi. Dobrze wybrał priorytety. Taka jest opinia Stalina.
Nie każdy pies może uczestniczyć w manewrach poligonowych, m.in dlatego, że na takich manewrach siły nie są równe, a wydarzeń nie da się przewidzieć. Nie wysyła się psa na manewry bez smyczy, jeśli może to przynieść więcej szkód niż pożytku. Nie każdy zwierz ma optymalny start i jest czystą kartą do zapisania, kiedy trafia w ręce docelowego człowieka. Jeśli dostaje się psa z różnych przyczyn nieprzyjacielskiego dla postronnych, trzeba iść na najbardziej bezpieczny kompromis, zamiast ślepo stosować się do najpowszechniejszych rad o wychowaniu psa w społeczeństwie. Zwłaszcza w miejskim społeczeństwie, gdzie zwierzę i właściciel mają na starcie ograniczony kredyt zaufania, a kontrolowanie psa na każdym jego kroku jest obowiązkiem przewidzianym w przepisach. Jeśli ta psina coś nabroi, nawet sprowokowana, nikt nie będzie słuchał tłumaczeń, że swobodna konfrontacja to element wychowania.

TeeS
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 06, 2015 2:04 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Tomasz

Nasze inne zwierzaki

#1231

Post autor: TeeS »

Oczywiście ja chciałbym żeby Leela była pod względem kontaktu łatwiejsza tzn mniej się bała ludzi i bardziej przyjaźnie była nastawiona na kontakt z innymi psami. Niestety proces socjalizacji w jej przypadku musiałby być przeprowadzony przez osobę dużo bardziej doświadczoną w tym temacie niż ja no i z bardzo wyselekcjonowanymi psami, których reakcję też da się w miarę przewidzieć. Niestety na ten moment nie jest to możliwe. Dodam jeszcze że Leela np Manchestera nie zjadła a poznała go już jak miała 5 lat. Inne koty ciałaby ganiać, bo inne przed nią uciekają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”