obsada pomocy!!!!

ODPOWIEDZ

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

obsada pomocy!!!!

#1

Post autor: matiki6754321909 »

czy w akwarium 240l mogę hodować

10 szt skalarów
30szt. neon innesa lub czerwony
harem p.kakadu
10szt. kirysków pstrych
wszelkiej maści zbrojniki ok 10 szt.

czy by sie przy takiej obsadzie utrzymały by się krewetki?
mają to być czarne wody
Awatar użytkownika

malinowy75
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: pt maja 08, 2009 2:46 pm
Telefon: 534019147
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#2

Post autor: malinowy75 »

Cześć Matiki.
Głodne skalarki i krewetki to chyba nie najlepsze wyjście.
Chyba że kupisz sobie krewetki filtrujące.Takie jest moje skromne zdanie,może ktoś ci jeszcze coś podpowie.
Neonki i skalarki to chyba nie najlepszy składzik.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#3

Post autor: matka siedzi z tyłu »

malinowy75 pisze:Neonki i skalarki to chyba nie najlepszy składzik.
Podobno jesli skalary od małego są z neonami, to potem ich nie zaczepiają... ale nie wiem z autopsji, tylko tak czytałam. Wydaje mi się tylko, że 10 skalarów to za dużo.
matiki6754321909 pisze:czy by sie przy takiej obsadzie utrzymały by się krewetki?
mają to być czarne wody
Ale planujesz tam mieć wystrój i parametry wody takie jak w prawdziwych czarnych wodach (bardzo miękka i bardzo kwaśna)?
Ostatnio zmieniony sob sie 29, 2009 11:33 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#4

Post autor: matiki6754321909 »

matka siedzi z tyłu pisze:Podobno jesli skalary od małego są z neonami, to potem ich nie zaczepiają... ale nie wiem z autopsji, tylko tak czytałam. Wydaje mi się tylko, że 10 skalarów to za dużo.
właśnie też tak czytałem , to ile skalarów może 6?
Ale planujesz tam mieć wystrój i parametry wody takie jak w prawdziwych czarnych wodach (bardzo miękka i bardzo kwaśna)?
właśnie tak

zapomniałem jakie minimalne jest akwarium dla ducha amazońskiego

Autor
matiki6754321909
Uczestnik
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 23, 2009 1:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#5

Post autor: matiki6754321909 »

dodam jeszcze że skalary będe miałgdyż z czarnych wód nie znam innych pielegnic oprócz skalarów(akurat dobre akwa i moim zdaniem łatwe w hodowli ),uaru(za małe akwa),paletek(niedoświadczony,za małe akwa),skośnopręga (nie podoba mi się)

czy znacie jeszcze jakieś inne pielęgnice czarnych wód w miarę łągodne i możliwie stadne(wiem wiem marudny jestem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Awatar użytkownika

Ender
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 16, 2009 5:52 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#6

Post autor: Ender »

co do obsady nie umiem ci pomóc (moje akwa monotematyczne) ale jeden z braci "hoduje" jedne z najpiękniejszych pielęgnic jakie widziałem czyli pawiookie. niestety są dość agresywne. ale być może są łagodniejsze kiedy sie je wpuszcza w różnorodnej obsadzie od małego.... polecam szerszą lekturę w postaci atlasu ryb Wally Kahl, i Dietera Vogta, gdzie opisanych jest ponad 160 gatunków i subgatunków pielęgnic (nie wliczając paletek i skalarów).
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2009 1:34 pm przez Ender, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#7

Post autor: matka siedzi z tyłu »

matiki6754321909 pisze:
Ale planujesz tam mieć wystrój i parametry wody takie jak w prawdziwych czarnych wodach (bardzo miękka i bardzo kwaśna)?
właśnie tak
Więc tak - teoretycznie niektóre krewetki na pewno byłyby w stanie życ w takich warunkach, ale prawdopodobieństwo, że skalary i pielęgniczki będą na nie polować jest duże, szczególnie, że wystrój typowych czarnych wód nie obfituje w dobre kryjówki dla krewetek. Poza tym to zupełnie inny biotop.
matiki6754321909 pisze:zapomniałem jakie minimalne jest akwarium dla ducha amazońskiego
Ponoć 200l, ale czy ja wiem... on duzy rośnie wg mnie 200 to za mało jednak
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

maniek
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: obsada pomocy!!!!

#8

Post autor: maniek »

matiki6754321909 pisze:czy w akwarium 240l mogę hodować

10 szt skalarów
30szt. neon innesa lub czerwony
harem p.kakadu
10szt. kirysków pstrych
wszelkiej maści zbrojniki ok 10 szt.

czy by sie przy takiej obsadzie utrzymały by się krewetki?
mają to być czarne wody
Trochę przesadziłeś z tą obsadą, jednak 240l to wcale nie taki wielki zbiornik, tym bardziej, że piszesz o czarnych wodach, gdzie ryb raczej nie daje się tak gęsto, tak więc ja bym dał tak:
- 5-6 x skalar
- 30 x neon innesa lub czerwony
- harem p. kakadu, bądź innych pielęgniczek
- z kirysków już bym zrezygnował
- zbrojników zdecydowanie za dużo, samce będą się gonić, daj np. 1+3 zbrojnika niebieskiego, no chyba, że inne zbrojniki Cię interesują, ale raczej nie ładowałbym się w wielkie okazy typu plectomus i tego ducha też sobie odpuść - na dłuższą metę będzie się męczył w takim akwa

Generalnie do BW pasują właśnie małe pielęgniczki - http://www.apisto.pl/ ;))

Połączenie neona i skalara zalecam Ci tylko przy wpuszczeniu jednoczesnym młodych ryb, do dużych skalarów raczej będziesz ryzykował utratą neonków.

Co do krewetek natomiast, jeżeli dałbyś np. dużo mchu jawajskiego czy innego to są szanse, że część z nich przeżyje, jednak ryby raczej będą miały z nich ucztę, chyba, że myślisz o jakiś większych krewetkach, ale może pomyśl o raczkach - sam z powodzeniem trzymam raki marmurkowe, świetne stworzenia i wydaje mi się, że są ciekawsze niż krewetki w zachowaniu :)


pozdrawiam
Maniek
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 2:16 pm przez maniek, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