Wartość dodana

W tym dziale możesz poruszać różne sprawy, niekoniecznie związane z akwarystyką. Pisz o wszystkim i o niczym.

Autor
Pello

Wartość dodana

Post autor: Pello » czw paź 28, 2010 7:52 pm

Słuchajcie,
Przypatrując się temu co dzieje się na forum jestem wstanie jednoznacznie stwierdzić, że każdorazowa wypowiedź negująca decyzję innego akwarysty powoduje zamieszanie.
W praktycznie każdym przypadku winny jest ten co zwraca uwagę. Zauważyłem także śledząc na bieżąco forum iż nie jesteście wstanie zwracać sobie uwag dotyczących zbiorników, obsad etc. (w pozytywnym znaczeniu). Najczęściej jest to robione wobec osób które są Wam nieznane, zazwyczaj chodzi o nowych Userów.
To mi pachnie kółkiem wzajemnej adoracji. Nie chcę podawać konkretnych przykładów i wymieniać tutaj Userów.
Tutaj każda merytoryczna uwaga spotyka się z niesamowitym oporem. To jest niewiarygodne.
Każdy jest najmądrzejszy i wie najlepiej.
Tak sobie myślę że gdybym miał takie podejście do akwarystyki i stawał okoniem do każdej uwagi udawadniając że 2+2 to nie jest 4 to wiem że już dawno skończyłbym z tym hobby.
I myślę że to nie dotyczy tylko tej dziedziny życia.
Faktem jest że czasem kogoś ponosi ale to nie może przekreślać rozmowy merytorycznej.
Patrząc na wątek np o tych sp. Melgar zastanawiam się ile osób musi napisać o warunkach hodowlanych tych rybek aby uznać że coś rzeczywiście jest nie tak. Zwrócenie uwagi to nie dyskryminacja drugiej osoby tylko chęć pomocy.
Podobnych przypadków znalazłbym wiele.
I podstawowym dla mnie aspektem jest to że w rozmowach powinny uczestniczyć osoby które mają coś do powiedzenia w danym wątku a nie pisać o 'd..ie maryny'
Tylko takie podejście spowoduję że to forum będzie niosło wartość dodaną, w przeciwnym razie będzie to bazar na którym można pogadać o 'pie...ołach'
Na to jest miejsce w specjalnie wyznaczonych działach bądź Shutbox

Potem wychodzi:
Rafkasopel - zły
kocur71 - zły
.........
.........
itp.

a Moderatorzy nietykalni i szaleją na forum jak Robert Kubica na torze Monza

Wychodzi na to że fawa.pl to miejsce gdzie prawda w oczy kole.

To tyle... szkoda pewnie tylko że tyle się napisałem a zaraz jakiś Moderator znowu potraktuje to forum jako swój prywatny folwark i zapewne usunie kolejnego posta... bo PRAWDA W OCZY KOLE
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 7:56 pm przez Pello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

mat25
Maniak

Re: Wartość dodana

Post autor: mat25 » czw paź 28, 2010 8:03 pm

Pello, jeśli moderator usuwa/przenosi jakieś posty to za pewne ze względu na to że NIE DOTYCZYŁY one tematu lub były wulgarne ;) Myślę że wszyscy tutaj chcą się uczyć i chętnie skorzystają z pomocy Twojej czy innych - oczywiście jeśli rady poparte są jakimś doświadczeniem, które mniemam że właśnie posiadasz ;)
Mateusz

