Naprawa komputera.

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Naprawa komputera.

#1

Post autor: Jikiena »

Witajcie. Poszukuję osoby która przyjechała by do mnie (mieszkam na dolnym mokotowie, tuż przy granicy z wilanowem) i spojrzała/naprawiła mój pc. Ewentualnie mogę też go dowieźć. Mój narzeczony twierdzi że przy takich parametrach powinien śmigać ,a tymczasem komp bardzo muli i prawie nie chce działać. Nie znam się totalnie na tym i nie wiem dlaczego tak jest. Słyszałam że być może trzeba by przeinstalować system. Czy znajdzie się na forum ktoś kto by się tego podjął w zamian za drobną opłatę , coś do akwa (posiadam piękne zbrojniki i platki, z roślinek też by się coś znalazło) lub po prostu za coś? Nie dysponuję niestety funduszami by po prostu oddać komputer do naprawy. A może chociaż znacie kogoś kto by mógł pomóc? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 1:03 pm przez Jikiena, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Juraya_San <3
Awatar użytkownika

Virtus
Zapaleniec
Posty: 279
Rejestracja: sob lut 20, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#2

Post autor: Virtus »

A ile czasu już masz obecny system?:) I jaki?
Jeśli chodzi o instalację systemu to ostateczność;) Ale czasem przydaje się wszystko odświeżyć.
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#3

Post autor: Jikiena »

Virtus => system mam od kilu ładnych lat i jest to windows xp
No właśnie odświeżyć ale nie mam pojęcia jak to zrobić no i nie mam windowsa.
Obrazek
Juraya_San <3
Awatar użytkownika

Virtus
Zapaleniec
Posty: 279
Rejestracja: sob lut 20, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#4

Post autor: Virtus »

Jak uda mi się załatwić windowsa to mógłbym Ci go przeinstalować :mrgreen:
Tylko nie wiem kiedy :wink:

P.s. kilka lat to ja nigdy nie miałem systemu:) Co najwyżej pół roku i od nowa wszystko :twisted:
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 5:19 pm przez Virtus, łącznie zmieniany 1 raz.

Linf

Re: Naprawa komputera.

#5

Post autor: Linf »

Jikiena pisze:system mam od kilu ładnych lat i jest to windows xp
To nie dziwne,że muli trzeba zrobić format dysku i postawić system na nowo :)
Virtus pisze:Co najwyżej pół roku i od nowa wszystko :twisted:
to i tak jesteś niezły :D
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#6

Post autor: lovelas1988 »

U mnie komp stoi teraz na WIN 7, o przeinstalowaniach to u mnie mowy nie ma... Przeskanuj komputer tym---kliknij następnie ściągnij sobie z tego forum antywirusa Kliknij + Klucze , następnie zrób defragment dysków Kliknij. Najpierw zrób te czynności bo wątpie by jakieś trojany zjadły pliki .exe z systemu... Przeinstalowanie systemu to ostateczność... :wink:

Wydaję mi się, że narzeczony sobie poradzi :)

Gdzieś na płycie mam XP profesionala + legalizację... To jak chcesz to mogę poszukać... Najpierw sprawdź to co pisałem... Od kiedy tak Ci się dzieje z kompem? Czy od momentu upałów?? Może komp Ci się przegrzewa..???

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 7:18 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#7

Post autor: ORZECHOPCJA »

Lowelas i zapomniałeś dodać.
Przydało by się tez odkręcić obudowę, odkręcić wiatraczek z procesora bo tam pewno tyle kurzu i syfeksu na radiatorze od procesora że można upleść koc 2mx2m. Ja 2 razy w roku czyszczę bebechy bo tam tyle kurzu i syfu że szok.
1. Kurz z radiatora procesora!!!! :!:
2. Kurz z karty graficznej i jej wentylatorka (jak jest)!!! :!:
3. Kurz z zasilacza jego wentylatora!!! :!:
4. Kurz z obudowy! :!:

Mały pędzelek i odkurzacz
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 7:42 pm przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 2 razy.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#8

Post autor: Jikiena »

ORZECHOPCJA => to raczej nie kurz bo narzeczony twierdzi że wtedy komp by się sam wyłączał ,a ten działa ,ale baaaardzoooo wolno i się zawiesza.
lovelas1988 => antywirusa nie miałam ponad pół roku i komp śmigał więc to raczej nie to ,a defragmentacji dysku c na którym jest system(mam 3 dyski c,d,e) nie da się zrobić bo są na nim same sterowniki i jak się coś usunie to komp już padnie totalnie. To nie jest też kwestia upałów bo w zeszłym roku w podobną pogodę aż takich problemów nie było.
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 8:20 pm przez Jikiena, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Juraya_San <3

Linf

Re: Naprawa komputera.

