Muzyka

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: Muzyka

#61

Post autor: etna »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Hornet swietne, dzieki :smile:







Ostatnio zmieniony czw wrz 09, 2010 10:35 pm przez etna, łącznie zmieniany 4 razy.
Adriana

kolcubuch
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:02 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#62

Post autor: kolcubuch »

Ja osobiście preferuję rocka, zazwyczaj punk rocka jak na przykład: The Clash, Bad Religion, The Ramones, Sex Pistols. Ale lubię też takie zespoły jak The Police, Joy Divison, Slade, Maanam, Dire Straits, Nirvana. Generalnie słucham pełno pojedynczych piosenek, które mi wpadną w ucho np. Genesis, Yugoton, The Cure czy U2.
Moje zbiorniki:
450l topics15/8908.htm
300l topics15/8909.htm
Awatar użytkownika

1w0na
Zapaleniec
Posty: 261
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 8:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#63

Post autor: 1w0na »

Osobiście nie preferuję takiej muzyki, ale rozbroiło mnie to choć nic z tego nie rozumiem. :mrgreen:

http://www.kciuk.pl/Przeboj-Mongolskich-dyskotek-a33411

Ostatnio zmieniony śr gru 08, 2010 2:18 pm przez 1w0na, łącznie zmieniany 1 raz.

smabitg
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 9:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#64

Post autor: smabitg »


jak niewiele trzeba żeby fajnie zagrać ;)

[ Dodano: Czw Gru 09, 2010 4:38 pm ]
i jeszcze ta pani ładnie zrobiła to:
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Muzyka

#65

Post autor: Władek Pompka »

smabitg Dobre w ch...

cholerę !!! :P

daj więcej


:)
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Muzyka

#66

Post autor: saintpaulia »

:P
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Muzyka

#67

Post autor: Władek Pompka »

Coś na wieczór:



:wink:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#68

Post autor: selenewolf »

Urocze... :razz:
Szkoda, że słów nie rozumiem, mogą być warte zrozumienia. ;)

Ja ostatnio przeżywam któreś z kolei zakochanie w twórczości zespołu Muse, a konkretnie ich dziełku "Black holes and revelations". Słucham se, słucham, i jakoś zarżnąć nie mogę. Najfajniejsze dla mnie z tej płyty to:

'Take a bow'

- jak to "narasta", niczym muzyka w 'Bolero' Ravela. Jakże ten człowiek tu "maniakalnie" śpiewa. No i uwielbiam takie apokaliptyczne tematy. Dlatego podałam wersję z "lyrics", żebyście sobie poczytali przy okazji. ;P
Oraz to:

'Map of the Problematique'

- to chyba moja ulubiona piosenka z Muse w ogóle. (Ach, to pianino w pewnych momentach...) Niestety, Youtube i komputer nie oddaje jej uroku. Tylko dobra wersja z płyty, dobry sprzęt z odpowiednimi głośnikami i koniecznie głośność na maxa. Koniecznie. Słucha się, gdy się jest samemu w domu. Sąsiedzi niech sobie podskakują na fotelach. :P
Apokaliptyczny klimacik jest też w jednym wcześniejszym utworku owego zespołu. O w tym, jak sam tytuł zapowiada:

'Apocalypse please'

No i ten szaleńczy śpiew. :P
(Ogólnie lubię takie apokaliptyczne tematy, bo interesuję się Końcem Świata. To jakby moje hobby, lol. Nie, nie uważam, że spadnie na nas w 2012-stym. ;P)

* * *

A tu coś innego. Postanowiłam zaprezentować, bo ma dość przerażający dla akwarysty teledysk :lol: . Na szczęście wszystko dobrze się kończy, wręcz uroczo. :3

Green Day - '21 guns'

:mrgreen:

Qry
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob lut 06, 2010 5:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#69

Post autor: Qry »

Coś dla dorosłych ...
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#70

Post autor: selenewolf »

A ja taką ciekawostkę zapodam, bo może nie wszyscy wiedzą, że coś takiego w ogóle istnieje, a warto, bo śmieszne. :P
Mieskuoro Huutajat - chór wrzeszczących facetów z Finlandii. Poniżej jakiś występ w Sali Kongresowej.