Autor
ppaula2

Post autor: ppaula2 » czw paź 28, 2010 8:08 pm

Pello, ja na forum czuję się bardzo dobrze i lubię userów uczestniczących w dyskusjach. Chyba tylko jedna osoba mnie na forum zawiodła - ale to każdy wie kto :(
Z jednym niestety muszę się z Tobą zgodzić (przynajmniej częściowo).
Rzeczywiście ciężej idzie zwracanie uwagi osobie której się zna (często nawet w realu) niż osobie która dopiero co przyszła na forum.
Ale to nie jest tylko problem naszego forum lecz wszystkich jakie istnieją w necie.
Na Apisto ostatnio oglądałam czyjś post w galerii i tam wszyscy komentowali jak ładnie i w ogóle.... A potem pojawia się informacja od autora postu, że na jakimś tam innym forum dostał ochrzan za swój baniak. Na co inny ze śmiechem odpowiada, że on za swój też.... Nie ma ognia bez iskry tak więc coś musiało być nie tak w tych bańkach. Na apisto nikt nie zwrócił na to uwagi. Nie pamiętam już dokładnie jaki to był post, kogo i o jakie akwa chodziło....
Na forum staram się być neutralna. Nie faworyzować i nie szykanować nikogo (prócz jednej osoby ;)).
A co do Rafki to szkoda, że on nie może przekazywać swojej wiedzy innym userom. Podobnie jak Jerrymagu...
Z kocurem nie miałam kontaktu.
Dlatego jak się zorientowałam, że wiesz sporo o apisto to bardzo się z tego ucieszyłam :)

Autor
Pello

Post autor: Pello » czw paź 28, 2010 8:08 pm

a ja myślę że Moderatorzy i inni sprawiedliwy spośród fawa też powinni uderzyć się w piersi i uznać że nie potrafią przyznać się do swoich błędów i brnąć dalej twierdząc że racja leży po ich stronie.
Wiecie co ja naprawdę nie widziałem tutaj żadnego posta w stylu: Ok, dzięki, nie wiedziałem(am) popełniłem(am) błąd, dzięki za pomoc, postaram się to wyprostować.

Nieee to za dużo kosztuje no i burzy 'ego'.
Oczywiście najłatwiej wywalić Userów albo masowo usuwać posty. Minimalizm z niektórych wychodzi

Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz

Post autor: matka siedzi z tyłu » czw paź 28, 2010 8:12 pm

A co takiego istotnego moderatorzy posuwali, na przykład z wątku o sp. Melgar?

A swoją drogą, taka ciekawostka rzuciła mi się w oczy - w dziale o rybach pielęgnicowatych jest trochę wątków o różnych pielęgniczkach, a jakoś nie widać w nich aktywności specjalistów od tych rybek. Dopóki nie padnie magiczne słowo "Zuoekspert" :mrgreen:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Misquamacus
Guru
Na imię mam: Kuba

Post autor: Misquamacus » czw paź 28, 2010 8:15 pm

Pello pisze:Oczywiście najłatwiej wywalić Userów albo masowo usuwać posty.
Co to, to nie,
wszystkie posty zbędne są przerzucane do Kosza w dziale Off-top, natomiast wybitny spam i wulgaryzmy trafiają na wydzieloną część Forum, dostępną tylko dla Moderacji,,
nikt tu nikogo nie wywala, ot tak,
ale jeśli ktoś bardzo solidnie pracuje, zarzucając forum spamem, a nic konkretnego nie wnosi to wybacz, ale żaden z niego pożytek.
112l + 30l reaktywacja

Awatar użytkownika

Bożena
Maniak

Post autor: Bożena » czw paź 28, 2010 8:20 pm

Pello, nie masz racji w tej chwili, przynajmniej ja tak uwazam. Np w przypadku moich melgarow-bo tego się odnosisz w pewnym momencie zrobił sie jarmark i już nie chodziło ani o moje akwarium , ani o moje rybki, ani w ogóle o akwarystykę tylko... :?: no właśnie nie wiem o co .
aaa o Zooeksperta! tylko po co?

