Mam Bojownika :)

ODPOWIEDZ

Autor
Linf

Mam Bojownika :)

#1

Post autor: Linf »

Tak więc i ja stałem się posiadaczem Bojownika i mam kilka pytań:
1. Jest czerwony i jakie samice i ile mogę dokupić akwa 45L (obsada: 5 Amano,10 C.Pygmejus i kilka Gupików) i gdzie :?:
2. Czym go karmić :?:
3. Czy to normalne,że sprawia wrażenie pierdoły :?:
4. Jaka woda powinna być dla niego :?: (parametry)
Awatar użytkownika

Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#2

Post autor: Sol »

Do takiego zbiornika jeśli jest ciapowaty możez doupić mu z 2 dziewczyny co do koloru to raczej twoje upodobania kolorystyczne mają znaczenie ;). W atoll zoo widziałam ładne panienki ale może znajdziesz gdzies bliżej siebie. Moje plakaty oraz delta są straszliwymi pierdołami więc zdarzają się egemplarze agresywne (devil men stroszy się nawet na mnie ;)) i sierotki.
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#3

Post autor: matka siedzi z tyłu »

1. Myślę, że w takim litrażu to najwyżej dwie, ale czy naprawdę koniecznie musisz je mieć? To może spowodować poważne problemy z wzajemną agresją.
2. Żywe lub mrożone robaki, takie jak rozwielitka, wodzień, artemia, czasamiochotka i doniczkowce, różne płatki i granulki, w tym również roślinne, nie muszą być specjalne dla bojowników, ale oczywiście mogą (np. Hikari Betta Bio Gold)
3. Bojowniki są różne, pierdołowate też :D
Sol pisze:jeśli jest ciapowaty możez doupić mu z 2 dziewczyny
Być może on nie byłby wobec nich agresywny, ale one mogą atakować jego.
4. Temperatura stabilna, 25-27 stopni, pH 6-7,5; GH 10-16; KH 5-7

Pokrywa konieczna.
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 1:08 pm przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 1 raz.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Michał_P
Zapaleniec
Posty: 316
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#4

Post autor: Michał_P »

1. Bojowniki trzyma się w haremach, tj 1+2, ale litraż 45l to minimum, najlepiej byłoby walnąć sobie większy baniak, ale może większych spięć nie będzie ;) Pamiętaj, że w akwarium musi być max roślinności.
Aha - zdajesz sobie sprawę z tego, że samiczki mogą go niekoniecznie dobrze potraktować?
2. Dietka powinna być urozmaicona, składająca się w większości z mięska, czyli żarełko żywe i mrożone (np. wodzień, drobno siekane serce wołowe, dafnia, artemia), a jko uzupełnienie dawaj mu coś roślinnego (płatki, granulaty, możesz zaopatrzyć się w Hikari Betta).
3. Wrażenie pierdoły, tzn. jakie? Sprecyzuj, proszę.
4. Parametry to coś ok.
temperatura: 25-27*C
pH wedug mnie to coś ok. 6,5-7,5
NO3: 0
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#5

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Bojowniki można trzymac w haremach, ale w żadnym razie to nie jest wymóg. Te ryby są samotnikami z natury.

Michał_P, nie chcę być niemiła, ale po kiego licha powtarzasz to, co już zostało wyżej napisane?
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Dzym
Gaduła
Posty: 184
Rejestracja: pt mar 13, 2009 11:55 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#6

Post autor: Dzym »

Linf to ja dam taką podpowiedź, że ta pierdoła była kiedyś u mnie :)

Bardzo dobrze opiekuje się ikrą.

Ps. jak chcesz samice to zapraszam mam chyba ze 2 lub 1-ną na wydaniu :)

Pozdrawiam
..:: ja jestem ten, którego cień wzbudza lęk ::..

Michał_P
Zapaleniec
Posty: 316
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#7

Post autor: Michał_P »

matka siedzi z tyłu, zapomniałem zmienić posta, że byliście szybsi (jak zaczynałem pisać posta nie było ŻADNEJ odpowiedzi w temacie). Jak piszę wiadomość, to zazwyczaj przed wysłaniem posta nie odświeżam strony, ale chyba zacznę to czynić.
Dlaczego to miało być nie miłe? Jako moderator, czy też nie mogłaś się przecież zapytać dlaczego wiadomości zawarte w moim poście zostały wysłane wcześniej przez innych Userów ;)
Ostatnio zmieniony ndz lis 01, 2009 5:48 pm przez Michał_P, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor
Linf

Re: Mam Bojownika :)

#8

Post autor: Linf »

Dzym, to w sprawie samicy chętnie się zgłoszę do Ciebie i to jest chyba "pierdoła" od Ciebie. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#9

Post autor: JPK »

Natomiast ja powiem, że 45l to nie jest litraż na harem, moim zdaniem min. 60l
I to nie dlatego, że samiec może być agresywny, ale często jest zupełnie odwrotnie, o agresji wewnątrz babskiego grona (które nie może liczyć 2 szt, bo to tykająca bomba) nie wspominając.
Także, zakup sobie 60tkę albo zrezygnuj z harem, jeśli nie chcesz potem wyławiać resztek/poturbowanych ryb.
Oczywiście dla haremu trzeba urządzić odpowiednio akwarium, tak aby samice mogły pozajmować rewiry (muszą być wyraźne granice, czyli korzenie, odpowiednio poprowadzona kępa roślin, by "odcinała" kawałek zbiornika itp).
Z mojego doświadczenia wynika, że aby z samicami nie było problemu to musi ich być przynajmniej 5-6. I do tego samiec z charakterem. Pierdoła nie nadaje się na przewodnika, bo nie rozdzieli skłóconych dziewczyn, ani nie pogoni ich, gdy atmosfera się będzie napinać.
O walce o dominację nie wspomnę.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Mam Bojownika :)

#10

Post autor: ziabak »

Dzym, Linf - tak, to jest bojek od Dzyma :) Jest spokojniutki, u mnie nie miał pokrywy i o ile w lato to w mieszkaniu nie było tak znacznych różnic temperatury, to zimą bałam się go dłużej mieć, żeby biedaka nie przeziębić - stąd decyzja o oddaniu.

Ja go karmiłam żywą rozwielitką, mrożoną artemią i oczlikiem, Hikari Betta - którego zapomniałam oddać ze zwierzakiem... bo mnie się już nie przyda.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