Ja bym nie zdołała zachować powagi na takim występie. :lol:



************************************
Edit:

Coś w rodzimym języku, dla śmiechu a może i nie tylko:

Andrzej Grabowski - 'Tango orangutango' - przerażające. :lol:

Kuba Sienkiewcz - 'Żal robota' - to zaś tak smutne, że aż śmieszne ;P

Elektryczne Gitary - 'Fiat 126p' - a to... ah, sweet. ;)

..
Ostatnio zmieniony czw maja 05, 2011 2:18 pm przez selenewolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Muzyka

#71

Post autor: Władek Pompka »

Mocny, dobry kawałek ! Najlepszy na początek tygodnia:


Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#72

Post autor: selenewolf »

Cóż za ambitny folklor. ;P


Hej, mam pytanko pośrednio związane z tematem: jakbym tak chciała kupić słuchawki, to jakie firmy byście polecali? Chciałam pójść do hipermarketu i kupić pierwsze lepsze średnio drogie, ale pomyślałam, że nie zaszkodzi spytać najpierw. ;P
Chodzi mi o dwa rodzaje słuchawek - malutkie wkładane do uszu, oraz duże zewnętrzne np. do komputera. Tylko te drugie to bez mikrofonu. ;P
Chodzi o słuchanie muzy rzecz jasna. Toteż poszukuję takich, które dają dźwięk dobrej jakości. :)
(U poprzednich moich malutkich ukręcił się kabelek... ^^')


* * *
Bezpośrednio do tematu:

Ursynalia 2011, Warszawa, pierwsze dni czerwca. Będą grać między innymi Korn, Guano Apes :mrgreen: i Simple Plan. Między innymi. Może to kogoś zainteresuje :)
http://e-prawnik.pl/forum/uczelnie/uniw ... ilety.html

Coma gra jutro (czyli piątek) o 22.15 na Agrykoli, wstęp wolny. Tzn. ja piszę o Comie, bo ją lubię i się wybiorę, ale przedtem będą tam grały jeszcze inne zespoły. :P
Plan na dzień jutrzejszy i poniżej na dni kolejne:
http://warszawa.dlastudenta.pl/juwenali ... 87660.html


* * *
System of a Down znowu grają!!! :D Ja chcę ich w Polsce. T____T :P
Uwielbiam ten zespół, zawsze mnie rozwesela. Tematy zdawać by się mogło poważne (na ogół ;) ), ale wykonanie takie, że I'm LMAO (co się tłumaczy: "I'm laughing my ass off", czyli: "odśmiewam sobie tyłek". Czyli - tak się śmieję, że aż mi tyłek odpada. ;P).

Serj Tankian solo jest również stuprocentowy thebeściak, brzmi poważniej i wreszcie może się wyśpiewać (tj. pokazać na co go stać, gdy nie wrzeszczy ;P). Darrona i Johna twórczość w zespole Scars on Broadway jest fajowa, ale jednak nie ma to jak System. :P Radocha na maxa. Powrót Downów. ;P

Poniżej dwie piosenki Systemu, które mnie najbardziej śmieszą. Z koncertów w 2006 i 2005 r. Jakby ktoś chciał pooglądać, to sugeruję najpierw znaleźć w sieci teksty i poczytać. ;)

'RADIO-VIDEO'
Trochę słaba jakość dźwięku i obrazu (kręcone przez fana) ale warto choćby dla pajacowatych tańców obu wykonawców piosenki. Też niezły folklor. ;P

Tutaj z kolei jakość bardzo dobra, no i widać cały zespół. Oraz ogromną rzeszę fanów. :3 Bardzo Prześmiewcza Piosenka. Ten, co gada na początku niecenzuralne głupoty, to Darron, gitarzysta. Niesłychanie wariacki imidż sobie wypracował w tym zespole. :P
'CIGARO'



..

EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#73

Post autor: EpiC »

Coś ciekawego:
selenewolf pisze:Chodzi o słuchanie muzy rzecz jasna. Toteż poszukuję takich, które dają dźwięk dobrej jakości.
Zależy jaki budżet :). Możesz kupić np. Creative Aurvana Live! Bardzo dobre słuchawki w kategorii do 400-500zł :)
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#74

Post autor: selenewolf »

Nie, no - to już by była rozpusta. :P Nie wątpię, iż muszą to być prześwietne słuchawki, ja jednak zmuszona będę zadowolić się skromniejszymi. :P
A ogólnie jak się kształtują ceny? Można kupić coś wystarczająco dobrego do stu złotych? Chętniej bliżej pięćdziesięciu? ;P


* * *

Sabaton robi dobrą robotę. Ja tego słucham z przyjemnością, bo po pierwsze - pasuje mi taki rodzaj muzyki, a po drugie przekaz piosenek jest pozytywny. :3


..
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Muzyka

#75

Post autor: Władek Pompka »

selenewolf pisze:Sabaton robi dobrą robotę. Ja tego słucham z przyjemnością, bo po pierwsze - pasuje mi taki rodzaj muzyki, a po drugie przekaz piosenek jest pozytywny. :3


..
Nie wolisz podskakującego radośnie gościa z niesamowitym wokalem???