#9

Post autor: Linf »

Jikiena pisze:to raczej nie kurz bo narzeczony twierdzi że wtedy komp by się sam wyłączał ,a ten działa ,ale baaaardzoooo wolno i się zawiesza.
Nie do końca jeśli się przegrzewa będzie działał mniej wydajnie (to zależy od procka).
Jikiena pisze:antywirusa nie miałam ponad pół roku i komp śmigał więc to raczej nie to
I to duży błąd chociaż darmówkę ściągnąć np. AVG.
a defragmentacji dysku c na którym jest system(mam 3 dyski c,d,e) nie da się zrobić bo są na nim same sterowniki i jak się coś usunie to komp już padnie totalnie.
Defragmentacja nie kasuje plików tylko je układa tak aby system mógł je łatwiej odnaleźć i działać sprawniej.
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#10

Post autor: Jikiena »

Czyli nadal nic nie wiem. Mam parametry jak to coś pomoże mogę wrzucić je tutaj.
Obrazek
Juraya_San <3

Linf

Re: Naprawa komputera.

#11

Post autor: Linf »

Jikiena pisze:Czyli nadal nic nie wiem
Jak to :?:

Defragmentacja partycji C i innych ,skan kompa programem antywirusowym,prewencyjne odkurzenie kompa.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#12

Post autor: lovelas1988 »

Zrób to o czym mówimy, programy które wymieniłem nic nie usuwają... :)

To nie są wirusy he he.

Co do tego, że nie miałaś antywirusa to wielki błąd.. Nawet nie wiesz ile w sieci znajduje się szkodników..

ORZECHOPCJA słuszna uwaga :) syfu może się zebrać bardzo dużo nawet w krótkim czasie..

Komputer nie wyłączy się tak szybko przy kurzu... Nie ma takiej opcji.. Twój narzeczony się trochę myli..

Kliknij Start--->wpisz "msconfig" ---> jak wyświetli Ci się okno to wejdź w zakładkę "Rozroch", sprawdź jakie aplikacje uruchamiają Ci się równocześnie z uruchomieniem komputera.. Sprawdź również czy jakieś aplikacje nie działają w tle...

Pobierz jakiś optymizer i sprawdź czy RAM chodzi tak jak należy, jeśli jest go mało to znaczy że komp przestał uwalniać Ram...

Zrób tak jak mówimy, posłuchaj się nas trochę, my źle nie radzimy :)

Ps. Chlłopaki wysłać wam fajnego wirusa??? Nazywa się Sality, bardzo oryginalny-- niszczy wszystkie pliki .exe systemu. Po ponownej instalacji on nadal drzemie i się rozwija :)
Chyba najgorszy wirus jakiego załapałem he he

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#13

Post autor: ORZECHOPCJA »

Kliknij w menu START (FOTO "1") po prawej jest URUCHOM kliknij i w pasku co się wyświetli wpis z małej litery "msconfig" otworzy się okienko i potem klikniesz na czwartą zakładkę FOTO 2 "URUCHOM" Podaj nr tel. na PW potem Ciebie poprowadzę

1 foto coś nie działa, ale dasz rade
Ostatnio zmieniony sob cze 12, 2010 12:06 am przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 1 raz.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika

Virtus
Zapaleniec
Posty: 279
Rejestracja: sob lut 20, 2010 7:30 pm
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#14

Post autor: Virtus »

Co do msconfig to wyłączyć można wszystko poza "ctfmon" i antywirusem :wink:
Na pewno trochę przyspieszy, ale jeśli masz system kilka lat i to bez antywirusa :razz: to nie wiem czy to dużo da :twisted:
Polecam jeszcze ściągniecie combo fix'a, też sporo daje :mrgreen:

Azgheros
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: pn cze 07, 2010 2:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#15

Post autor: Azgheros »

Linf ma rację - przy przegrzaniu się procesora, możliwe jest, że system zamiast się wyłączy to po prostu bardzo zwolni (wszystko zależy od procka). Na początek warto sprawdzić czy wentylatorek na procesorze działa poprawnie i jaka jest temperatura wewnątrz (zainstaluj sobie program SpeedFan - unikniesz otwierania obudowy).

Jeśli to nie to to możliwości jest wiele - począwszy od zaśmiecenia systemu (uszkodzony lub zaśmiecony rejestr, rozrzut plików, niepotrzebnie uruchomione programiki itp, itd), wirusa lub trojana, czy też nietypowego uszkodzenia sprzętu (opcja najmniej prawdopodobna - aczkolwiek możliwa).

Jeśli system faktycznie masz już kilka lat - to w przypadku windows XP, przyda się przeinstalowanie (jeśli masz wersję niezbyt oficjalną i co gorsza jest to XP bez zbiorczych poprawek - zwłaszcza jego pierwsza wersja - to taki efekt jest jak najbardziej normalny).

Problem jest taki, żeby go przeinstalować trzeba mieć płytkę z instalacją (to mam i to różne wersje) i klucz (mam tylko wersje oficjalne). Niestety nigdy nie bawiłem się w piracenie Windowsa XP - więc niezbyt pomogę.
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Naprawa komputera.

#16

Post autor: Jikiena »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi jednak użytkownik fAtkOs próbuje uratować mój komputer przez internet z niezłymi skutkami póki co.
Obrazek
Juraya_San <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”