I uważam, że bardzo słusznie wątek zbedny został ucięty przez Moderatora.
Ja chętnie posłucham uwag i propozycji, bo to moje pierwsze doświadczenie z apisto, ale naprawdę nie interesuje mnie czy np. dariusz.b ma coś do sklepu w ktorym kupilam, czy nie. Bo własnie ten user tylko po to się wtrącił :razz:
Ty rozmawialeś , podobnie Aleksander i waszych postów jakoś nie wycięto, więc nie mow, że wszystkich się tu kasuje. Owszem krytyka to trudna sprawa, ale akwarystyka też i wszyscy musimy mieć dla siebie więcej i szacunku i zrozumienia.
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 8:22 pm przez Bożena, łącznie zmieniany 2 razy.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

dariusz.b
Gaduła

Post autor: dariusz.b » czw paź 28, 2010 8:31 pm

drodzy moi ja nie mam nic do sklepu tylko do kompetencji sprzedających i napisze to o wielu sklepach nie tylko zooeksperta
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 8:32 pm przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW

Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec

Post autor: Tomacha » czw paź 28, 2010 8:42 pm

Jest jeszcze jedna podstawowa rzecz ktora cechuje dyskusje merytoryczne i rozni je tym samym od pospolitego chamstwa - rzeczowosc i trzymanie sie tematu rozmowy. Jesli ktos pisze, ze "moim zdaniem twoje akwarium nie jest dobre, lepiej byloby zrobic tak czy siak..." to jest ok.
Natomiast jak ktos pisze: " jestes do bani, powinienes zrobic tak czy siak..." to juz jest zwykle prostactwo i atak osobisty.
Nie mozna tez napisac, ze cos jest do bani czy dobre bo jest...Nikt nie jest wyrocznia. A nawet gdyby byl to powinien wyjasnic mniej zorientowanym dlaczego tak wlasnie jest. Poprzec przykladami.
Tych, ktorzy nie rozrozniaja rozmowy o temacie, przedmiocie rozmowy powinno sie temperowac. Tak jest wszedzie.
To tylko kilka moich skrotow myslowych, ale mam nadzieje, ze w miare czytelnych...
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

mat25
Maniak

Post autor: mat25 » czw paź 28, 2010 8:43 pm

dariusz.b, my wszyscy wiemy co ty sądzisz o Sklepie W Ząbkach (czy jak twierdzisz o kompetencji sprzedających) i nie musisz tego na każdym kroku pisać, nic to nie wnosi do omawianych spraw ;)
Mateusz

Autor
Linf

Post autor: Linf » czw paź 28, 2010 8:45 pm

A ja powiem tylko tyle na Polityce,Samochodach i Akwarystyce zna się każdy i nie przyjmuje konstruktywnej uwagi bo jak to ktoś śmie mi zwracać uwagę.

Autor
Pello

Post autor: Pello » czw paź 28, 2010 8:46 pm

Bożena pisze:.. aaa o Zooeksperta! tylko po co?

.
No i właśnie wyszło to o czym wspominałem w pierwszym poście.
Proszę Bożena podaj mi przykład kiedy pisałem cokolwiek o Zooekspert - no podaj!!!
Nie podasz bo nigdy się o nim nie wypowiadałem. Po prostu masz kompleks Zooeksperta, bo ja z pewnością nie. Ten sklep mi powiewa, za daleko mam aby tam się pokazać.

Co do sp. Melgar - jeśli myślisz że to Two wątewk zmotywował mnie do poruszenia tewj kwestii to jesteś w głębokim błędzie.
To być może przepełniło czarę goryczy i postanowiłem uczciwe o tym powiedzieć. I tu znowu wracam do pierwszego posta.

Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz

Post autor: matka siedzi z tyłu » czw paź 28, 2010 8:47 pm

Ale Pello, może byś tak wyspecyfikował, kto Ci jakieś wypowiedzi powycinał?

Autor
Pello

Post autor: Pello » czw paź 28, 2010 8:57 pm

matka siedzi z tyłu pisze:Ale Pello, może byś tak wyspecyfikował, kto Ci jakieś wypowiedzi powycinał?
a tak napisałem - naprawdę napisałem że Moderatorzy mi konkretnie coś wycieli, naprawdę tak napisałem?
Mało postów jest edytowanych na tym forum, mało było wyciętych? Myślę że dużo i myślę że Wy moderatorzy dołożyliscie swoją rękę do tego że w porę nie ucieliście pewnych dyskusji tylko dpouściliście do takiego bałaganu. Pewnie się z tym niezgodzicie bo przecież najlepsi jesteście na tym forum. Was skrytykować to obraza majestatu