:grin:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#76

Post autor: selenewolf »

Bez wątpienia jest to artysta wysokiej klasy. :P


Ojej, jak tak zaczęłam przeglądać różne dyskusje o słuchawkach w internecie, to całkiem głowę straciłam. Po pierwsze, jak się chce mieć naprawdę dobry dźwięk, to "rozpusta" jest konieczna, trzeba na czymś innym zaoszczędzić a tu uzbierać :P , a po drugie, trzecie i piąte... To barwa dźwięku taka a siaka w zależności od słuchawek, w tych basy słabsze, w tamtych mocniejsze, te się bardziej nadają do odtwarzania z komputera, tamte lepiej brzmią ze wzmacniaczem, u tamtych zaś lepiej kabelek wymienić na inny to będzie lepsza jakość dźwięku. Mózg mi się lasuje. Latunku. =='

:P

EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#77

Post autor: EpiC »

Określ budżet.

Jak chcesz słuchawki do wszystkiego to np shure srh840 albo hd595+moonlight albo cal +udac możliwości dużo tylko budżet i cechy jakie chcesz potrzebne. Np separacja, przestrzeń, super kontrola bassu.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#78

Post autor: selenewolf »

Budżet - około 300 zł na same słuchawki. Może wzmacniacz nie będzie konieczny. ;P
Do czego będą służyć - nie do gier komputerowych. Nie do oglądania TV raczej - no chyba że jakieś koncerty. Do słuchania z małego odtwarzacza MP3, odtwarzacza CD być może, niezbyt zaawansowanej technologicznie wieży. Oraz do słuchania z laptopa plików muzycznych oraz tego, co tam jest na Youtube. :P Czyli źródła pozyskiwanego dźwięku niższej klasy, więc nie trzeba, aby słuchawki zbytnio klasą je przewyższyły, bo mogłyby nie móc pokazać na co je stać podczas odtwarzania z takich źródeł. ;P
Typ muzyki - słucham głównie rocka i elektronicznej.
Takie rzeczy jak separacja i przestrzeń na przykład, to są określenia fachowe, a ja fachowcem w tej dziedzinie nie jestem. Przynajmniej na razie. Może z czasem się wciągnę. ;P
Chodzi mi o podniesienie jakości dźwięku odtwarzanego ze słabych źródeł. Lekkie podniesienie chociażby. ;P Wszystko będzie lepsze niż to, przez co teraz słucham. :P
Izolacja uszu od otoczenia wskazana, choć nie konieczna, słucham na ogół w ciszy, nie na ulicy.

Wpadłam na takie coś: AKG k-530. Dziwnie wyglądają, ale ponoć całkiem dobre jak na cenę około 300zł.


Aha, i gdzieniegdzie piszą, że słuchawki trzeba "wygrzać". Nie jestem fachowcem. :P Co to znaczy? Po prostu puścić przez nie muzykę i niech tak sobie grają (chociażby same, bez uszu ;P) przez kilka dni?... Czy jest jakiś specjalny sposób "wygrzewania"?... :P


..

EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#79

Post autor: EpiC »

K530 niezbyt bez wzmocnienia słabo grają.

Ja bym celował w coś typu (HD555 - Mi się bardzo podobają tylko już nie produkowane) albo CAL! jutro będę może ich słuchał to będę mógł coś bardziej na ich temat powiedzieć.

