internet bezprzewodowy

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#31

Post autor: Dzym »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Mehi przelicz to na MB pobrane/wysłane i będziesz wiedziała czy się opłaca.

Zakładając, ze 3gr = 100kb to 1MB jest dokładnie 1024kb ( dla ułatwienia przyjmę 1000kb = 1 MB ) to:

1MB = 30gr
10MB = 3 zł
100MB = 30 zł

to chyba masz odpowiedź jak to działa :)

Pozdrawiam
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#32

Post autor: JPK »

Ja za 1gB ściąganych danych w iPlusie płacę 50kilka złotych (abonament).
Teraz można jeszcze taniej, bo chyba 3gB są za 60 lub 70 kilka, więc się bardziej opyla :)
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#33

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ja mam tego iPlusa 1gB i używam go w sytuacjach awaryjnych (które na szczęście od momentu przejścia z Neostrady do Astera już nie występują), i jak dla mnie to on jest dosyć żałosny.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#34

Post autor: Mehi »

Hm, dzis tak doglebnie analizowalam oferty i chyba jednak skorzystam z opcji play 2gb za 30zl (dla studentow). 30zl to nie majatek i miesiecznie mozna placic nie myslac o tym ze nagle zabraknie kasy na karcie :)
Mam nadzieje tylko ze w salonie bedzie czarny modemik bo w sklepie internetowym takowych brak :)
Pozdrawiam Magda :)

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#35

Post autor: Dzym »

Radzę najpierw sprawdzić ( opcja na 7 dni testowo ) czy będzie u Ciebie działał, bo może być tak że jest w okolicy nadajnik ale też jest masa użytkowników i niestety ale przesył danych może być marny.

Z tego co kiedyś czytałem to te 2 GB to jest chyba na 18 miesięcy ?

Wszystko ładnie pięknie ale jak by nie było to zawsze jest umowa.

Pytanie do czego chcesz tego internetu używać - jeśli przeglądanie stron, jakieś słuchanie muzyki w internecie, jakieś radio to 2 GB powinno wystarczyć , jeśli natomiat pobieranie pików mp3 itd - to niestety ale ten limit może być zbyt mały.

Jeśli chodzi o to, że na karcie zabraknie $ to nie ma się co martwić - wszyscy operatorzy wysyłają smsem informację, jeśli stan konta lub ilość pobranych danych zbliża się do końca - więc Ty nie będziesz musiała zbytio o tym pamiętać.

Pozdr,
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 7:55 pm przez Dzym, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#36

Post autor: Mehi »

tak, testowanie na pewno jest pomocne :) 18miesiecy to nie tragedia :) A net ma byc do laptopa ktorego uzywam na zajeciach bo ostatnio cos nudno i notowac nie ma co wiec przynajmniej w necie posiedze :) A jak gdzies sie wyjezdza to laptop wiekszy od komorki w ktorej do tej pory uzywalam netu :)
Pozdrawiam Magda :)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#37

Post autor: JPK »

Jeśli chodzi o wyjazdy to fakt. Bezprzewodowy net na lapku jest niezastąpiony ;)
450l + 112l :)

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#38

Post autor: Jargos »

ludzie.... :roll: dla studentow oferta jest na 12 miesięcy,, jednak się nie opłaca bo płaci się 40 zł za miesiąc... polecałbym 45zł na 18 miesięcy 5GB z tym, że 3 miesiące za 1 zł :) Play Empik Junior Zaprasza ;) :mrgreen:
Co do pobierania plików
Dzym pisze:jeśli przeglądanie stron, jakieś słuchanie muzyki w internecie, jakieś radio to 2 GB powinno wystarczyć , jeśli natomiat pobieranie pików mp3 itd - to niestety ale ten limit może być zbyt mały.

jeśli jestes w stanie ściągnąć 2 GB dobrej muzy to jetem w podziwie.... a przeglądanie stron zajmuje bardzo małoooooooo.................. :roll:
ja osobiście sciągam dużo muzy, gier i raz zdarzyło mi się, że zbliżyłem się do końca transferu danych... :evil:
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#39

Post autor: Władek Pompka »

Taką wypowiedź znalazłem:

Pytanie: Ile waży przeciętna strona internetowa?

