Rachunki za energie elektryczna

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rachunki za energie elektryczna

#31

Post autor: Dzym »

Ostatni post z poprzedniej strony:

a jak ktoś ma licznik z przedpłatą to się nic nie kręci bo już na ten magiczny obrotomierz miejsca niema ale to taki mały OT.

tym głównym pożeraczem prądu może być czajnik elektryczny i terma bo jeśli załącza się to co jakiś czas to jak chyba powszechnie wiadomo na starcie zawsze zużywa się najwięcej energii.

kiedyś słyszałem, że podobno dużo prądu zjadają telewizory plazmowe właśnie ze względu na płaski kineskop oraz to, że wszystko musi się jakoś chłodzić w tej cienkiej obudowie nie wiem jednak czy to prawda bo nie mam nawet jak tego sprawdzić.

Pozdr
Ostatnio zmieniony pt sty 08, 2010 11:51 pm przez Dzym, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rachunki za energie elektryczna

#32

Post autor: mlody_oska »

picia136 pisze:JA mam ustawione że włącza się o 5 grzeje do 6 wodę a potem na wieczór, spora oszczędność na grzaniu
U mnie nie jest to takie proste, bo mam zmianowy charakter pracy i różnie wychodzę do i wracam z pracy. Miałem założony programator, który sterował termą, ale tak naprawdę nie za bardzo jest różnica, czy jest cały czas podane napięcie, czy tylko w interesujących nas godzinach.

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rachunki za energie elektryczna

#33

Post autor: picia136 »

TV palzmowe sporo pożerają produ i pralki. to może warto zamontować przepływową termę taką mała w kuchni. Ona będzie sięzałączać i grzaćtylko w tedy jak odkręcisz kran
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”