@Edit

Wygrzanie to tak samo jak dotarcie np. motoru. Słuchawki zmieniają barwę dźwięku (ustabilizują i taka zostanie w większości przypadków) Trwa to jakieś 200-600h moje dopiero po 500-600h zmieniły i takie mi się podobają :).
Ostatnio zmieniony pt maja 20, 2011 3:22 pm przez EpiC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#80

Post autor: selenewolf »

Mam wrażenie, że wolę budowę słuchawek "otwartą". "Zamknięta" przyprawia moje uszy o klaustrofobię. ;P
Hmm, a może philips shp8900 to dobra rzecz? Co prawda piszą, że trzeba mieć dobre "źródło". Niektóre u mnie pewnie byłyby dostatecznie dobre, acz nie wszystkie.
A swoją drogą, muszę się przejść do jakiegoś sklepu i wypróbować różne.


* * *

Btw, jak komuś się nudzi, może wesprzeć akcję "Poland loves System of a Down" i podpisać się pod petycją o zorganizowanie koncertu tej grupy w naszej Ojczyźnie:

http://www.petycjeonline.pl/petycja/pol ... s-soad/388 :P

Fani będą Wam wdzięczni. ^^

..
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Muzyka

#81

Post autor: Władek Pompka »

selenewolf pisze:akcję "Poland loves System of a Down" i podpisać się pod petycją o zorganizowanie koncertu tej grupy w naszej Ojczyźnie:

http://www.petycjeonline.pl/petycja/pol ... s-soad/388 :P

..
Znów jakaś petycja? :grin:

Gadka zejdzie do poziomu kupy na chodniku. :cool:


hehehe
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#82

Post autor: selenewolf »

:lol:
Lol, właśnie mi się nasunęło coś, co powinnam jeszcze dołączyć do tamtego "kupianego" tematu. Nie omieszkam tego uczynić nieco później. :P

W ogóle zabawna jest ta stronka "petycje online" - zdaje się, że tam każdy se może założyć jakąś, choćby najgłupszą, petycję i zbierać podpisy. :P
A ta o SOAD jest na drugim miejscu pośród najczęściej podpisywanych w tym miesiącu - kto by pomyślał? ;) (W chwilach nudy rozpowszechniam ją gdzie się da, więc też się przyczyniam. ;P)

(FAWA mogłaby utworzyć taką o przelanie bojowników z kubeczków do akwariów w sklepach, na przykład. Albo o wycofanie kul ze sprzedaży. ;P)
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Muzyka

#83

Post autor: Władek Pompka »

Po skocznych Kruszyniokach coś bardziej romantycznego i nostalgicznego:



:P
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Dein

Re: Muzyka

#84

Post autor: Dein »

selenewolf pisze:Btw, jak komuś się nudzi, może wesprzeć akcję "Poland loves System of a Down" i podpisać się pod petycją o zorganizowanie koncertu tej grupy w naszej Ojczyźnie:

http://www.petycjeonline.pl/petycja/pol ... s-soad/388 :P

Fani będą Wam wdzięczni. ^^

..
Po wuj? Tylko hałasu narobią, naśmiecą i wyjadą. Zaraz spreparuję petycję, żeby ich nie wpuszczać do ojczyzny, bo ich nie lubię.
Awatar użytkownika

Kjóik
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 06, 2011 5:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#85

Post autor: Kjóik »

Dein, wyluzuj. Nikt ci nie każe ani ich lubić, ani ich słuchać, ale zrozum, że niektórzy chcieliby mieć szansę ich u nas zobaczyć. :roll:

Ja nie lubię k-popu (czyli w wydaniu Koreańczyków), ale gdy była petycja, by jakiśtam zespolik przyjechał do naszego kraju, podpisałam, bo widziałam, że trochę ludzi chciało - niech mają i niech się pocieszą, że będą mogli posłuchać swoich idoli na żywo. Co mi to szkodzi. :P

Dein

Re: Muzyka

#86

Post autor: Dein »

No jak to, co Ci szkodzi? Jak ktoś chce słuchać Koreańczyków, niech sobie jedzie do Korei, a nie tu u nas żeby hałasowali i śmiecili! Bo na pewno zaraz byłby hałas, śmiecenie i może coś gorszego jeszcze. Kiedyś chodziłem na koncerty, to wiem, że ludzie czekający na koncert np. sikają gdzie popadnie, bo nie chce im się stać w kolejce do tualiety.
Koncerty to samo zło.
Awatar użytkownika

Kjóik
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 06, 2011 5:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#87

Post autor: Kjóik »