--------------------------------------------------------------------------------

Odp.

Czysty tekst - max 50kb, do tego grafikai, np na tej stronie - 300kb, przeciętnie jest więcej, bo tu nie ma żadnych obrazków, zdjęć itp. Więc przeciętna strona waży powiedzmy 500kb. Na przykład strona główna onetu tyle ma.

:roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#40

Post autor: Jargos »

Władek Pompka pisze:Czysty tekst - max 50kb, do tego grafikai, np na tej stronie - 300kb, przeciętnie jest więcej, bo tu nie ma żadnych obrazków, zdjęć itp. Więc przeciętna strona waży powiedzmy 500kb. Na przykład strona główna onetu tyle ma.
wątpie... tyle co ja stron przeglądam w ciągu dnia powinieniem swój limit wyczerpać o wiele wcześniej niż zakłada limit ;)
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#41

Post autor: Władek Pompka »

Jargos pisze:
Władek Pompka pisze:Czysty tekst - max 50kb, do tego grafikai, np na tej stronie - 300kb, przeciętnie jest więcej, bo tu nie ma żadnych obrazków, zdjęć itp. Więc przeciętna strona waży powiedzmy 500kb. Na przykład strona główna onetu tyle ma.
wątpie... tyle co ja stron przeglądam w ciągu dnia powinieniem swój limit wyczerpać o wiele wcześniej niż zakłada limit ;)
Nie sprzeczam się, takie wypowiedzi znalazłem. Człowiek Playa ma jakieś limity?

:razz:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#42

Post autor: Jargos »

niestety tak :razz: :roll:
Awatar użytkownika

Mehi
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#43

Post autor: Mehi »

No to ciekawe. bo na stronie jest 30zl dla studentow na 18 miesiecy za 2gb :) Jak to wytlumaczysz?
Pozdrawiam Magda :)

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#44

Post autor: Jargos »

e-shop proponuje czasami lepsze propozycje....

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#45

Post autor: Jargos »

...dla studentow jest 40zł na 12 miech.... ale 2 GB jest za 30zł zwracam honor.... jednak nalegam, żę i tak się nie opłaca. :D proszę na pw zaproponuje lepszą ofertę ;P
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 9:54 pm przez Jargos, łącznie zmieniany 2 razy.

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#46

Post autor: Dzym »

Jargos nie wiem co Ty sciągasz ale filmy ważą po 800 MB jak nie lepiej ( nie mówie tutaj o RMVB ), mp3 - zależy jaka i w jakiej jakości waży też sporo, więc proszę Cię nie uświadamiaj mnie, że 2 GB to duże - bo to nie jest dużo.

Nie wiem też jakie strony przeglądasz bo jeśli jakieś gdzie główną postawą jest normalny html to faktycznie strony są "lekkie" jeśli natomiast strony są oładowane flashem tak jak główna strona Playa to niestety ale trochę waży a dodatkowo się otwiera jakby chciała a nie mogła.

Ps. ciekaw jestem jakie to są te lepsze oferty na PW.

Pozdr
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..

Jargos
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: wt gru 16, 2008 9:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#47

Post autor: Jargos »

Dzym pisze:Jargos nie wiem co Ty sciągasz ale filmy ważą po 800 MB jak nie lepiej ( nie mówie tutaj o RMVB ), mp3 - zależy jaka i w jakiej jakości waży też sporo, więc proszę Cię nie uświadamiaj mnie, że 2 GB to duże - bo to nie jest dużo.

tego nie powiedziałem, że 2GB to dużo ale napewno wystarczy na
Dzym pisze:Pytanie do czego chcesz tego internetu używać - jeśli przeglądanie stron, jakieś słuchanie muzyki w internecie, jakieś radio to 2 GB powinno wystarczyć , jeśli natomiat pobieranie pików mp3 itd - to niestety ale ten limit może być zbyt mały.

przeglądanie stron i sciąganie muzy, słuchani muzy itd ale dalej pozostaje przy tym, że wersja 2GB i tak się nie opłaca....

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: internet bezprzewodowy

#48

Post autor: Dzym »

to, że 2GB za 30zł się nie opłaca popieam w 100% :)
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”