Komputer

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Komputer

#1

Post autor: Drottnar »

Drodzy moi mili,

czy ktoś zna dobry sklep, w którym będę mógł złożyć dobry komputer (bez monitora itp.) za rozsądną cenę (do 1000zł)?
Awatar użytkownika

malinowy75
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: pt maja 08, 2009 2:46 pm
Telefon: 534019147
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#2

Post autor: malinowy75 »

Ja składałem młodemu na Sokratesa Bielany,z części nowych i używanych polecam bardzo dobra hurtownia złożą Ci co tylko chcesz włącznie z życzeniami :wink:

mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#3

Post autor: mattoid »

Drottnar pisze:Drodzy moi mili,

czy ktoś zna dobry sklep, w którym będę mógł złożyć dobry komputer (bez monitora itp.) za rozsądną cenę (do 1000zł)?
A nie wolałbyś sam sobie poskładać? Kupisz części na Alledrogo lub na giełdzie i poskładasz puzzle. Jeśli nigdy tego nie robiłeś, ewentualnie masz obawy, żeby czegoś nie popsuć, to mogę pomóc.
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Komputer

#4

Post autor: Drottnar »

Złożyć komputer raczej potrafię (obecny składałem właśnie sam). Problem w tym, że:
1. straciłem orientację w sprzęcie i nie wiem, co warto wsadzić, a czego nie; co z czym będzie działać, a co powodować konflikty i wreszcie jaka jest najniższa cena.
2. nie bardzo mam czas, żeby latać po giełdzie i szukać podzespołów
3. nie wiem, czy na firmę można kupić same podzespoły (chociaż logika podpowiada, że nie powinno być problemu).
4. musimy kupić ten sprzęt na kredyt.

mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#5

Post autor: mattoid »

Drottnar pisze:Złożyć komputer raczej potrafię (obecny składałem właśnie sam). Problem w tym, że:
1. straciłem orientację w sprzęcie i nie wiem, co warto wsadzić, a czego nie; co z czym będzie działać, a co powodować konflikty i wreszcie jaka jest najniższa cena.
2. nie bardzo mam czas, żeby latać po giełdzie i szukać podzespołów
3. nie wiem, czy na firmę można kupić same podzespoły (chociaż logika podpowiada, że nie powinno być problemu).
4. musimy kupić ten sprzęt na kredyt.
Ja kupując swój komp skorzystałem z oferty tej firmy:
http://allegro.pl/show_user.php?uid=1240340

Było to co prawda 1,5 roku temu ale wtedy dostałem u nich najkorzystniejsze ceny. Ja kupiłem same podzespoły i składałem ale możesz u nich kupić złożony komp, a fakturę też dostaniesz.
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Komputer

#6

Post autor: Drottnar »

Byłem u nich w sklepie przy metrze Wilanowska - kiepskie wrażenie zrobili. Niby przed każdym stanowiskiem krzesło, ale co z tego, jeśli siadając oglądam tył monitora przed którym siedzi sprzedawca? Zrobili mi jakąś ofertę, ale muszę obadać czy to coś ciekawego...

mattoid
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: czw sie 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#7

Post autor: mattoid »

Nawet nie wiedziałem, że tam też mają sklep. Ja zakupy robiłem w podziemiach przy giełdzie elektrycznej (przy Trasie Łazienkowskiej). Dało się sporo potargować i było tanio. Przynajmniej wtedy.
25l w trakcie uruchamiania.
Awatar użytkownika

gina2006
Zapaleniec
Posty: 259
Rejestracja: sob paź 11, 2008 7:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#8

Post autor: gina2006 »

Drottnar pisze:Drodzy moi mili,

czy ktoś zna dobry sklep, w którym będę mógł złożyć dobry komputer (bez monitora itp.) za rozsądną cenę (do 1000zł)?
Czy Twoj problem juz rozwiazany ?
A moze ktos ma podobny ?
Jesli tak to wlasnie dostalam z polecenia wspanialego znawce tematu, zrobi wszystko (posklada nowy, wyczysci unowoczesni stary, zainstaluje co tylko sie zamarzy, .....), posiada dojscie do sprawdzonych czesci i sprzetu, ceny bardzo przystepne tak sprzetu jak i robocizny, na wszystko gwarancja (faktury, rachunki), moze byc stala konserwacja. A co najwazniejsze wystarczy telefon, gosciu przyjezdza na miejsce wyznaczone - Ty tylko mowisz co trzeba i masz dostarczone co chcesz :D
Najlepsze zwierzątka domowe to rybki. Nie szczekają, nie drapią,
błota nie naniosą, nie chrapią, a jakby co, to jest zagrycha.
Awatar użytkownika

Autor
Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Komputer

#9

Post autor: Drottnar »

Dzięki, ale ja już komputer kupiłem i złożyłem. Dzisiaj jeszcze przyjdzie nowe chłodzenie procesora, bo to które było razem z prockiem okazało się zbyt głośne i musiałem kupić coś cichszego. :)

Ja kupiłem podzespoły w sklepie otido.pl a cooler na allegro.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#10

Post autor: selenewolf »

Podniosłam temat, żeby się zapytać o coś do komputera:

Dokładnie o pamięć przenośną USB. Np. 32GB. Czy ktoś mógłby mi doradzić, jaka firma robi niezgorsze, niezbyt drogie pamięci? Takie, co by sobie na nie wrzucić rzeczy zawalające komputer (muzę, zdjęcia itp.) i żeby były na niej bezpieczne?
Pytam tutaj, bo się kompletnie na tym nie znam, a muszę mieć jakiś punkt zaczepienia - wpisać jakąś nazwę w google i zacząć czytać opinie. Tzn. podajcie coś, żebym mogła od czegoś zacząć poszukiwania. ;)

I czy bezpiecznie jest kupić używaną pamięć (np. na allegro), czy może się przenieść na niej wirus? :P


..