Byłam na dwóch koncertach japońskich zespołów - oprócz tego, że było trochę "dzikich fanek", to w zasadzie nic takiego się nie działo. Na żadnym nie widziałam, żeby KTOKOLWIEK sikał (a w toaletach ludzi nie podglądam, ich sprawa co tam robią ;P). Śmieci trochę zostało, ale tylko w klubie - obsługa posprząta. Co więcej to raczej tłum śmieci, nie zespół. Jedyna nieciekawa sytuacja na jednym z nich (D'espairsRay) - ktoś zemdlał w tłumie, ale nie dziwię się. Sama pod sceną wytrzymałam ledwo godzinę i po wygramoleniu się stamtąd musiałam chwilę odpocząć i czegoś się napić. Podziwiam ludzi, który wytrzymali cały koncert tam skacząc. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy koncert wygląda tak bajkowo. Wiem, że na niektórych dzieją się rzeczy, które opisać nawet ciężko, ale bez przesady, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Nie każdy koncert to Woodstock (bez urazy dla Woodstockowiczów, ale różne historie już słyszałam... ;d) Nie każdy ma też możliwość wyjechania za granicę.

A co do Koreańczyków - jakieś 95% fanów to nastolatki, które na ich widok piszczą, obklejają sobie nimi ściany pokojów i z ogromnym zapałem uczą się układów tanecznych do ich piosenek. Nie sądzę, żeby sikały w kolejce na koncert. :lol:
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać od tego komentarza, hahah. W każdym razie zupełnie mi nie przeszkadzają.
Być może po prostu dziwna jestem, jak dla mnie to nawet Bieber może do nas przyjeżdżać, mimo, że jego muzyki nie znoszę.

A to, że ktoś mieszka koło klubu, czy innej lokacji, gdzie odbywają się koncerty - no cóż, gdzieś odbywać się muszą. Ma się świadomość tego wprowadzając się w takie miejsce, albo ma się świadomość, że w okolicy powstaje coś takiego - nie pasuje, to pozostaje przeprowadzka, bo przecież klub nie ucichnie - chce z czegoś zarabiać.
Ostatnio zmieniony ndz maja 29, 2011 8:56 pm przez Kjóik, łącznie zmieniany 1 raz.

Dein

Re: Muzyka

#88

Post autor: Dein »

Też byłem na dwóch koncertach japońskich i widziałem jak młode dziewczynki palą papierosy w miejscach publicznych, a niektóre dewastowały trawnik, zamiast stać na chodniku. I przeklinały. Samo zło i wandalizm. Na samym koncercie było spokojnie, bo dzieci były z rodzicami i nie mogły nawet czynić obscenicznych gestów w stronę muzyków, chociaż w drugą stronę to nie działało. Lider Dir en Grey siał zgorszenie, świecąc nagim, spoconym torsem i śpiewając chore teksty. Nie mówię już o tym, że dawał zły przykład, wspinając się na głośniki. Ludzie potem naśladują bezkrytycznie idola i dewastują wszystko, na co mogą się wspiąć.
A na tym drugim koncercie facet był przebrany za laskę. Zgroza i rozpusta, która rujnuje psychikę młodych osób. Działo się to w Metal Kejwie, który znajduje się na tyłach Biedronki (może już nie, ale kiedyś się znajdował) i wiem, że jeden chłopak ukradł tam batonika.
A koncert Koreańczyków na pewno pozostawiłby jeszcze większe spustoszenie.

Pół biedy, jak ludzie się zmieszczą w Stodole. Koncert System of a Down na pewno byłby na świeżym powietrzu i chociaż mieszkam daleko dużych koncertowni, słyszałbym wszystko jak zwykle. Ten człowiek bardzo krzyczy i w irytujący sposób. Nadto zebrałoby się dużo młodych mężczyzn, którzy przodują w sikaniu gdzie popadnie po wypiciu dużej ilości piwa. Ostatecznie niech sobie będzie taki koncert, ale niech bilety będą bardzo drogie, żeby było za co posprzątać. Najlepiej niech cena będzie zaporowa, żeby nie przyszło za dużo ludzi. Im mniej ludzi, tym mniej śmieci i plam moczu.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#89

Post autor: selenewolf »

Lol, petycja o nie wpuszczanie SOAD do Polski byłaby czymś na widok czego spadłabym pod stół ze śmiechu. :lol: I nie tylko ja na pewno. ;P W opisie petycji: "bo hałas będzie, zamieszanie, trawy deptanie (oby tylko) a publiczność i zespół śmiecić będzie i sikać pewno też bez opamiętania gdzie popadnie." Lmao :lol:

