prośba o pomoc przy zbieraniu danych

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.
ODPOWIEDZ

Autor
Foxy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 24, 2010 5:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#1

Post autor: Foxy »

Kochani! Narzeczony poprosił mnie o pomoc. Dostał zlecenie na przeprowadzenie ankiety. Termin mija w poniedziałek, a po dwóch tygodniach badań nadal brakuje połowy danych, żeby policzyć statystyki. Bardzo proszę kolegów o zerknięcie na to. Ankieta jest kierowana do mężczyzn z Warszawy i okolic ze względu na tematykę i zasięg reklamy, której dotyczy. Wkleję po prostu prośbę mojego mężczyzny.

"Prośba do was, dostałem ankietę do przeprowadzenia i potrzebuje szybko zebrać wyniki.

Tu link do ankiety: http://vrlab.pl/badania/?id=20042010235512

Wypełnienie jej zajmuje około 7-10 minut, ankieta jest zupełnie anonimowa. Co ważne, każda osoba, która wypełni ją do końca, ma szansę na wygranie wkrętarki Hilti SD5000, wartej około 800 zł . Jeśli komuś się nie przyda, można zawsze sprzedać na allegro . Losowanie odbędzie się za pomocą Waszych adresów e-mail, które wedle chęci, możecie pozostawić po wypełnieniu całej ankiety.

W losowaniu weźmie udział 400 osób, bo tyle właśnie wypełnionych ankiet potrzebuję, aby policzyć statystyki i uzyskać solidne wyniki . Także jest spora szansa na wygraną, a na pewno większa, niż w Lotto .

Będę bardzo wdzięczny za pomoc wszystkim osobom, które wypełnią ankietę i z góry dziękuję!

P.S. Ankieta działa poprawnie w Internet Explorerze i Fire Foxie, z innymi przeglądarkami może mieć problem (po pierwszej stronie wyświetla komunikat "Badanie zostało zakończone)"


Z góry dziękuję za rzucenie na to okiem.

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#2

Post autor: mlody_oska »

Wypełnione :)

Dein

Re: prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#3

Post autor: Dein »

Hyh. Mimo najszczerszych chęci, ponad moje siły. Bez urazy, ale dawno nie widziałem tak bezsensownie skonstruowanej ankiety, nieuwzględniającej opcji "w ogóle nie wiem, o czym mowa" w części badającej odczucia wobec towaru.
Chyba, że zaznaczę cokolwiek, ale się to mija z celem, no chyba, ze celem jest zebranie określonej ilości bezsensownych wypocin.
Twój facet jakoś beknie, kiedy odpowiedzi nie będą się kupy trzymać?

mlody_oska
Uzależniony
Posty: 522
Rejestracja: pt paź 30, 2009 12:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#4

Post autor: mlody_oska »

Foxy pisze: Ankieta jest kierowana do mężczyzn z Warszawy i okolic ze względu na tematykę i zasięg reklamy, której dotyczy
Nie było mowy o tym, że dany respondent powinien był używać produktów wymienionej w reklamie firmy. Zakładam więc, że dotyczy także ludzi, którzy nie zetknęli się z tą firmą. Faktem jest, że pytania są ułożone tak jakbym już kiedyś używał tego produktu, a przynajmniej ktoś ze znajomych :)
Sam jestem ciekawy. Foxy, czy były jakieś dodatkowe uwarunkowania co do grupy respondentów, czy tylko takie jak podałaś w pierwszym poście, czyli mężczyzna z Warszawy i okolic?
Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: śr mar 11, 2009 10:55 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#5

Post autor: beeder »

Dein pisze:Hyh. Mimo najszczerszych chęci, ponad moje siły.
też mnie przerosło , i brak opcji " nie pamiętam jaki kolor dominował w reklamie, i doprawdy nie zwróciłam uwagi o jakich zawodach dzieci mówiły :razz:

Dein

Re: prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#6

Post autor: Dein »

Ty jesteś kobietą i to Cię usprawiedliwia!
Zapamiętałem kolory dominujące w reklamie i dużo innych rzeczy, ale wyłożyłem się na fragmencie ze skalowaniem doznań. Popadłem w stupor i trwam w nim nadal.

Przekazałbym dalej tę ankietę, ale nie wiem, czy nie zaszkodzi zainteresowanemu beztroskie podejście ankietowanych.

Autor
Foxy
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: pn maja 24, 2010 5:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: prośba o pomoc przy zbieraniu danych

#7

Post autor: Foxy »

Hej! Na początku - jeszcze raz dziękuję.

mlody_ośka - Jeśli chodzi o grupę respondentów, to początkowe założenie było takie, że panowie muszą mieć coś wspólnego z remontami. Ale zainteresowanie wypełnieniem ankiety wśród przedstawicieli budowlanki, było takie, że po 3 dniach nagabywania było 18 wypełnionych do końca. W związku z tym zleceniodawca wymyślił, że niech będą w ogóle mężczyźni, byleby mieli szansę się z reklamą zetknąć.

Dein - Ankietę dostaliśmy gotową do przeprowadzenia po prostu. Teraz już i tak poprawili, bo wcześniej były kwiatki typu "Czy stosował Pan materiały...?" pod spodem skala od tak do nie i okienko "uzasadnij odpowiedź". :x Dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o konstruowaniu narzędzi, które mają coś zmierzyć, ta ankieta jest po prostu koszmarkiem. Co do sankcji za brak danych - zdaje się, że na firmie, która takie zlecenie realizuje ciążą jakieś kary umowne, natomiast na sile roboczej chyba nie, no może brak wypłaty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy "Nie na temat"”