.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#11

Post autor: Yorinarou »

Pamięci przenośne USB o pojemności 32gb są absurdalnie drogie w porównaniu do dysków przenośnych i ich pojemności. Często zdarzają się dyski o pojemności ponad 120gb za mniej niż 200 zł. A za tę kwotę raczej 32gb USB nie trafisz (a jeśli to parametry odczyt/zapis będą nieporównywalnie gorsze od dysków).

Polecam gotowe dyski Samsunga np:
Link do aukcji

Sam mam taki.

pozdrawiam

P.S.
Używanej nie warto, może być uszkodzona, mocno zużyta. Tego nie przewidzisz. Generalnie nie praktykuje się używanych rzeczy z tego rodzaju.
Ostatnio zmieniony czw cze 09, 2011 3:48 pm przez Yorinarou, łącznie zmieniany 2 razy.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#12

Post autor: selenewolf »

Ano, f**ktycznie, absurdalna różnica. Dzięki za ten trop. ;)
Generalnie nie praktykuje się używanych rzeczy z tego rodzaju.
Tak też podejrzewałam. :)

.

Qry
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob lut 06, 2010 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#13

Post autor: Qry »

A może kieszeń np.

http://allegro.pl/unitek-y-1040cn-stacj ... 77929.html

Mam takie coś i bardzo sobie chwalę
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#14

Post autor: selenewolf »

Też ciekawy wynalazek, ale raczej wybiorę jednak dysk portable, jakiś taki konkretniejszy mi się wydaje (pewnie dlatego, że w jednym kawałku ;P).

.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#15

Post autor: Yorinarou »

Myślę, że będziesz zadowolona. Ten samsung ma naprawde dobre parametry. No i w razie co możesz kliknąć "pomógł".
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#16

Post autor: selenewolf »

Musiałbyś napisać coś w temacie założonym przeze mnie, żebym mogła kliknąć "pomógł". ;P Niestety inaczej się nie da. :P

.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#17

Post autor: Yorinarou »

Masz rację, faktycznie tak jest. Nie pomyślałem o tym w pierwszej chwili. Dobra nie piszę więcej bo robię offtop.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.

fAtkOs
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 27, 2010 8:13 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#18

Post autor: fAtkOs »

Ja samsunga nie polecam bo maja inna budowe niz wiekszosc dyskow przenosnych. 90% dyskow usb to dysk laptopowy 2.5 cala + jakas obudowa. W samsungu jest inaczej - tam jest specjalna wersja takiego dysku, gdzie gniazdo usb jest przylutowane do plytki. W uszkodzenia standardowej kieszeni mozemy wyjac z niej dysk i przelozyc do innej, albo chociaz odczytac dane, jednak w samsungu tak sie nie da, np jak wylamiemy sobie gniazdo usb.
Awatar użytkownika

Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#19

Post autor: Yorinarou »

Kolego, dyski samsunga, jako pierwsze na rynku mają dodaną funkcjonalność usb obok sata. Dzięki temu każdy dysk można bez przeszkód podłączyć poprzez usb. To, że mają inne wymiary, jakby nie robi różnicy w przekładaniu bo obudowy na alle zaczynają się od 7miu złotych :D jak kto chce może sobie wkładać co chce i gdzie chce :D (no bez skojarzeń bardzo proszę).

Mając pamięć 320gb w dedykowanej obudowie za 180 zł i z ładnym wyglądem i dobrym(naprawde szybkim) dyskiem wewnątrz(zobacz testy jak moja wypowiedź Cię ne satysfakcjonuje) komu robi różnicę że jak padnie to będzie wyciągać jakieś scalaki ze środka? No proooszę.

Aha i że co że w moim s2 niema 2,5 cala w środku? a co jest 1 cal? :D
Jak wyłamiemy gniazdo usb to mamy gniazdo sata :D lub esata :D
Ostatnio zmieniony wt cze 14, 2011 10:04 pm przez Yorinarou, łącznie zmieniany 2 razy.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Komputer

#20

Post autor: selenewolf »

Nie wyobrażam sobie, co bym musiała z takim dyskiem robić, żeby go uszkodzić. ;P Zwykle różne urządzenia trzymają się u mnie świetnie, leżą grzecznie w szufladach, z rzadka używane. No, może poza malutkimi słuchawkami, którym ukręcam kabelki. ;P

Swoją drogą, jeśli ktoś uważa, że są jeszcze jakieś inne godne polecenia firmy dysków oprócz Samsunga, to proszę proponować. :)


..

.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”