Najśmieszniejsze to jest to, że tak naprawdę podpisywanie petycji o koncerty prawie nic nie daje (no poza tym, że się zwariowani fani jednoczą na chwilę i mają nadzieję oraz radochę). Tak naprawdę przy organizacji koncertów główną rolę gra kasa, a nie to, ilu w danym kraju jest miłośników zespołu. I pokazywanie takiej podpisanej petycji władzom miast też nic nie daje, bo oni to mają złotówki w oczach albo euro, f*** the system. ;P

Chociaż Serj 'Krzyczący Człowiek' sam (lub ktoś z najbliższej ekipy) założył wątek o koncercie SOAD w Polsce na swoim facebooku i zachęcał polskich fanów do wpisywania się, więc zauważa że temat istnieje. :P Chwała - po tym jak u nas przyjęto ten zespół, całkiem jeszcze świeżo wykluty, w 1998 roku. SOAD supportował wtedy jakiś metalowy zespół, Slayera bodajże, no i fani ciężkiej muzy nie mogli znieść takich pajaców - wygwizdali ich, rzucali w nich różnymi rzeczami (np. chlebem O__o). O zgrozo. ;P
Ostatecznie niech sobie będzie taki koncert, ale niech bilety będą bardzo drogie, żeby było za co posprzątać.


:lol: No nie mogę, aż mi się moja wypowiedź o wysokich podatkach w temacie o innej petycji przypomniała. :lol: 10/10 za celny strzał, Dein. :lol: (Ja nie mam zbyt dużo kasy! Jeszcze mam dopłacać, bo ktoś inny śmieci?!... :P)

Podziwiam ludzi, który wytrzymali cały koncert tam skacząc.
Też podziwiam. Siły bym nie miała. Pogo w ścisku, deptanie po nogach - krew, pot i łzy (czasem z radości ;P).
Nie nachodziłam się w życiu na koncerty, toteż doszłam do wniosku, że muszę jeszcze kilka zaliczyć, zanim się zestarzeję duchowo i przestaną mnie cieszyć. ;P Chociaż może nie przestaną?... Jakoś mnie zawsze cieszy to, że wokoło ludzie się cieszą, uśmiecham się wtedy jak głupi do sera. Oby mi to pozostało do starości. ;)

Kjóik, ja jestem fanką Japonii. Nie japońskiej muzy, choć mam gdzieś kilka utworków X-Japan i Dir'en'Grey (btw. Japończykom przebieranie się za laski wychodzi wyjątkowo ładnie ;P), nie tyle mangi i anime - choć z tego trochę oglądałam a 'Księżniczka Mononoke' to jeden z moich ulubionych filmów w ogóle, do dziś (swoją drogą, można by założyć temacik o filmach i serialach ;) ) - ale przede wszystkim samego kraju, klimatu, architektury, kultury i KUCHNI. Miałam szczęście mieszkać w owym kraju przez pewien czas na progu młodości - tak się we mnie wrył, że tej miłości wygonić z serca do dziś nic nie zdołało. :3


Co do słuchawek, bo pisałam że planuję kupić - będą AKG K420. Postanowione. Czekam tylko na jakąś tańszą okazję. :)


Po skocznych Kruszyniokach coś bardziej romantycznego i nostalgicznego:


He, he, obciachowe, ale jakże przyjemne. :P I teledysk rozweselający. :P Najlepszy w nim ten yoreczek. ;)
Początek melodią przypomina mi jakąś piosenkę, chyba anglojęzyczną... Którą lubiłam dawno temu... Nie pomnę. ^^"


A z takich różnych nostalgicznych "obciachów" - kto pamięta to? :P



Byłam gdzieś w wieku tych tańcujących pod koniec dzieciaków gdy ta piosenka była hitem U Cioci Na Imieninach. ;)


..
Ostatnio zmieniony ndz maja 29, 2011 10:08 pm przez selenewolf, łącznie zmieniany 1 raz.