Awatar użytkownika

mat25
Maniak

Post autor: mat25 » czw paź 28, 2010 9:01 pm

Matko kochana, ja jeszcze ani razu nie widziałem żeby MSZT albo Misquamacus się jakoś wywyższali....
Mateusz

Autor
Pello

Post autor: Pello » czw paź 28, 2010 9:04 pm

ja nie zamierzam kontunuować tego tematu bo już widać że towarzystwo wzajemnej adoracji znowu bierze górę i tylko ono ma rację
Ta cała Loża Szyderców przy Was mat25 wymięka - potraktuj to jako komplement

Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz

Post autor: matka siedzi z tyłu » czw paź 28, 2010 9:05 pm

Pello pisze:a Moderatorzy nietykalni i szaleją na forum jak Robert Kubica na torze Monza
Pello pisze:Wy moderatorzy dołożyliscie swoją rękę do tego że w porę nie ucieliście pewnych dyskusji tylko dpouściliście do takiego bałaganu.
Się zdecyduj może, bo już nie wiem... :roll:

Pello pisze:Was skrytykować to obraza majestatu
Ależ proszę bardzo, krytykuj, jeśli tylko masz podstawy.

mat25 pisze:Matko kochana, ja jeszcze ani razu nie widziałem żeby MSZT albo Misquamacus się jakoś wywyższali....
To kup sobie lepsze okulary, bo przecież wiadomo, że moderatorzy zawsze się wywyższają.
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 9:07 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika

mat25
Maniak

Post autor: mat25 » czw paź 28, 2010 9:08 pm

Pello pisze:Ta cała Loża Szyderców przy Was mat25 wymięka - potraktuj to jako komplement
a możesz mi to przetłumaczyć?
bo "wymiękłem" i nie rozumiem niestety. :mrgreen:

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 9:09 pm ]
matka siedzi z tyłu pisze:To kup sobie lepsze okulary, bo przecież wiadomo, że moderatorzy zawsze się wywyższają.
kurka, -1.5 za mało :razz:
Mateusz

dariusz.b
Gaduła

Post autor: dariusz.b » czw paź 28, 2010 10:00 pm

to cytat tomachy :::: Natomiast jak ktos pisze: " jestes do bani, powinienes zrobic tak czy siak..." to juz jest zwykle prostactwo i atak osobisty.

a ty jak hipokryto bucu potraktowałeś chłopaka jerrmagu (czy jakoś tak)skoro koleś wie więcej na temat apisto i to udowodnił niż inni chłopcze

[ Komentarz dodany przez: matka siedzi z tyłu: Czw Paź 28, 2010 10:03 pm ]
To, że ktoś inny wyraża się nieodpowiednio, nie upoważnia Ciebie do tego samego

[ Dodano: Czw Paź 28, 2010 10:06 pm ]
a gdzie wulgaryzmy z mojej strony ?????????????
jeżeli to buc to miałem na myśli buraka

[ Komentarz dodany przez: matka siedzi z tyłu: Czw Paź 28, 2010 10:26 pm ]
A Twoim zdaniem tylko wulgaryzmy są nieodpowiednie?
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 10:08 pm przez dariusz.b, łącznie zmieniany 8 razy.
PIERDOLĘ ADMINÓW

Awatar użytkownika

Bożena
Maniak

Post autor: Bożena » czw paź 28, 2010 10:16 pm

Pello nie wiem czemu bierzesz wszystko do Ciebie :sad:
Odnośnie Ciebie napisalam
"Ty rozmawialeś , podobnie Aleksander i waszych postów jakoś nie wycięto,

nie rozumiem o co sie burzysz, skoro Ciebie coś nie dotyczy
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

dariusz.b
Gaduła

Post autor: dariusz.b » czw paź 28, 2010 10:18 pm

Bożena pisze:Pello nie wiem czemu bierzesz wszystko do Ciebie
bo może zna się na rybach/????????????????
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2010 10:20 pm przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW

Awatar użytkownika

KuMaK
Zapaleniec
Telefon: 798 763 792

Post autor: KuMaK » czw paź 28, 2010 10:47 pm

Zmieni się tu coś kiedyś? :roll:

Autor
Pello

Post autor: Pello » czw paź 28, 2010 11:17 pm

KuMaK pisze:Zmieni się tu coś kiedyś? :roll:
tzn. że nie można już wyrazić swoich odczuć.
No cóż szkoda że nawet to jest odbierane jako coś niestosownego tym bardziej że nie dostrzegam jakiegokolweik chamstwa ze swojej strony

Awatar użytkownika

admin
Admin

Post autor: admin » pt paź 29, 2010 7:42 am

to forum akwarystyczne !!!!
mam dac każdemu bana?
FAWA Admin wita Cię na Naszym forum :)

Forum miłośników zbrojników - http://forumzbrojnikowe.pl
Internetowy sklep komputerowy - http://www.agapo.pl
Internetowy sklep zoologiczny - http://www.akwamaniak.pl

Autor
Pello

Post autor: Pello » pt paź 29, 2010 8:39 am

admin pisze:to forum akwarystyczne !!!!
mam dac każdemu bana?
ni i chyba o całej tej otoczce z akwarystyką związaną rozmawiamy.
W sumie to się nie zmartwię jak dostanę bana. To normalność na tym forum.
I dodatkowo powiem iż każda - powtarzam każda osoba, która wypowiedziała się w tym wątku wnosi większą wartość dodaną niż Pan i Władca tego forum

Awatar użytkownika

beeder
Zapaleniec

Post autor: beeder » pt paź 29, 2010 8:41 am

admin pisze:to forum akwarystyczne !!!!
mam dac każdemu bana?
ale za co? za dyskusję?

Awatar użytkownika

admin
Admin

Post autor: admin » pt paź 29, 2010 8:48 am

Pello ty to zaraz dostaniesz za głupote !!!!
co masz do mnie?
pierwszy raz się wtrąciłem od kilku miesięcy
a tu widze że coś sie zaczyna wieć lepiej zgasić w zarodku

Autor
Pello

Post autor: Pello » pt paź 29, 2010 9:14 am

admin pisze:Pello ty to zaraz dostaniesz za głupote !!!!
co masz do mnie?
pierwszy raz się wtrąciłem od kilku miesięcy
a tu widze że coś sie zaczyna wieć lepiej zgasić w zarodku
Za jaką głupotę, proszę mnie nie obrażaj, to że zdecydowałem poruszyć drażliwy temat tak by oczyścić pewną atmosferę na forum.
I co więcej robie to bez wulagryzmów choć na pewno z nutką ironii.
Administratorze nie zabraniaj tutaj ludziom konstruktywnych i merytorycznych wypowiewdzi.
Twoje groźby nie robią na mnie wrażenia

dariusz.b
Gaduła

Post autor: dariusz.b » pt paź 29, 2010 9:14 am

admin:to forum akwarystyczne !!!!
mam dac każdemu bana?
beeder pisze:ale za co? za dyskusję?
uwaga uwaga ogłaszam jutro 819 użytkowników fawa dostaje BANA za dyskusję i dyskusję i głupotę i głupotę
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 9:20 am przez dariusz.b, łącznie zmieniany 2 razy.
PIERDOLĘ ADMINÓW

Awatar użytkownika

admin
Admin

Post autor: admin » pt paź 29, 2010 9:27 am

zmusiliście mnie żebu od poczatku się tym zając, przeczytałęm i...
widze że tylko pello coś sobie wymyslił i robi zamieszanie
na kazdym forum taki się znajdzie co jakis czas
ja nie widze żadnego problemu i widze że inni userzy też sa zadowoleni wieć temat zamykam
a pello niech sobie przemysli to sam ale nie na forum bo szkoda pisania bezsensownych postów

ODPOWIEDZ