Zbrojniki POMOC !


Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#31

Post autor: Kaledon »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja zdjęć nie zamieszczam. Jak popatrzę jakie foty niektórzy robią to wiem, że z moimi nie ma gdzie się pchać na afisz :mrgreen:
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
vanner
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pt cze 17, 2011 7:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#32

Post autor: vanner »

No chyba mozna sie pochwalic chyba ze nie ma czym Kaledon ;P hehe ;P
Saintpaulina - no to podaj linka to tych pieknych fotek pupilów :D

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#33

Post autor: Kaledon »

Czym to by się znalazło. Gupiki z odłowu, para zbrojników już prawie dojrzała, trochę otosa z odłowu, endlery cytrynowe całkiem ładne, jakaś pielegniczka Dicrossus Filamentosus też z odłowu( ryby z odłowu od Rafała kiedyś z tego forum :wink: - polecam źródełko :evil: ). Kilka krewetek całkiem znośnie wybarwionych. Redki sam selekcjonowałem z kilku populacji i są bardzo mocno wybarwione. CR i yellow od MishaMish0wsky z forum plus małe raczki CPO. Niestety na zdjęciach wychodzą zupełnie inaczej niż w zbiorniku wiec nawet nie próbuję wstawiać.
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2011 8:31 pm przez Kaledon, łącznie zmieniany 1 raz.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
vanner
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pt cze 17, 2011 7:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#34

Post autor: vanner »

Ja tam wlasnie jestem ciekawy jak wygladaja inne zbjorniki , te prywatne w domach a nie te na "pokaz" :D
A jesli mowa o krewetkach mialem kiedys 2 sztuki ale szybko zniknely , prawdopodobnie za sprawo gibicepsa, ale to juz dawno temu bylo. Krewetki ... ciekawe stworzenia chcialo by sie je miec ;D

[ Dodano: Sro Cze 22, 2011 10:00 pm ]
Jesli takie zbrojniki nie zjedza mi do konca salaty lub selera etc. to mam wyciagnac je z akwa ? Pozatym bardziej niz zbrojniki "dzióbią" mi to inne ryby, a zbrojniki jakby sie boja i uciekaja gdy wlacze swiatlo lub sie patrze :D, musza sie przyzwyczaic ?
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2011 11:10 pm przez vanner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#35

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Jak tylko aparat wróci z wakacji zrobię fotki moich zbrojników.

Nie wiem ile wsadziłeś tej sałaty czy selera, ja u siebie nie wyciągam z reguły następnego dnia już nic nie zostaje,czasem kilka godzin, chyba że włożę naprawdę dużą porcje to tak ze 2 dni i jest czysto. U mnie też wszystkie rybki skubią i krewetki i ślimaki, jak na razie im nie zaszkodziło.
A jesli mowa o krewetkach mialem kiedys 2 sztuki ale szybko zniknely , prawdopodobnie za sprawo gibicepsa,
Raczej któregoś skalara lub gurami, choć i rozbory lubią się pobawić z krewetkami tyle że z małymi
Awatar użytkownika

Autor
vanner
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pt cze 17, 2011 7:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#36

Post autor: vanner »

A z tymi zbrojnikami niebieskimi to jak jest , mam prawdopodobnie samca i samice ok. 6 i 4.5 cm. Jeden ma wąsiki drugi nie. Kiedy moge sie spodziewac ich dorosłosci ? :) Jak narazie dobrze mi sie mają i mam nadzieje ze wyrosna na ladna dobrana parke ;D
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#37

Post autor: ESSPRESSO_SS »

6 i 4,5 cm to jeszcze młode osobniki, dorastają do 12 choć widziałem nieco większe, ale rozmiar zależy też od zbiornika w jakim były trzymane w okresie wzrostu, ja mam parkę która była trzymana w 10l przez 2-3 lata i mimo że są u mnie od roku w 240 nie urosły ani centymetra ,mają około 7-8 cm, i bardzo chętnie się rozmnażają tyle że za każdym miotem jest max 10 szt. Ten z wąsami to samiec ale nie mogę dać gwarancji że ten drugi to samica ,czasem wąsy u samca wykształcają się bardzo późno.
Jeśli chodzi o dojrzałość to podobno roczne już się rozmnażają, ja mam 3 letnie więc nie potwierdzę , szwagrowi zaczęły się rozmnażać po 1,5 roku.
Awatar użytkownika

Autor
vanner
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pt cze 17, 2011 7:07 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#38

Post autor: vanner »

To musi byc genialne uczycie dla akwarysty jak takie zbrojniki mu sie rozmnoza ;D
Zbrojniki niebieskie i po częsci skalary to 2 gatunki moich ulubionych ryb.

Nie wiem jak jeden zbrojnik atakuje drugiego a jak sie zaleca, ale zauwazylem ze stroszy swoje kolce (czy cos w tym stylu przy skrzelach) do mniemanej samiczki. Moze sa mlode i glupie jak narazie ;D

Variatus
Gość
Posty: 8
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 4:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki POMOC !

#39

Post autor: Variatus »

Cześć Vanner.
Akwarystą jestem 30 lat, więc może coś Ci pomogę.
Przeczytałem wszystkie posty w Twoim temacie i widzę że możesz mieć wodę z mózgu.
Hodowla i rozmnażanie zbrojnika niebieskiego (ancistrusa) jest prosta jeżeli przestrzega się podstawowych zasad, o których tu zresztą słusznie pisano. Ale dlaczego zdychały Ci zbrojniki?
Na podstawie tego co przeczytałem w Twoich odpowiedziach oprócz częstego wyjaławiania zbiornika, można określić dwie przyczyny:

1)podczas czyszczenia lejesz do akwarium za dużo t/z odkażalników ( zbrojniki są bardzo wrażliwe na chemikalia)

2) pisałeś o szarym nalocie na podłożu, roślinach i sprzęcie; możesz mieć w akwarium sinice ( cyjanobakterie ), są toksyczne dla ryb, dla glonojadów w szczególności, mogą się rozwinąć w prawie każdym akwarium i nie ma na nie mądrali bo mogą się pojawić w bardzo zadbanych zbiornikach. W internecie dużo jest wiadomości na temat sinic w akwarium. Walka z sinicami to już odrębny temat.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