.
Awatar użytkownika

Kjóik
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pt maja 06, 2011 5:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#90

Post autor: Kjóik »

Dein pisze:widziałem jak młode dziewczynki palą papierosy w miejscach publicznych, a niektóre dewastowały trawnik, zamiast stać na chodniku. I przeklinały. Samo zło i wandalizm.
Bez koncertu też by się tak zachowywały. Mentalność, której sama za bardzo nie rozumiem, ale niestety jest. Wszędzie. Natomiast przepraszam, ale ostanie zdanie strasznie mnie rozbawiło. Brzmi tak... Niemalże jakby wyjęte z ust zdegustowanej młodzieżą babci. Błagam nie pisz tak. Brakowało mi tam tylko szatana. :mrgreen:
Dein pisze: Lider Dir en Grey siał zgorszenie, świecąc nagim, spoconym torsem i śpiewając chore teksty.
Eee, nie wiedziałam, że facet bez koszulki w naszych czasach jeszcze sieje zgorszenie... XD" A co do tekstów - rozumiałeś, czy stwierdzasz po darciu mordy? Nic nie zarzucam, bo osobiście nawet nie lubię Dirów, aczkolwiek dość zabawnie mi się to czyta.

Jeśli chodzi o wspinanie się, to nie sądzę, by wszystkim się to brało z koncertów. To chyba ogólne bezmózgowie. Dużo wykonawców robi takie manewry tak swoją drogą.
Dein pisze:A na tym drugim koncercie facet był przebrany za laskę. Zgroza i rozpusta, która rujnuje psychikę młodych osób.
O zgrozo, nie chcesz wiedzieć co ja już w życiu widziałam, a były to rzeczy gorsze od faceta w kiecce. ;D Żyję, moja psychika ma się dobrze. A ludzie dobrze wiedzą na czyj koncert idą i czego się mają spodziewać zazwyczaj, no chyba, że jest się nieszczęsnym rodzicem. A właśnie, bo ciekawa jestem - skąd ty się tam wziąłeś, skoro tak ci nie odpowiadają oni?

(Mam wrażenie, że za chwilę wmówisz mi, że i ja sieję zgorszenie mając grzywkę zafarbowaną na ciemno-różowo. :lol: )
Dein pisze:wiem, że jeden chłopak ukradł tam batonika.
Jak ukradł tam, to niestety podkrada pewni wszędzie, nic na to poradzisz. :?
Dein pisze:A koncert Koreańczyków na pewno pozostawiłby jeszcze większe spustoszenie.
Wątpię, Koreańczycy w porówaniu do Japończyków to "grzeczni chłopcy". W dodatku mowa o zupełnie różnych rodzajach muzyki, które mają różnych odbiorców.

Co do SOAD - bilety wg mnie na pewno będą drogie, bo zespół znany na całym świecie. A dużo ludzi i tak będzie...



A tak przy koncertowym temacie, to może ktoś z forum się wybiera w październiku na Whitin Temptation? :grin:


selenewolf, zazdroszczę, że miałaś okazję zobaczyć ten kraj, Japonia jest niezwykle interesująca. Tradycyjnie wciągnęło mnie poprzez mangę i anime, ale teraz nawet bez tego uważam, że ich historia i tradycje są warte uwagi. No i kuchnia świetna! Ogólnie uwielbiam kuchnię azjatycką, nie mogę skojarzyć, czy próbowałam już coś co by mi nie zasmakowało, oprócz lodów z zielonej herbaty (nie polecam, specyficzne :lol: ). Swoją drogą temacik o kuchni i jedzeniu, też byłby niezły, nie wiem czy już jest na forum. ^^
Ostatnio zmieniony ndz maja 29, 2011 10:23 pm przez Kjóik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

selenewolf
Zapaleniec
Posty: 393
Rejestracja: śr paź 21, 2009 9:34 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Muzyka

#91

Post autor: selenewolf »

Brakowało mi tam tylko szatana. :mrgreen:
POMPUJ ROWER DLA SZATANA

Teraz lepiej. ;P
(A Dein to se tak żartuje trochę, ja myślę. ;P)

Within Temptation lubię, nie wiedziałam, że będą w Polsce. Ale czy się wybiorę to nie wiem... Jeszcze daleka droga, nie wiadomo, jak się wszystko ułoży. Poza tym lubię to nie to samo co koffam. :mrgreen:

Taa, temacik o kuchni byłby ok... :3 I o książkach mógłby być, to i manga by weszła. :)
I w ogóle nie zaszkodzi założyć parę fajnych temacików, to się forum rozrusza trochę - bo przysypia, a jak będzie przysypiać, to jeszcze nas kąkuręcja przegoni pod względem aktywności - i co będzie? ;P

.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”